گل گیس

کدام نوع اکستنشن مژه مناسب چشمان شماست؟ (اکستنشن مژه برای انواع چشم)

کدام نوع اکستنشن مژه مناسب چشمان شماست؟ (اکستنشن مژه برای انواع چشم)

تاریخچه اکستنشن مژه به ۳۵۰۰ سال قبل از میلاد باز می‌گردد؛ جایی که مصریان باستان از برس‌ها و کرم‌ها برای رسیدن به مژه‌هایی پرپشت و حجیم استفاده می‌کردند. اکستنشن‌های امروزی از ابریشم، موی راسو یا مژه‌های مصنوعی سبک ساخته شده که مستقیماً با استفاده از چسب نیمه دائمی توسط یک مژه‌ کار حرفه‌ای روی مژه‌های طبیعی چسبانده می‌شود. لازم به ذکر است که اکستنشن‌ها بیشتر روی خط مژه بالایی قرار می‌گیرد تا طبیعی‌تر جلوه کند.

هنگام استفاده از کاشت مژه، به خصوص اگر برای اولین بار باشد، ممکن است از نتایج غیرطبیعی یا واکنش‌های آلرژیک آن بترسید. به همین دلیل لازم است قبل از استفاده از اکستنشن مژه، همه عوامل موثر در ایجاد حساسیت (چسب نامرغوب یا مژه بی کیفیت) را در نظر بگیرید تا با خیال راحت این کار را انجام دهید.

برای مثال همانطور که می‌دانید جنس اکستنشن مژه، عمدتا مصنوعی است و به همین دلیل نباید از مژه‌های با کیفیت پایین استفاده کرد. پس سعی کنید هنگام خرید و یا انتخاب آرایشگاه برای گذاشتن اکستنشن، محصولی را انتخاب نمایید که به لحاظ کیفیت و جنس مرغوب باشد، چون در غیر این صورت امکان آسیب دیدن و یا ایجاد حساسیت برای چشم افزایش می‌یابد.

چگونه اکستنشن مژه مناسب چشم خود را پیدا کنیم؟

اکستنشن‌های مژه در جنس، طول، حجم و میزان فر متفاوت وجود دارند. توجه به هر یک از این عوامل قبل از انجام این کار برای گرفتن بهترین نتیجه ضروری است. بیشترین مواد مورد استفاده برای ساخت اکستنشن مژه، ابریشم، موی راسو، موی مصنوعی یا موی طبیعی انسان است. یک مژه کار حرفه‌ای معمولا در مورد هر یک از این مواد و به عبارتی جنس مژه، با شما صحبت می‌کند و مژه‌هایی را به شما پیشنهاد می‌دهد که کاملاً برایتان مناسب باشد.

موضوعات دیگری که باید قبل از استفاده از اکستنشن‌ها با مژه کار صحبت کنید عبارت‌اند از:

طول اکستنشن مژه

انتخاب طول نامناسب اکستنشن مژه می‌تواند به مژه‌های طبیعی شما آسیب برساند. علاوه بر این، با مژه‌های خیلی بلند امکان دارد که راحساس راحتی نکنید و حتی ترسناک به نظر برسید. مژه‌ها همچنین می‌توانند خیلی سنگین باشند (اجناس مصنوعی وزن بالاتری نسبت به اجناس طبیعی دارند) که این قضیه از رشد مژه‌های طبیعی شما جلوگیری می‌کند.

بنابراین، هنگام انتخاب اکستنشن مژه، قانون کلی این است که باید ۳ تا ۵ میلی‌متر بلندتر از مژه‌های طبیعی شما باشد. علاوه بر این موضوع، قطر اکستنشن‌ها باید تا حد امکان به قطر مژه‌های طبیعی شما نزدیک باشد. هرچه قطر مژه‌ها ضخیم تر باشد، تغییر بیشتر خواهد بود. پس اگر می‌خواهید با اکستنشن مژه‌ ظاهری طبیعی داشته باشید، به سراغ قطر نازک آن بروید تا علاوه بر عدم آسیب به چشم شما، جذاب‌تر به نظر برسید.

حجم اکستنشن مژه

مژه‌های حجم دهنده در سال ۲۰۱۰ محبوبیت خود را به دست آوردند و مردم فراتر از ظاهری بلند و فر را در اکستنشن مژه می‌خواستند. این حجم دهی و فر شدن بیش از حد، با گذاشتن تعداد زیادی از اکستنشن روی مژه انجام می‌شد. با این تفاوت که مژه‌های استفاده شده در این مورد بسیار سبک هستند.

بنابراین بدون آسیب رساندن به مژه‌های طبیعی، نتایج دلخواه را بوجود می‌آورد. حجم مژه‌ها با تعداد اکستنشن مژه‌های مجزا که با هم در یک “ریسه” جمع شده‌اند، تعریف می‌شوند. اگر شما هم به دنبال این هستید که مژه‌های پرپشت و فر داشته باشید، اکستنشن‌های سه بعدی برایتان گزینه مناسبی به نظر می‌رسد. اصولا این نوع اکستنشن برعکس ظاهر سنگینی که دارند، سبک بوده و چشم را اذیت نمی‌کند.

اکستنشن مژه مناسب هر فرم چشم

تعیین اکستنشن مژه مناسب برای فرم چشم مشتری کار آسانی نیست. هر صورت و هر چشم به اندازه DNA صاحبش منحصر به فرد و سلیقه مشتری نیز مخصوص به خودش است. در این بخش با انواع کاشت مژه مناسب برای انواع چشم‌ها (بادامی، گرد، گود و فرو رفته و…. ) آشنا می‌شوید.

اکستنشن مژه برای چشم بادامی

کاشت مژه مناسب چشم های درشت و بادومی

چشم بادامی رایج‌ترین فرم چشم می‌باشد. اکستنشن مناسب این مدل از چشم اصولا بلند می‌باشد و از نظر ظاهری متنوع‌ترین شکل هستند! مشتریانی که چشم‌های بادامی دارند می‌توانند هر مدلی را که می‌خواهند انتخاب کنند، زیرا اکثر مدل‌ها به این فرم چشم می‌آید. با وجود اینکه انواع اکستنشن‌های مژه با این مدل چشم سازگاری دارد، اکستنشن‌های مدل گربه‌ای و عروسکی بیشتر مناسب‌شان است. در مدل گربه‌ای، چشم‌ها متناسب‌تر دیده می‌شوند و در مدل عروسکی، چشم‌ها زیر مژه‌ها پنهان نمی‌شوند.

اکستنشن مژه برای چشم‌های گرد

طول چشم‌های گرد کمتر از قطر آن است و به همین جهت گردتر دیده می‌شود. اگر در تعیین نوع چشم خود مشکل دارید، مستقیماً به آینه نگاه کنید. اگر می‌توانید سفیدی چشم‌های خود را در بالا یا زیر عنبیه ببینید، پس حتما چشمان شما گرد است.

چشم‌های گرد می‌توانند نسبت به سایر اشکال چشم بازتر و روشن‌تر به نظر برسند. اما با یک انتخاب اشتباه مژه، ممکن است خیلی تغییر کنید و خیلی بد به نظر برسید. برای مثال از اینکه بخواهید چشم‌های خود را درشت تر کنید، بپرهیزید؛ در عوض مدل چشم گربه‌ای یا طبیعی را انتخاب کنید.

تمرکز مژه‌های بلند باید به سمت گوشه‌های بیرونی چشم باشد تا به کشیده شدن چشم‌ها کمک کند. از اینکه بخواهید بیش از حد مژه‌ها را فر کنید، بپرهیزید؛ چون چشم‌ها مات و مبهوت به نظر می‌رسد.


مقاله مرتبط: معرفی انواع اکستنشن مژه

معرفی انواع اکستنشن مژه


اکستنشن مژه برای چشم‌های با پلک افتاده

این مدل از چشم‌ها دارای پلکی هستند که به بیرون و روی پایه مژه‌های طبیعی افتاده است. بسته به سایز پلک، خط مژه می‌تواند زیر آن ناپدید شود و سبب تجمع مژه‌ها در زیر آن شوند. برای انتخاب مژه باید سعی کنید که از فر دادن آن به شدت خودداری نمایید. زیرا نوک فر مژه‌ها به پلک می‌چسبد و ظاهر بدی پیدا می‌کند. در نتیجه شما چشمانی غیر طبیعی و کاملا مصنوعی خواهید داشت.

به همین دلیل باید مژه‌هایی انتخاب کنید که تقریبا صاف هستند و یک فر ملایم در طول مژه‌ها دیده شود. مژه‌های مدل حلقه‌ای را انتخاب کنید که در مرکز بلند تر باشند. به این ترتیب پلک کمتر دیده می‌شود و چشمان شما ظاهر زیبا و طبیعی پیدا خواهد کرد.

اکستنشن مژه برای چشمان رو به پایین

در مدل چشمان رو به پایین، گوشه‌های بیرونی پایین‌تر از گوشه‌های داخلی قرار می‌گیرند. برای چشم‌های رو به پایین باید از آرایش و یا مدل اکستنشن گربه‌ای به شدت خودداری کنید. این کار تنها باعث می‌شود تا شما غمگین و یا خواب آلود به نظر برسید.

در عوض مدل‌هایی که برای چشم‌های درشت به کار گرفته می‌شود بسیار زیباتر و مناسب‌تر است. شما همچنین می‌توانید از فر استفاده کنید تا چشمان‌تان جذاب تر به نظر برسد.

اکستنشن مژه برای چشم‌های گود یا فرو رفته

افرادی که چشم‌های گود دارند، پلک چشم، زیر استخوان ابرو پنهان است. درضمن چشم‌های این افراد تک‌پلکی هم است. اگر چشم‌های گود یا فرورفته دارید، هرگز از اکستنشن مژه گربه‌ای استفاده نکنید. با این نوع اکستنشن، نه‌تنها چشم‌‌تان زیباتر نمی‌شود، بلکه نوک موهای مژه‌ها دایما به پلک چشم‌تان برخورد می‌کند و این واقعا آزاردهنده است.

بهترین اکستنشن مژه مناسب چشم‌های گود، نوع عروسکی است. با این مژه‌ها چشم‌ها بهتر دیده می‌شوند. البته مدل طبیعی هم برای آنها خوب است و گوشه‌های چشم‌‌‌شان را تیزتر نمی‌کند. علاوه بر آن باید اکستنشنی با کمترین حالت فر برای آنها انتخاب شود.

چطور از اکستنشن مژه درآمد کسب کنم؟

عزیزانی که علاقمند به آموزش کاشت/اکستنشن مژه هستند، می توانند در دوره های اموزش کاشت مژه آموزشگاه آرایشگری زنانه فنی حرفه ای ما شرکت نمایند و مدرک فنی حرفه ای بین االمللی اخذ کنند و با برگزاری یک جلسه رایگان رفع اشکال به سادگی وارد بازار کار شوند. برای اطلاعات بیشتر از دوره اکستنشن مژه وارد صفحه زیر شوید:

نتیجه گیری

این روزها به دلیل محبوب شدن اکستنشن مژه، همه خانم‌ها علاقمند هستند تا راهکار و روش آن را آموزش ببینند. حتی برخی نیز از این راه درآمدهای میلیونی به دست می‌آورند.

اگر شما هم می‌خواهید که اکستنشن مژه را برای درآمد زایی و یا نیاز شخصی آموزش ببینید، با ما از طریق سایت گل گیس در ارتباط باشید. در صورت داشتن سوال یا ابهام در قسمت نظرات بیان کنید تا آموزشگاه آرایشگری زنانه فنی حرفه ای گل گیس پاسخ دهد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید

اشتراک گذاری:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
لیلا خانی

لیلا خانی

لیلا خانی هستم، مدیریت آموزشگاه گل گیس با 10 سال سابقه‌ی کاری در زمینه آموزشی در خدمت تمامی هنرجویان و هنرآموزان عزیز می‌باشم.

شبکه های اجتماعی

محبوبترین مطالب

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *