سالن زیبایی لیلا خانی

شناخت Ph مو و داشتن موی همیشه باطراوت

فهرست مطالب

شناخت Ph مو و داشتن موی همیشه باطراوت

بسیاری از علت ریزش مو یا خشک و شکننده شدن مو عدم رعایت ph در شامپو، رنگ مو، کاندیشنرها و … است. در صورت داشتن آگاهی نسبت به قلیایی یا اسیدی بودن مو به سادگی می توانید از موهای زنده و باطراوت خود لذت ببرید. در این مقاله آموزشگاه آرایشگری زنانه فنی حرفه ای ما از بهترین آموزشگاه های ارایشگری شرق تهران(تهرانپارس) به بیشتر سوالات شما در این زمینه از جمله:

  • ph مو چیست؟
  • در چه صورت پوست سرم قلیایی است؟
  • در چه حالتی میفهمم پوست سرمن اسیدی است؟
  • ph شامپو بچه چقدر است؟
  • شامپو بچه قلیایی یا اسیدی است؟
  • انواع شامپو از نظر ph

و نکات مهم دیگر در تنظیم پی اچ مو که در ادامه مقاله به آن می پردازیم. با آموزشگاه آرایشگری زنانه فنی حرفه ای ما همراه باشید.

ph مو چیست؟

شناخت ph مو در آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران (تهرانپارس)

یکی از مهمترین فاکتورهای تعیین سلامت مو، دانستن Ph مو است. مقدار سطح Ph از 4.5 تا 5.5 در تغییر است. در صورتیکه در این رنج باشد، کوتیکول مو در حالت بسته می باشد و به این معنی است که مو در سلامت کامل به سر می برد.

در چه صورت پوست سر قلیایی است؟

شناخت ph مو در آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران (تهرانپارس)

اگر پوست سرتان خشک شده، یا پوست پوست می شود، خارش پوست سر زیاد است مقدار قلیایی پوست سر شما زیاد است. در این صورت لازم است که شامپوهای اسیدی تر استفاده نمایید. اگر از رنگ مو یا دکلره استفاده کرده باشید، یا برخی محصولات اسیدی، ph موی شما ممکن است خنثی شده باشد یعنی کمتر حالت سنگینی دارد. موهای فر یا مجعهد تمایلی بیشتری به سمت قلیایی دارند و کوتیکول مو کمی باز است.

در چه حالتی پوست سراسیدی است؟

زمانی که ph زیر 5.5 باشد سطح کوتیکول مو دچار انقباض می شود و خشن می شود. یک کاندیشنر با خاصیت PH اسیددار ملایم طراوت و درخشندگی را به مو برمی گرداند. توجه داشته باشید که میزان اسیدی بودن شامپو یا نرم کننده یا …. بالا نباشد که باعث آسیب به مو و سست شدن آن می شود.

ph شامپو بچه چقدر است؟

شناخت ph مو در آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران (تهرانپارس)

احتمالا برایتان پیش آمده که زمان خرید شامپو بچه روی آن به انگلیسی PH neutral یا PH balanced نوشته شده باشد. سطح Ph برای چند هفته اول استفاده بسیار مهم است چون سطح Ph سطح پوست بچه در حال تغییر است و در صورت عدم تنظیم آن پوست کودک شما در خطر آسیب قرار دارد. پس ph آن همان طور که گفته شد بین 4.5 تا 5.5 که خنثی است متغیر است.

انواع شامپوها از نظر پی اچ

شامپوهای اسیدی:

شناخت ph مو در آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران (تهرانپارس)

این شامپو برای تنظیم اسیدی کردن مو بعد از رنگ کردن مو انجام می شود. 60 ثانیه روی سر می ماند تا اثر خود را به جای بگذارد. معمولا دوبار شستشو با این شامپو انجام می شود و دفعه دوم از اول بیشتر کف می کند.

شامپوهای قلیایی:

شناخت ph مو در آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران (تهرانپارس)

این شامپو در زمان های خاصی مورد استفاده قرار می گیرند چون بسیار قوی هستند. وقتیکه موهایتان را در آرایشگاه می خواهند نتیجه بهتری از پودر ریموور رنگ مو بگیرند، استفاده می شود. هر نوع شامپو قلیایی به هیچ وجه استفاده نکنید و آموزشگاه آرایشگری زنانه  فنی حرفه ای ما توصیه می کند، قبل از خرید شامپو قلیایی حتما با یک متخصص رنگ مو یا کراتینه مو حتما مشورت نمایید.

شامپو خنثی:

شناخت ph مو در آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران (تهرانپارس)

این شامپو بعد از روشن کردن مو مثل دکلره استفاده می شود. دارای قدرت اسیدی بالایی است و درموارد خاصی باعث تنظیم و تقویت مو می شود.

 

کراتینه و ویتامینه مو به دلیل گستردگی بسیار خود یک شاخه از آرایشگری را اختصاصی کرده است. در صورت داشتن علاقمندی در این زمینه درآمد با آموزش کراتینه و ویتامینه مو می توانید به درآمد اقتصادی بالایی برسید. آموزشگاه آرایشگری زنانه فنی حرفه ای گل گیس شرق تهران(تهرانپارس) دوره های آموزش کراتینه و ویتامینه مو را با ارائه مدرک معتبر برگزار می نماید. برای اطلاعات بیشتر وارد لینک صفحه زیر شوید:

ورود به صفحه آموزش کراتینه و ویتامینه مو

 

در صورت داشتن سوال یا ابهام در زمینه کراتینه و ویتامینه مو در قسمت نظرات بیان کنید تا آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس) پاسخ دهد.

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب آموزشی

جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها