سالن زیبایی لیلا خانی

انواع زاویه کوتاهی مو (مدل پر، باب، مردانه، کرنلی، قارچی و …)

انواع زاویه کوتاهی مو (مدل پر، باب، مردانه، کرنلی، قارچی و ...)
فهرست مطالب

برای کوتاهی مو از زاویه های مختلفی استفاده می شود. بعضی از موها از یک زاویه و برخی دیگر از ترکیب چند زاویه کوتاه می شوند. زاویه شناسی بخش مهمی در کار کوتاهی مو است. آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس) به بررسی انواع زاویه کوتاهی مو در این مقاله می پردازد. با ما همراه باشید.

تضمین بهترین قیمت و کیفیت 

ثبت نام و مشاوره رایگان 

آموزش کوتاهی مو

انواع زاویه کوتاهی مو

قبل از انجام کوتاهی مو حتما به این نکته توجه داشته باشید که چه مدل کوناهی مو به صورت شما می آید. (مقاله مرتبط: کوتاهی مو مناسب صورت) زاویه کوتاهی مو انواع مختلفی دارد از جمله زاویه کوتاهی مو مردانه، زاویه کوتاهی مو زنانه، زاویه کوتاهی مدل پر، زاویه کوتاهی مدل فارا، زاویه کوتاهی مدل قارچی، زاویه کوتاهی مدل پیکسی،زاویه کوتاهی مدل باب، زاویه کوتاهی مدل کرنلی و …

در کوتاهی مو، از زاویه های مختلف 0 درجه، 45 درجه، 90 درجه، 110 درجه، 135 درجه و 180 درجه استفاده می شود. اگر کل سر را بیضی یا دایره ای فرض کنید، نصف دایره 180 درجه، یک سوم آن 120 درجه، یک چهارم آن 90 درجه و یک هشتم دایره 45 درجه است. در تصویر زیر به خوبی این زاویه ها مشخص شده است.

در هنگام کوتاهی مو وقتی دسته ای از موها را بلند می کنید، نسبت به سر زاویه ای را تشکیل می دهد که زاویه کوتاهی مو می باشد.در ادامه در مورد هر یک بیشتر توضیح می دهیم.

انواع زاویه کوتاهی مو در آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران (تهرانپارس)

 کوتاهی مو یا زاویه 0 درجه

مو را مماس بر سر و بر اساس زاویه افتادگی اصلی مو به سمت پایین شانه کرده و با دو انگشت نگه داشته و شانه می کنیم. در کوتاهی مو با زاویه صفر درجه دست به سمت پایین و به سر چسبیده است و موها در جهت رویش خود کوتاه می شوند. برای زاویه کوتاهی موی مصری از این زاویه قیچی استفاده می کنیم.

کوتاهی مو با زاویه 45 درجه

انواع زاویه کوتاهی مو 45 درجه در آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران (تهرانپارس)

در این نوع کوتاهی مو، دست با سر زاویه 45 درجه تشکیل می دهد. در این مدل لایه های مو در جهت رویش و با فاصله از کف سر کوتاه می شوند. این زاویه قیچی موجب پف دار شدن مو و رویش مو با فاصله از سر می شود.

زاویه کوتاهی مو 60 درجه

در این حالت لایه های مو با سر زاویه ای بین 45 و 90 ایجاد می کنند و موهای بیشتری نسبت به حالت 45 درجه خرد می شوند.

زاویه 90 درجه در کوتاهی مو

انواع زاویه کوتاهی مو 90 درجه در آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران (تهرانپارس)

در این حالت لایه های مو عمود بر سر بوده و دست زاویه 90 درجه با سر ایجاد می کند. برای کوتاه کردن لایه لایه مو از این زاویه استفاده می شود. مو به صورت خرد روی هم قرار گرفته و کوتاه ترین اندازه مو را در این حالت داریم.

زاویه کوتاهی مو 135 درجه

در این حالت لایه های مو با زاویه ای بیشتر از 90 درجه با سر در جهت خلاف رویش بلند می شوند. برای کوتاه کردن خرد تر موها از این زاویه استفاده می شود. زاویه کوتاهی مو کوپ 135 درجه است.

کوتاهی مو با زاویه 180 درجه

در این مول لایه های مو در خلاف جهت رویش خود هستند. هر چه زاویه به سمت 180 درجه نزدیک تر شود روی موها خردتر و زیر موها بلند تر است. برای مثال کوتاهی مو مدل پر 180 درجه است.

حتما بخوانید: آموزش تقسیم بندی مو برای کوتاهی

برای اطلاعات بیشتر در زمینه کوتاهی مو نیاز است که مهارت آن را به صورت عملی کسب نمایید و زیر نظر متخصص بهترین کوتاهی های مو را انجام دهید. آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران (تهرانپارس) دوره های آموزش کوتاهی مو را با ارائه مدرک بین المللی فنی حرفه ای برگزار می نماید. برای اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه نمایید:

آموزش کوتاهی مو

در صورت داشتن نظر یا ابهام در قسمت نظرات بیان کنید تا آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس در اسرع وقت پاسخ دهد.

3.6/5 - (5 امتیاز)

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب آموزشی

جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها