سالن زیبایی لیلا خانی

بهترین روش اکستنشن مژه برای انواع چشم

اکستنشن مژه مناسب انواع چشم
فهرست مطالب

اینکه بهترین روش اکستنشن مژه برای انواع چشم چیست و کدام نوع کاشت مژه مناسب چشمان شماست؟ مهم ترین سوالی است که در اینجا به آن پاسخ می دهیم. تاریخچه اکستنشن مژه به ۳۵۰۰ سال قبل از میلاد باز می‌گردد؛ جایی که مصریان باستان از برس‌ها و کرم‌ها برای رسیدن به مژه‌هایی پرپشت و حجیم استفاده می‌کردند. امروزه هم اکستنشن مژه بسیار پرطرفدار می باشد و روش های بسیار متنوعی برای آن ایجاد شده است.

انواع کاشت مژه با توجه به تنوعی که بین انسان‌ها و فرم چشم‌های آنها وجود دارند، شکل گرفته‌اند؛ چون واضح است که هر مدل اکستنشن مژه برای هر نوع چشم مناسب نیست. چشم‌ها از نظر اندازه، شکل، عمق و رنگ متفاوت‌اند. بهترین مدل اکستنشن مژه برای هر فرد باید طوری انتخاب شود که متناسب با حالت چشم او بوده تا نتیجه جذاب و زیبایی هم داشته باشد. 

بنابراین داشتن اطلاعات کافی در مورد اینکه فرم چشم شما چیست و بهترین مدل اکستنشن مژه مناسب چشم شما کدام است برای شما مهم و ضروری می‌باشد. در این مقاله آموزشگاه آرایشگری گل گیس، بهترین آموزشگاه اکستنشن مژه ، سعی کرده‌است به این سوالات پاسخ دهد. با ما همراه باشید.

تضمین بهترین قیمت و کیفیت 

ثبت نام و مشاوره رایگان 

آموزش اکستنشن مژه

چگونه اکستنشن مژه مناسب چشم خود را پیدا کنیم؟

اکستنشن مژه مناسب هر فرم چشم

اکستنشن‌های مژه در جنس، طول، حجم و میزان فر متفاوت وجود دارند. توجه به هر یک از این عوامل قبل از انجام این کار برای گرفتن بهترین نتیجه ضروری است. بیشترین مواد مورد استفاده برای ساخت اکستنشن مژه، ابریشم، موی راسو، موی مصنوعی یا موی طبیعی انسان است که مستقیماً با استفاده از چسب نیمه دائمی توسط یک مژه‌ کار حرفه‌ای روی مژه‌های طبیعی چسبانده می‌شود.. یک مژه کار حرفه‌ای معمولا در مورد هر یک از این مواد و به عبارتی جنس مژه، با شما صحبت می‌کند و مژه‌هایی را به شما پیشنهاد می‌دهد که کاملاً برایتان مناسب باشد.

هنگام استفاده از کاشت مژه، به خصوص اگر برای اولین بار باشد، ممکن است از نتایج غیرطبیعی یا واکنش‌های آلرژیک آن بترسید. به همین دلیل لازم است قبل از استفاده از اکستنشن مژه، همه عوامل موثر در ایجاد حساسیت (چسب نامرغوب یا مژه بی کیفیت) را در نظر بگیرید تا با خیال راحت این کار را انجام دهید.

موضوعات دیگری که باید قبل از استفاده از اکستنشن‌ها با مژه کار صحبت کنید عبارت‌اند از:

طول اکستنشن مژه

انتخاب طول نامناسب اکستنشن مژه می‌تواند به مژه‌های طبیعی شما آسیب برساند. علاوه بر این، با مژه‌های خیلی بلند امکان دارد که راحساس راحتی نکنید و حتی ترسناک به نظر برسید. مژه‌ها همچنین می‌توانند خیلی سنگین باشند (اجناس مصنوعی وزن بالاتری نسبت به اجناس طبیعی دارند) که این قضیه از رشد مژه‌های طبیعی شما جلوگیری می‌کند.

بنابراین، هنگام انتخاب بهترین اکستنشن مژه، قانون کلی این است که باید ۳ تا ۵ میلی‌متر بلندتر از مژه‌های طبیعی شما باشد. علاوه بر این موضوع، قطر اکستنشن‌ها باید تا حد امکان به قطر مژه‌های طبیعی شما نزدیک باشد. هرچه قطر مژه‌ها ضخیم تر باشد، تغییر بیشتر خواهد بود. پس اگر می‌خواهید با اکستنشن مژه‌ ظاهری طبیعی داشته باشید، به سراغ قطر نازک آن بروید تا علاوه بر عدم آسیب به چشم شما، جذاب‌تر به نظر برسید.

حجم اکستنشن مژه

مژه‌های حجم دهنده در سال ۲۰۱۰ محبوبیت خود را به دست آوردند و مردم فراتر از ظاهری بلند و فر را در اکستنشن مژه می‌خواستند. این حجم دهی و فر شدن بیش از حد، با گذاشتن تعداد زیادی از اکستنشن روی مژه انجام می‌شد. با این تفاوت که مژه‌های استفاده شده در این مورد بسیار سبک هستند.

بنابراین بدون آسیب رساندن به مژه‌های طبیعی، نتایج دلخواه را بوجود می‌آورد. حجم مژه‌ها با تعداد اکستنشن مژه‌های مجزا که با هم در یک “ریسه” جمع شده‌اند، تعریف می‌شوند. اگر شما هم به دنبال این هستید که مژه‌های پرپشت و فر داشته باشید، اکستنشن‌های سه بعدی برایتان گزینه مناسبی به نظر می‌رسد. اصولا این نوع اکستنشن برعکس ظاهر سنگینی که دارند، سبک بوده و چشم را اذیت نمی‌کند.

اکستنشن مژه مناسب هر فرم چشم

اکستنشن مژه مناسب هر فرم چشم

تعیین اکستنشن مژه مناسب برای فرم چشم مشتری یا افکت مناسب هر چشم کار آسانی نیست. هر صورت و هر چشم به اندازه DNA صاحبش منحصر به فرد و سلیقه مشتری نیز مخصوص به خودش است. اکستنشن مژه هم بسیار متنوع است که هرکدام ویژگی های خاص خودش را دارد (برای اطلاعات بیشتر می توانید این مقاله را مطالعه کنید: آشنایی با انواع کاشت مژه) . در این بخش با انواع کاشت مژه (بهترین مدل اکستنشن مژه) مناسب برای انواع چشم‌ها (بادامی، گرد، گود و فرو رفته و…. ) آشنا می‌شوید.

اکستنشن مژه برای چشم درشت

در کاشت مژه برای چشم درشت به خصوص اگر گرد هم باشد،ترجیحا در قسمت انتها و گوشه ی خارجی چشم ازمژه های بلند استفاده شده و در وسط چشم هم مژه با تراکم و قوس بیشتر بکار برود. این مدل اکستنشن مژه باعث می شود که چشم کشیده تر شود و چهره شما زیباتر و جذاب تر به چشم بیاید.

اکستنشن مژه برای چشم های ریز

بهترین کاشت مژه برای چشم ریز، آنهایی هستند که باعث نشوند چشم فرد ریزتر شود و کمک کند تا درشت تر هم به نظر بیاید. به عبارتی نباید از مژه هایی که زیاد جلب توجه می کند برای آنها استفاده کرد؛ مثلا برای اکستنشن مژه چشم ریز نباید سایزهای خیلی بلند و پرپشت را بکار برد چون هم چشم کوچک تر دیده می شود و هم فرم نامناسب به آن می دهد. کاشت مژه گربه ای از جمله مدل هایی است که برای افراد دارای چشم ریز اصلا مناسب نیست.

اکستنشن مژه برای چشم بادامی

چشم بادامی رایج‌ترین فرم چشم می‌باشد. اکستنشن مناسب این مدل از چشم اصولا بلند می‌باشد و از نظر ظاهری متنوع‌ترین شکل هستند! مشتریانی که چشم‌های بادامی دارند می‌توانند هر مدلی را که می‌خواهند انتخاب کنند، زیرا اکثر مدل‌ها به این فرم چشم می‌آید. با وجود اینکه انواع اکستنشن‌های مژه با این مدل چشم سازگاری دارد، اکستنشن‌های مدل گربه‌ای و عروسکی بیشتر مناسب‌شان است. در مدل گربه‌ای، چشم‌ها متناسب‌تر دیده می‌شوند و در مدل عروسکی، چشم‌ها زیر مژه‌ها پنهان نمی‌شوند.

اکستنشن مژه برای چشم‌های گرد

طول چشم‌های گرد کمتر از قطر آن است و به همین جهت گردتر دیده می‌شود. اگر در تعیین نوع چشم خود مشکل دارید، مستقیماً به آینه نگاه کنید. اگر می‌توانید سفیدی چشم‌های خود را در بالا یا زیر عنبیه ببینید، پس حتما چشمان شما گرد است.

چشم‌های گرد می‌توانند نسبت به سایر اشکال چشم بازتر و روشن‌تر به نظر برسند. اما با یک انتخاب اشتباه مژه، ممکن است خیلی تغییر کنید و خیلی بد به نظر برسید. برای مثال از اینکه بخواهید چشم‌های خود را درشت تر کنید، بپرهیزید؛ در عوض مدل چشم گربه‌ای یا طبیعی را انتخاب کنید.

تمرکز مژه‌های بلند باید به سمت گوشه‌های بیرونی چشم باشد تا به کشیده شدن چشم‌ها کمک کند. از اینکه بخواهید بیش از حد مژه‌ها را فر کنید، بپرهیزید؛ چون چشم‌ها مات و مبهوت به نظر می‌رسد. اکستنشن مژه گربه ای از مدل هایی است که برای این نوع فرم چشم مناسب است.

اکستنشن مژه برای پلک افتاده

اکستنشن مژه برای چشم بادامی

این مدل از چشم‌ها دارای پلکی هستند که به بیرون و روی پایه مژه‌های طبیعی افتاده است. بسته به سایز پلک، خط مژه می‌تواند زیر آن ناپدید شود و سبب تجمع مژه‌ها در زیر آن شوند. برای انتخاب مژه باید سعی کنید که از فر دادن آن به شدت خودداری نمایید. زیرا نوک فر مژه‌ها به پلک می‌چسبد و ظاهر بدی پیدا می‌کند. در نتیجه شما چشمانی غیر طبیعی و کاملا مصنوعی خواهید داشت.

به همین دلیل در کاشت مژه برای پلک افتاده باید مژه‌هایی انتخاب کنید که تقریبا صاف هستند و یک فر ملایم در طول مژه‌ها دیده شود. مژه‌های مدل حلقه‌ای را انتخاب کنید که در مرکز بلند تر باشند. به این ترتیب پلک کمتر دیده می‌شود و چشمان شما ظاهر زیبا و طبیعی پیدا خواهد کرد. اکستنشن مژه عروسکی از مدل هایی است که برای این نوع چشم مناسب است.

اکستنشن مژه برای چشم های پف دار

یکی دیگر از انواع فرم چشم، کسانی هستند که چشم های پف دار دارند. کاشت مژه برای چشم های پف دار باید به گونه ای باشد که قسمت مرکزی آن پرتر و طولانی تر باشد تا پلک را پوشش دهد.

اکستنشن مژه برای چشمان رو به پایین

در مدل چشمان رو به پایین، گوشه‌های بیرونی پایین‌تر از گوشه‌های داخلی قرار می‌گیرند. برای چشم‌های رو به پایین باید از آرایش و یا مدل اکستنشن گربه‌ای به شدت خودداری کنید. این کار تنها باعث می‌شود تا شما غمگین و یا خواب آلود به نظر برسید.

در عوض مدل‌هایی که برای چشم‌های درشت به کار گرفته می‌شود بسیار زیباتر و مناسب‌تر است. شما همچنین می‌توانید از فر استفاده کنید تا چشمان‌تان جذاب تر به نظر برسد.

اکستنشن مژه برای چشم‌های گود یا فرو رفته

افرادی که چشم‌های گود دارند، پلک چشم، زیر استخوان ابرو پنهان است. درضمن چشم‌های این افراد تک‌پلکی هم است. اگر چشم‌های گود یا فرورفته دارید، هرگز از اکستنشن مژه گربه‌ای استفاده نکنید. با این نوع اکستنشن، نه‌تنها چشم‌‌تان زیباتر نمی‌شود، بلکه نوک موهای مژه‌ها دایما به پلک چشم‌تان برخورد می‌کند و این واقعا آزاردهنده است.

بهترین کاشت مژه برای چشم‌های گود، نوع عروسکی است. با این مژه‌ها چشم‌ها بهتر دیده می‌شوند. البته مدل طبیعی هم برای آنها خوب است و گوشه‌های چشم‌‌‌شان را تیزتر نمی‌کند. علاوه بر آن باید اکستنشنی با کمترین حالت فر برای آنها انتخاب شود.

دوره آموزش اکستنشن مژه

چطور اکستنشن مژه را حرفه ای یاد بگیرم؟

اگر علاقمند به آموزش حرفه ای اکستنشن مژه هستید، باید در یک دوره تخصصی شرکت کرده و آخرین و به روزترین روش های اکستنشن مژه را به خوبی یاد بگیرید تا بتوانبد در کار خود موفق باشید. شما می توانید در دوره های آموزش کاشت مژه آموزشگاه آرایشگری زنانه فنی حرفه ای ما شرکت نمایید و مدرک فنی حرفه ای بین االمللی اخذ کرده و با برگزاری جلسه رایگان رفع اشکال به سادگی وارد بازار کار شوید.

نتیجه گیری

این روزها به دلیل محبوب شدن اکستنشن مژه، بسیاری از خانم‌ها علاقمند هستند تا راهکار و روش آن را آموزش ببینند. حتی برخی نیز از این راه درآمدهای میلیونی به دست می‌آورند.اگر شما هم می‌خواهید که اکستنشن مژه را برای درآمد زایی و یا نیاز شخصی آموزش ببینید، با ما از طریق آموزشگاه آرایشگری گل گیس، بهترین آموزشگاه کاشت مژه در تهران، در ارتباط باشید. در صورت داشتن سوال یا ابهام در قسمت نظرات بیان کنید تا در اسرع وقت به شما پاسخ دهیم.

3.9/5 - (10 امتیاز)

3 پاسخ

  1. ببخشید شما که گفتید برای چشمان رو به پایین از مدل گربه ای و مژه فر استفاده نکنید و در عوض از مژه هایی که برای چشمان گرد مناسب هستند استفاده کنید،بعد از اون طرف مدل مژه مناسب چشمان گرد همون گربه ای و مدل فر بود ،حالا یعنی چی….🧐🙄

  2. سلام در کنار این دوره چه دوره هایی هستند که بهش نزدیک اند و یادگرفتنشون به پیشرفت ما کمک می کنه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب آموزشی

جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها