سالن زیبایی لیلا خانی

7 تفاوت ماساژ سوئدی و تایلندی که نمی‌دانید!

تفاوت ماساژ سوئدی و تایلندی
فهرست مطالب

استرس و تنش‌های روحی زندگی روزمره، شاید نیاز به ماساژدرمانی را در زندگی ما را بیشتر کرده باشد! ماساژدرمانی یک روش بسیار عالی برای رفع انواع دردها و همچنین آرام‌سازی عضلات بدن است. ماساژدرمانی با دستکاری عضلات بدن، باعث رفع تنش و گرفتگی شده و علاوه‌بر اثرات جسمانی خود، باعث افزایش آرامش روحی و کاهش استرس و اضطراب خواهد شد. ماساژ انواع گوناگونی دارد؛ از میان انواع ماساژ، دو نوع ماساژ تایلندی و سوئدی طرفداران زیادی دارند. این دو ماساژ از نظر تکنیک، روش انجام و اثرات تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. در این مقاله قصد داریم به بررسی 7 تفاوت ماساژ سوئدی و تایلندی بپردازیم.

 

ماساژدرمانی چیست؟

در دنیای امروز، مشکلات کوچک و بزرگ زندگی، تنش و اضطراب را به یک عضو عادی در زندگی افراد تبدیل کرده است. استرس‌ها و نگرانی‌های ناشی از مشکلات، علاوه‌بر آثار روانی مخربی که دارند، باعث افزایش شانس ابتلا به بیماری‌های جسمانی خطرناک مانند سکته نیز خواهند شد. به همین علت بهتر است به‌دنبال راه‌حلی مناسب برای رفع این مشکلات روحی و ذهنی باشید.

ماساژدرمانی، یک پیشنهاد بسیار عالی برای داشتن ذهنی آرام و البته رهایی از افکار منفی و آزاردهنده است. علاوه‌بر اثرات روحی و روانی، در ماساژدرمانی با انجام انواع تکنیک‌های آرام‌سازی، گرفتگی و درد عضلات بدن شما بهبود پیدا کرده و خستگی و درد ناشی از کار آن‌ها کاهش پیدا خواهد کرد.

 

 

فواید شگفت‌انگیز ماساژدرمانی!

 

فواید ماساژ بدن

 

ماساژدرمانی، یک راهکار عالی برای درمان انواع گرفتگی‌ها و دردهای عضلانی است. همچنین اگر به‌دنبال راهی برای کاهش استرس و اضطراب ناشی از کار و زندگی خود هستید، ماساژدرمانی پیشنهاد ما به شما است. اما ماساژدرمانی چه فوایدی دارد؟ در این بخش بیشتر با فواید شگفت‌انگیز ماساژدرمانی آشنا خواهید شد.

 

1. رهایی از درد و گرفتگی عضلانی

راه رفتن به شیوه غلط، نشستن‌های طولانی مدت و یا کار سنگین و طولانی مدت، می‌تواند باعث ایجاد گرفتگی و درد در عضلات مختلف بدن شود. اگر به‌دنبال یک درمان غیردارویی مؤثر برای رفع این مشکل هستید، ماساژدرمانی را حتماٌ در نظر داشته باشید. ماساژدرمانی، با اجرای تکنیک‌های مختلف بر روی بدن شما، باعث آرام‌سازی عضلات خواهد شد. همچنین ماساژ باعث رفع گرفتگی‌ها و دردهای عضلانی در نواحی مختلف بدن شما می‌شود.

 

2. با ماساژدرمانی، از شر اضطراب و تنش خلاص شوید

وجود مشغله‌های کاری زیاد باعث ایجاد استرس و اضطراب در افراد شده است. وجود این تنش‌ها، علاوه‌بر آنکه باعث آسیب رسیدن به سلامت روحی و روانی خواهد شد، ریسک بروز برخی بیماری‌های جسمی خطرناک مانند سکته را نیز افزایش می‌دهد. بسیاری از افراد به دنبال راهی برای کاهش استرس‌ها و درگیری‌های ذهنی خود هستند. تکنیک‌ ماساژدرمانی، یک راه‌حل بسیار عالی برای رفع این مشکلات ذهنی است. ماساژ باعث کاهش ضربان قلب، بهبود خون‌رسانی و افزایش ترشح هورمون سروتونین خواهد شد که باعث ایجاد حس خوب و آرامش در بدن خواهد شد.

 

3. درمان بیماری‌های مختلف با ماساژدرمانی

ماساژدرمانی علاوه‌بر موارد گفته شده، می‌تواند در تسکین و درمان برخی بیماری‌‌ها تأثیر زیادی داشته باشد. اجرای برخی تکنیک‌های ماساژ، باعث تسکین دردهای ناشی از بیماری‌ها خواهد شد. به‌عنوان مثال، ماساژدرمانی می‌تواند در درمان دیسک کمر، دیسک گردن و همچنین آرتروز بسیار مفید باشد. همچنین ماساژ تأثیر خوبی در بهبود سردردها دارد. از دیگر اثرات ماساژدرمانی می‌توان به هضم بهتر غذا نیز اشاره کرد.

 

بیشتر بخوانید: آشنایی با لیست کامل وسایل ماساژ بدن

 

انواع ماساژ کدام‌اند؟

از خواص شگفت‌انگیز ماساژ صحبت کردیم؛ اما باید بدانید که ماساژ انواع مختلفی دارد. انواع ماساژ از نظر منشأ پیدایش، انواع تکنیک‌ها، اثرات و نحوه انجام خود، به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. به‌طورکلی در جاهای مختلف جهان، ماساژ به شیوه‌های متفاوتی انجام می‌شود و بعضاً اثرات متفاوتی نیز دارد.

ماساژ انواع مختلفی دارد اما چند نوع آن، محبوبیت بیشتری بین مردم دارند. از جمله ماساژ‌های پرطرفدار می‌توان به ماساژ سوئدی و ماساژ تایلندی اشاره کرد.

 

 

ماساژ سوئدی

 

ماساژ سوئدی

 

ماساژ سوئدی، یکی از پرطرفدارترین انواع ماساژ است. این نوع ماساژ به علت داشتن اثرات بی‌نظیر خود، محبوبیت زیادی در دنیا دارد. هدف از انجام ماساژ سوئدی، عموماً کاهش استرس و تنش است. این نوع ماساژ، بر روی کل عضلات بدن انجام می‌شود و با پیاده‌سازی برخی از تکنیک‌ها روی عضلات بدن، باعث بهبود خون‌رسانی، دفع بهتر سموم از بدن، افزایش اکسیژن‌رسانی به عضلات و همچنین افزایش انعطاف‌پذیری خواهد شد. اگر به‌دنبال ماساژی هستید که تقریباً تمامی عضلات بدن شما را درگیر کند و باعث کاهش تنش‌های عصبی و ایجاد حس آرامش در بدن شما شود، ماساژ سوئدی انتخاب بسیار مناسبی است.

 

 

ماساژ تایلندی

 

ماساژ تایلندی

 

ماساژ تایلندی یکی از قدیمی‌ترین و پرطرفدارترین انواع ماساژ است. در این نوع ماساژ، تکنیک‌های فشاری و پرتحرک بر روی بدن انجام می‌شود و حرکات کششی این ماساژ باعث شل شدن، افزایش انعطاف‌پذیری و کاهش تنش و گرفتگی عضلات خواهد شد. این ماساژ همچنین باعث رفع سردرد، کمردرد، سفتی عضلات و کاهش اضطراب خواهد شد. در ماساژ تایلندی، از حرکات پرفشار و سخت‌تری نسبت به دیگر ماساژ‌ها استفاده می‌شود. در این نوع ماساژ نیازی به درآوردن لباس‌های خود ندارید و ماساژ از روی لباس انجام می‌‌شود.

 

 

7 تفاوت ماساژ سوئدی و تایلندی

اگر به فکر آن هستید که یک ماساژ خوب بگیرید، احتمالاً بین دو نوع محبوب ماساژ یعنی ماساژ تایلندی و سوئدی دو به شک باشید! اما به نظرتان فرق ماساژ سوئدی و تایلندی در چیست؟ در این بخش قصد داریم به بررسی 7 تفاوت ماساژ سوئدی و تایلندی بپردازیم.

 

1. پوزیشن‌ها

پوزیشن‌ فرد ماساژ گیرنده در حین ماساژ، یک فرق ماساژ سوئدی با تایلندی است. در ماساژ سوئدی، فرد تمام مدت به روی شکم خود دراز می‌‌کشد اما در ماساژ تایلندی شخص در پوزیشن‌های مختلفی قرار می‌گیرد تا تکنیک‌های ماساژ بر روی جاهای مختلف بدن وی انجام شود.

 

2. لباس

 

فرق ماساژ سوئدی و تایلندی

 

دومین عامل تفاوت ماساژ سوئدی و تایلندی مربوط به لباس است. در ماساژ سوئدی، به علت استفاده از انواع روغن‌ها برای ماساژ، باید لباس خود را در بیاورید؛ اما در ماساژ تایلندی، روغن استفاده نمی‌شود و شما تنها باید لباس گشاد و راحت بپوشید تا در هنگام اجرای حرکات احساس راحتی داشته باشید.

 

3. تکنیک‌ها

شاید برای شما سؤال شده باشد که فرق ماساژ سوئدی با تایلندی در تکنیک‌ها چیست؟ تکنیک‌های ماساژ سوئدی معمولاً از بالای بدن به سمت پایین انجام می‌شود و فرد به‌صورت خوابیده به پشت قرار می‌گیرد. اما در ماساژ تایلندی، ماساژدهنده از پاها شروع کرده و سپس به صورت ماساژگیرنده می‌رسد. علاوه‌بر این مورد، دیگر فرق ماساژ سوئدی و تایلندی در شدت انجام تکنیک‌ها است. ماساژ سوئدی عموماً از حرکات نرم و آرام تشکیل می‌شود ولی ماساژ تایلندی دارای حرکات پرفشارتر و پرتحرک‌تری است.

 

4. نقش ماساژگیرنده

 

فرق ماساژ سوئدی با تایلندی

 

چهارمین تفاوت ماساژ سوئدی و تایلندی در نقش فرد ماساژ گیرنده است. در ماساژ سوئدی، فرد ماساژگیرنده تنها بر روی میز دراز می‌کشد اما در ماساژ تایلندی، فرد در ماساژ مشارکت داشته و با جابه‌جایی و حرکات خود به ماساژدهنده کمک می‌کند.

 

5. مدت زمان جلسات ماساژ

به‌طورکلی، مدت زمان جلسات ماساژ سوئدی کمی از ماساژ تایلندی، بیشتر است و همین موضوع باعث تفاوت ماساژ سوئدی و تایلندی می‌شود.

 

6. فواید ماساژ

ماساژ سوئدی عمدتاً از حرکات آرام و ملایم تشکیل شده است و باعث آرام‌سازی ماهیچه‌ها و کاهش تنش و استرس خواهد شد. ماساژ تایلندی اما دارای حرکات فعال‌تری است و باعث افزایش جریان انرژی و کاهش دردهای عضلانی خواهد شد.

 

7. محل قرارگیری ماساژگیرنده

 

تفاوت ماساز تایلندی و سوئدی

 

در ماساژ سوئدی، ماساژگیرنده باید بر روی یک میز به شکم دراز بکشد و ماساژ دریافت کند. در ماساژ تایلندی، فرد بر روی یک تشک روی زمین دراز می‌کشد تا درطول ماساژ حرکات و کشش‌ها راحت‌تر انجام شوند.

 

 

چگونه می‌توانم ماساژدرمانی را آموزش ببینم؟

ماساژدرمانی این روزها به یک راه بسیار عالی برای کسب درآمد تبدیل شده است چراکه بسیاری از افراد تمایل دارند که برای رفع درد و گرفتگی عضلات و همچنین کاهش استرس و اضطراب خود، ماساژ دریافت کنند. اگر قصد دارید این حرفه را آموزش ببینید می‌توانید به یک آموزشگاه آرایشگری زنانه مراجعه کنید که خدمات ماساژدرمانی را به صورت حرفه‌ای آموزش می‌دهد. آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس یکی از معتبرترین آموزشگاه‌ها در شهر تهران است که دوره آموزش ماساژ را به‌صورت حرفه‌ای برگزار می‌کند.

 

بیشتر بخوانید: آشنایی با انواع ماساژ بدن و فواید آن

 

سخن پایانی

ماساژدرمانی، یک تکنیک بسیار عالی برای رفع تنش، استرس، گرفتگی‌های عضلانی و بهبود درد است. ماساژ انواع مختلفی دارد که از نظر نوع تکنیک‌ها و اثرات با یکدیگر متفاوت‌اند. ماساژ سوئدی و ماساژ تایلندی دو نوع ماساژ پرطرفدار در دنیا هستند. این دو ماساژ تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؛ از جمله این تفاوت‌ها می‌توان به نحوه انجام حرکات، تکنیک‌ها، محل قرارگیری ماساژگیرنده، مدت زمان جلسات ماساژ و همچنین فواید و اثرات این دو ماساژ اشاره کرد.

 

 

سوالات متداول

1. تفاوت ماساژ سوئدی و تایلندی در چیست؟

این دو ماساژ در نحوه انجام حرکات، تکنیک‌ها، محل قرارگیری ماساژگیرنده، مدت زمان جلسات ماساژ و همچنین فواید و اثرات با یکدیگر تفاوت دارند.

 

2. تکنیک‌های ماساژ سوئدی و تایلندی با هم چه تفاوتی دارند؟

ماساژ سوئدی از حرکات بالا به پایین و نرم تشکیل شده است اما ماساژ تایلندی حرکات پرانرژی، پرفشار و از پایین به بالا دارد.

 

3. فایده ماساژدرمانی چیست؟

ماساژدرمانی می‌تواند باعث رفع تنش و اضطراب، رفع گرفتگی و درد عضلات و همچنین بهبود برخی بیماری‌ها مانند دیسک کمر، دیسک گردن و سردرد شود.

 

4. چگونه می‌توان ماساژدرمانی را آموزش دید؟

شما می‌توانید با مراجعه به یک آموزشگاه آرایشگری زنانه معتبر که تکنیک‌های ماساژدرمانی را به صورت حرفه‌ای آموزش می‌دهد، آموزش ببینید و سپس در این حوزه مشغول‌به‌کار شوید.

 

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب آموزشی

جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها