سالن زیبایی لیلا خانی

رنگ شناسی در تاتو (آرایش دائم) چیست؟

فهرست مطالب

رنگ شناسی در تاتو (آرایش دائم) چیست؟

 رنگ شناسی و چرخه رنگ درهمه ادوار زندگی انسان وجود داشته و تا به امروز نیز در همه جا کاربرد داشته چه در طراحی و دکوراسیون و چیدمان منزل و لباسها و… در نهایت رنگ شناسی در زمینه خدمات آرایش دائم یا تاتو که دارای اهمیت ویژه می باشد و هر شخصی که خدمات آرایش دائم (تاتوی بدن یا صورت) ارائه می کند باید با این امر آشنایی کامل داشته باشد تا بتواند به نحو احسن از آنها در زمینه کاری خود استفاده کند و نتیجه مطلوب را به دست آورد.

در این مقاله آموزشگاه آرایشگری زنانه تهران از بهترین آموزشگاه های ارایشگری فنی حرفه ای تهران، به معرفی کامل رنگ شناسی به خصوص کاربرد آن در تاتو می پردازد. با آموزشگاه آرایشگری زنانه ما همراه باشید.

انواع رنگ ها در تاتو

رنگ ها با توجه به فاکتورهای مختلف دسته بندی می شوند از یک دیدگاه رنگ های اصلی و فرعی تقسیم می گردند.

رنگ های اصلی

رنگ های اصلی شامل سه رنگ هستند که به طور ذاتی در طبیعت هستند و از ترکیب آنها رنگ های دیگر شکل می گیرند با توجه به کم و زیاد کردن هر رنگ تناژ رنگی مختلف ساخته می شود این رنگها زرد آبی و قرمز هستند که به آنها رنگ های ذاتی طبیعی و اولیه نیز گفته می شود.

رنگ های فرعی

در مقابل رنگ های اصلی رنگ های فرعی قرار دارند که به آنها رنگ های ثانویه و مکمل نیز گفته می شود این رنگها از ترکیب رنگ های اصلی به وجود می آیند و با کم و زیاد کردن رنگ های اصلی تنالیته رنگی آنها تغییر می کند از این جهت به این رنگها مکمل نیز گفته می شود که تکمیل کننده رنگ های اصلی هستند به گونه ای که آنها را کامل می کنند و در چرخه رنگ کامال روبروی هم قرار می گیرند.

ترکیب رنگ های فرعی

رنگ مکمل رنگ زرد بنفش می باشد و جالب است که بدانید از ترکیب رنگ های اصلی و ثانویه رنگ خاکستری که یک رنگ خنثی است ایجاد می شود.

رنگ شناسی در تاتو در آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس)

برای انجام این نوع رنگ ها لازم است که بدانید رنگ پوست مشتری مورد نظر خود برای انجام تاتو چیست که می توانید از مقاله : معرفی انواع رنگ پوست استفاده نمایید.

در چرخه رنگ این رنگها شامل سه رنگ بنفش، سبز و نارنجی هستند که از ترکیب دو رنگ اصلی به شرح زیر ساخته می شوند:

  • رنگ بنفش از ترکیب رنگ آبی و قرمز
  • رنگ سبز از ترکیب رنگ آبی و زرد
  • رنگ نارنجی از ترکیب رنگ زرد و قرمز

رنگ های دیگری تحت عنوان رنگ های ترکیبی وجود دارند که از ترکیب رنگ های اولیه و ثانویه ساخته می شوند و در واقع مابین رنگهای اصلی و فرعی قرار می گیرند.

به طور مثال رنگ زرد نارنجی از ترکیب زرد و نارنجی تشکیل می شود و به همین ترتیب می توانیم رنگ های بیشتری بسازیم رنگ های دیگری هم هستند که به آنها رنگهای مشابه گفته می شود که در چرخه رنگ در کنار هم قرار گرفته و هارمونی و هماهنگی به وجود می آورند.

تقسیم رنگ ها با توجه به انرژی

رنگ ها با توجه به عوامل دیگر به رنگ های گرم و سرد و خنثی تقسیم می شوند. متناسب با نوع پوست از رنگ مناسب آن برای انتخاب رنگ تاتو استفاده می نماییم.

رنگ های گرم

رنگ های گرم تناژ رنگی گرم دارند که طیف رنگی زرد تا  قرمز را شامل می شوند و برای بیان شادی انرژی و حرکت به کار می روند.

این را هم بخوانید: مقاله معرفی انواع آکادمی زیبایی تاتو(میکروپیگمنتیشن)

رنگ های سرد

رنگ های سرد تنالیته رنگی سرد دارند که طیف رنگیه رنگ های سبز تا بنفش را شامل می شوند و برای بیان سکوت سکون و آرامش به کار می روند.

رنگ های خنثی

رنگ های دیگری نیز در رنگ شناسی وجود دارند که از ترکیب دو دسته رنگهای بالا تشکیل می شوند ولی در هیچ کدام از دو دسته فوق قرار نمی گیرند که به آنها رنگ های خنثی گفته می شود به این معنی که نه تناژ گرمی دارند و نه تناژ سردی سفید و سیاه و خاکستری از جمله این رنگهای خنثی هستند.

 

علاقمندانی که نیاز دارند دوره فوق تخصصی آموزش تاتو را با آشنایی با انواع پایه رنگ شناسی تا آموزش کاربردی میکروپیگمنتیشن بگذرانند، آموزشگاه ارایشگری زنانه گل گیس شرق تهران از بهترین آموزشگاه های ارایشگری فنی حرفه ای تهران، دوره آموزشی تاتو را با ارائه مدرک بین المللی فنی حرفه ای بین المللی برگزار می نماید. برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید:

ورود به صفحه آموزش تاتو(آرایش دائم)

 

در صورت داشتن سوال یا ابهام در زمینه رنگ شناسی یا تاتو، در قسمت نظرات بیان کنید تا آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس) به شما پاسخ دهد.

 

2/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب آموزشی

جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها