سالن زیبایی لیلا خانی

رفله گیری مو چیست؟ + آموزش روش انجام آن

فهرست مطالب

بسیاری از خانم ها وقتی دکلره مو را انجام می دهند تناژ رنگ آن دلخواهشان نیست و تن رنگ زردی یا نارنجی آن ممکن است بیش از حد باشد در این صورت رفله گیری مو پیشنهاد می شود. این یکی از روش های رایج در لاین رنگ و مش است که برای رفع این مشکل استفاده می شود. در ادامه با توضیحات بیشتر درباره آموزش رفله گیری مو با ما همراه باشید.

رفله گیری مو چیست؟

وقتی موی دکلره شده را به اتمام می رسانیم و رنگ و مش را انجام می دهیم. در انتهای کار با توجه به نوع رنگ مو ممکن است قرمزی مو یا زردی مو بیش از حد باشد یا رنگ فانتزی استفاده کرده ایم که مورد علاقه ما از آب در نیامده است. اینجا راه چاره چی هست؟

راه حلی که آموزشگاه آرایشگری زنانه فنی حرفه ای گل گیس شرق تهران (تهرانپارس) برای شما بانوان زیباپسند در نظر دارد این است که با استفاده انواع واریاسیون ها و رنگهای خنثی کننده، برای انواع تناژ رنگ موها یا پودرهای رنگی مو مخصوص موهای فانتزی از جمله تناژهای بنفش، نارنجی و ….. رفله گیری مو را انجام دهید. اما چطور این کار انجام می شود؟

در قسمت بعد آموزشگاه آرایشگری زنانه ما این مفهوم را برای شما شفاف شرح می دهد.

روش رفله گیری با ازبین بردن تن نارنجی یا زردی مو

آموزش رفله گیری مو و از بین بردن زردی مو - آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس)

گاهی اوقات در آموزشگاه آرایشگری زنانه ما نیز به دفعات پیش آمده است که هنرجو مو را به پایه ۶ یا ۷ می رساند اما بعد از آن مو روشن تر نشده و هنرجو را با حس ابهام تناژ رنگ زرد مو به تعجب وا می دارد. در این مرحله است که آموزشگاه آرایشگری ما راه حل را به هنرجو توضیح داده و با روش زیر که برای شما نیز شرح می دهیم می توانید تن زرد مو را به سادگی محو کنید:

موادی که لازم داریم:

  • یک قاشق چای خوری پودر فانتزی خاکستری
  • دو پیمانه آب
  • یک پیمانه شامپو
  • اکسیدان ۹ درصد به میزان لازم
  • پودر سفید دکلره به میزان لازم

روش انجام : بعد از اتمام دکلره مو، پودر سفید را با پودر خاکستری مخلوط کرده و حالا آب و شامپو را به آن اضافه کنید. مدل مورد نظر خود را به سمت سرشور هدایت و این مخلوط را روی موهایش به صورت دورانی رو به پایین تا انتهای مو ماساژ دهد که رفله های زرد مزاحم از مو شسته شوند.

پس به سادگی متوجه شدیم که رنگ خاکستری روی دکلره نارنجی یا زرد چه تاثیرات شگفت انگیزی دارد و چطور رنگ آبی داخل آن رنگ زرد گرم متضاد را خنثی می کند.

چطور رفله گیری کنم که رنگ بنفش خوش رنگ به موهایم بدهم؟

آموزش رفله گیری مو و از بین بردن زردی مو - آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس)

پودر خاکستری مو به دلیل داشتن پیگمنتهای آبی اگر با رنگ فانتزی بنفش مخلوط شود یک رنگ بنفش فوق العاده زیبا را برای شما به ارمغان می آورد.

رفله گیری و بدست آوردن رنگ سبز خوش رنگ

آموزش رفله گیری مو و از بین بردن زردی مو - آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس)

برای بدست آوردن این رنگ خاص و نوع خوش رنگ آن، لازم است که ابتدا درجه مو را به پایه ۷ یا ۸ برسانید و سپس با پودر فانتزی خاکستری ترکیب نمایید. دقت داشته باشید که برای رنگهای خاص حتما ژورنال شناسی یا دوره رنگ و مش را بگذارنید تا موهایتان نسوزد یا طراوت خود را از دست ندهد. با آگاهی و آموزش بهترین رنگ ها را روی موهای خود خلق کنید.

چطور رنگ بژ خوش رنگ با رفله گیری بدست بیاورم؟

آموزش رفله گیری مو و از بین بردن زردی مو - آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس)

رنگ خاکستری بهترین خنثی کننده در رفله گیری محسوب می شود. اگر رنگ بژ خوش رنگ می خواهید، رنگ پودر خاکستری را با سری رنگ های تناژ طلایی مخلوط کنید. ترکیب رنگ بژ از طلایی و دودی است.

چطور با واریاسیون ها رفله گیری انجام دهم؟

واریاسیون آبی یا خاکستری

با این واریاسیون تناژ های نارنجی مو را حذف نمایید. معمولا انجام رفله گیری مو با اکسیدان ۶ درصد انجام می شود. میزان اکسیدان مورد نیاز بیشتر از واریاسیون باشد.

واریاسیون نقره ای یا بنفش

آموزش رفله گیری مو و از بین بردن زردی مو - آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس)

هر دو متخصص از بین بردن زردی مو هستند. استفاده از این دو واریاسیون لازم است با احتیاط و زیر نظر متخصص انجام شود و اگر آموزش رنگ و مش را دیده اید و مسلط هستید به سادگی می توانید به رنگ دلخواه خود برسید.

از نکات دیگر این واریاسیون ماندگاری کم آن است و با شستن ممکن است به مرور کمرنگ شود که لازم است رفله گیری دوباره تکرار شود.

نکات مهم بعد از انجام رفله گیری

از شامپو های فاقد سولفات، سیلیکون یا پارابن استفاده نمایید.

در معرض آب استخر، دریا و نورخورشید بودن باعث برگشت زردی یا تناژ نارنجی مو است.

از کراتین های مو، ماسک های خاویار مو هفته ای یک بار در حمام استفاده نمایید.

با آموزش درست ترکیب رنگ مو به صورت اصولی شما نیمی از راه را رفته اید برای اینکه بتوانید به رنگ دلخواه خود برسید. این تجربه نیازمند آموزش درست است که آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران (تهرانپارس) از بهترین آموزشگاه های آرایشگری فنی حرفه ای تهران، کلاس های آموزش رنگ و مش را با ارائه مدرک بین المللی به صورت فوق تخصصی را برگزار می نماید. برای اطلاعات بیشتر وارد لینک زیر شوید:

آموزش رنگ و مش

ورود به صفحه آموزش رنگ و مش

در صورت داشتن سوال یا ابهام در قسمت نظرات بیان کنید و آموزشگاه آرایشگری فنی حرفه ای زنانه گل گیس شرق تهران در اسرع وقت پاسخ خواهد داد.

3/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب آموزشی

جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها