سالن زیبایی لیلا خانی

سایه گلیتر چیست؟

فهرست مطالب

سایه گلیتر چیست؟

سایه گلیتر همان اکلیل فشرده می باشد که مناسب آرایش روزانه و طبیعی نمی باشد. به دلیل شاینی که دارد بیشتر مناسب مراسم جشن و عروسی های می باشد. البته ناگفته نماند استفاده از سایه های شاین دار و سایه های گلیتری نیاز به مهارت و یادگیری دارد و باید غلظت، ماندگاری، استفاده از انوع سایه گلیتر و پرایمرها و براش مخصوص را بشناسید.

سایه گلیتری در انواع پودری و مایع می باشد که هر دو نوع سایه گلیتری براق و شاینی هستند.
سایه پودری گلیتر مثل اکلیل ساده منتهی فشرده شده مخصوص سایه می باشد نوعی دیگر که بافت کرمی دارد به دلیل خاصیت کرمی سایه که پودر پرس شده  با بافت کرمی می بشد راحتتر استفاده می شود و آن سایه که چربتر است درست است که راحت تر استفاده می شود و مقدار زیاد آن روی پلک باعث تکه تکه شدن و ماسیده شدن سایه می شود.

 اگر بخواهید از سایه گلیتر بدون پرایمر استفاده کنید بهتر است بدانید ممکن است ماندگاری نداشته باشد و باعث ریزش شود و برای ماندگاری سایه می توانید از کرم پودر مرطوب کننده به عنوان بیس استفاده نمایید و نیز می توانید تا یک آرایش کامل چشم را تجربه نمایید. پرایمرها شدت دهی رنگ سایه و ماندگاری این سایه را بالا می برد.

آموزش سایه گلیتر در آموزشگاه آرایشگری گل گیس

در مورد براش در سایه گلیتری انگشت دستان بهترین روش بوده البته کار زمانبری می باشد اگر می خواهید این کار اصولی و درست انجام شود بهتر است براش مخصوص برای این سایه در نظر بگیرید.
استفاده از سایه های گلیتری و اکلیل فشرده نیاز به مهارت بالایی دارد و زمانبر می باشد نیاز است انواع گلیترها و پرایمرهای سایه و براش ها را بشناسید که می توانید در دوره های آموزش گریم ومیکاپ آموزشگاه آرایشگری گل گیس شرکت نمایید و بسیار سایه های دیگر از جمله سایه های کهکشانی، نئونی، پودری، الماس، شامپاینی و … را به صورت اصولی دوره ببینید.

لازم به ذکر است دوره های آموزش گریم و میکاپ و سایه های چند بعدی با مدرک بین المللی فنی حرفه ای در آموزشگاه آرایشگری گل گیس آموزش داده می شود.

سایه های براق همان سایه های گلیتری می باشند و به شدت درخشندگی که دارند خواهان بسیاری داشته و برای مراسم مهمانی ها، عروسی ها و جشن بهترین گزینه می باشد. در اینجا به یک روش ساده استفاده از سایه گلیتری می پردازیم ابتدا کرم پودر یا زیرساز پشت پلک زده و پلک را بپوشانید و یکدست شود.

با یک براش کوچک سرگرد کمی از سایه را برداشته پشت پلک می زنیم ممکن است سایه روی صورت شما بریزد باید با احتیاط انجام شود بهتر است بدانید از این سایه برای تمام پشت پلک جالب نمی باشد و بهتر است ابتدا سایه معمولی را زده و روی قسمت اغلب وسط چشم مقداری گلیتر استفاده شود.

یک نمونه کار ویدیوی تصویری فوق العاده زیبای کار شده از سایه گلیتری در قسمت ویدیوهای وب سایت آموزشگاه آرایشگری گل گیس گذاشته شده است.

در این روش زیبایی سایه دوچندان خواهد بود و اغلب در تای وسط چشم استفاده می شود مانند سایه چشم کات کاتریس. جالب است بدانید رنگهای صدفی،کرم، یاسی و …. برای زیر ابرو مناسب می باشد و در انتها از اسپری فیکس می توان استفاده کرد. 
بهتر است از کرم پودر یا زیرساز چرب یا پرایمر برای سایه های گلیتری استفاده شود.این سایه ها در شکل های پودری و مایع موجود می باشد و  بسیار در میکاپ تاثیر داشته و جذابیت خاصی برخوردار می باشد.
سایه گلیتر یا همان اکلیل فشرده شاین بسیار خاصی دارا می باشد و پودر گلیتر اکلیل رنگی بوده و دارای پیگمنت بالا نمی باشد و سایه پودری اکلیل فشرده بوده و از رنگدانه برخوردار می باشد و مخصوص سایه زدن می بشد و دارای پیگمنت بالا می باشد و گلیتر کرمی و چرب را می توان با انگشت کار کرد و بیشتر آن باعث تکه تکه شدن می شود و  در کل سایه بدون پرایمر ممکن است گلیتر پشت پلک نماند و بریزد بهتر است از پرایمر یا کرم پودر به عنوان بیس استفاده شود.

 

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب آموزشی

جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها