سالن زیبایی لیلا خانی

سرفصل‌ آموزش کاشت ناخن باید چه مواردی را شامل شود؟

سرفصل آموزش کاشت ناخن
فهرست مطالب

این روزها افراد زیادی تمایل ورود به حوزه کاشت ناخن دارند. ورود به این حوزه به‌عنوان یک فرد حرفه‌ای و ماهر نیازمند طی کردن آموزش‌های کامل و جامع در این زمینه است. یک آموزش جامع، تمام سرفصل‌های آموزش کاشت ناخن را پوشش داده و شما را به یک فرد حرفه‌ای تبدیل می‌کند.

به همین منظور قصد داریم در این نوشته به سوال “سرفصل‌ آموزش کاشت ناخن چیست؟” پاسخ دهیم و به شما کمک کنیم بهترین دوره را انتخاب کنید. پس خواندن این نوشته را از دست ندهید.

 

 

چرا یادگیری کاشت ناخن مفید است؟

 

آموزش کاشت ناخن

 

در دنیای امروز اکثر خانم‌های به‌دنبال راهی برای دستیابی به استقلال مالی و مستقل شدن هستند. اولین گام برای مستقل شدن در زمینه‌های مالی، پیدا کردن شغلی است که علاوه‌بر درآمد کافی و مناسب، شرایط خوبی نیز داشته باشد.

شغل‌های بسیار زیادی وجود دارد که زنان می‌توانند با ورود به آن، به درآمد برسند اما یکی از مشاغلی که شرایط بسیار مناسبی برای خانم‌ها دارد؛ شغل آرایشگری است. این شغل حوزه‌های متنوعی دارد که هرکدام نیاز به مهارت و تخصص کافی دارند. یکی از شاخه‌های آرایشگری زنانه، کاشت ناخن است.

این رشته طرفداران بسیار زیادی را در چند سال اخیر به خود جذب کرده و بازار کار داغی دارد. شاخه کاشت ناخن از پردرآمدترین لاین‌های آرایشگری زنانه است اما ورود به آن نیاز به مهارت و تخصص کافی دارد.

 

بیشتر بخوانید: چرا آموزش کاشت و طراحی ناخن این قدر پرطرفدار است؟

 

چگونه وارد حوزه کاشت ناخن شویم؟

 

آموزشگاه آرایشگری زنانه

 

اولین گام برای ورود به این حوزه و شروع کاشت ناخن، طی کردن دوره آموزش کاشت ناخن در یک آموزشگاه آرایشگری زنانه معتبر است. یادگیری کاشت ناخن اهمیت بسیار زیادی دارد؛ چراکه تعیین کننده میزان مهارت و موقعیت شغلی شما در آینده است. اگر این مهارت را از ابتدا به خوبی نیاموزید، قطعاٌ در آینده دچار مشکل در ارائه خدمات خواهید شد.

پس از شرکت در دوره جامع و کامل آموزش کاشت ناخن در یک آموزشگاه آرایشگری زنانه و دریافت مدرک معتبر فنی‌وحرفه‌ای می‌توانید به این حوزه پا بگذارید.

اما سوالی که اکنون پیش می‌آید این است که یک دوره کامل آموزش کاشت ناخن چه ویژگی‌هایی دارد؟ در ادامه به این سوال به‌طور مختصر پاسخ خواهیم داد.

 

دوره کامل آموزش کاشت ناخن چه ویژگی‌هایی دارد؟

 

آموزش طراحی ناخن

 

برای انتخاب دوره آموزشی و یادگیری این مهارت لازم است قبل از شرکت در کلاس آموزش کاشت ناخن از کامل و جامع بودن دوره مدنظرتان اطمینان حاصل کنید.

یک دوره کامل آموزش کاشت ناخن ویژگی‌های زیر را دارد:

 • در محیط و مکان مناسبی برگزار می‌شود.
 • مدت زمان دوره آموزش کاشت ناخن با سرفصل‌ها تطابق دارد.
 • هزینه مناسب و قابل قبولی دارد.
 • تمام سرفصل‌های آموزشی را پوشش می‌دهد.
 • مواد و تجهیزات لازم برای آموزش کاشت ناخن در اختیار شما قرار داده می‌شود.
 • در پایان دوره مدرک معتبر فنی‌وحرفه‌ای مبنی بر شرکت در دوره آموزش کاشت ناخن به شما اعطا می‌شود.
 • دارای پشتیبانی نامحدود بعد از اتمام دوره آموزشی است.

 

سرفصل‌ آموزش کاشت ناخن شامل چه مواردی است؟

 

دوره آموزش کاشت ناخن

 

همانطور که اشاره کردیم یکی از ویژگی‌های یک دوره آموزش جامع کاشت ناخن، کامل بودن سرفصل‌ آموزش کاشت ناخن است. در ادامه به تفصیل درباره سرفصل‌ آموزش کاشت ناخن صحبت خواهیم کرد تا بتوانید با خیال آسوده یک دوره معتبر و کامل آموزش کاشت ناخن را انتخاب کنید.

سرفصل‌های دوره آموزش کاشت ناخن شامل موارد زیر است:

 

1. آشنایی با ساختمان ناخن

اولین و مهم‌ترین موضوعی که لازم است در سرفصل‌ آموزش کاشت ناخن به آن پرداخته شود؛ آشنایی با ساختمان ناخن است. در این بخش شما انواع ناخن و صدف‌های آن را شناخته و با نوع اقدام و کاشت مناسب برای هر نوع ناخن آشنا خواهید شد. با شناخت انواع صدف ناخن و کاشت مناسب آن در انتها نتیجه بهتری و ناخن‌های زیباتری خواهید داشت.

 

2. شناخت بیماری‌های ناخن

در این سرفصل‌ آموزش کاشت ناخن با انواع بیماری‌ها و قارچ ناخن و عوامل به‌وجود آمدن آن‌ها آشنا خواهید شد. همچنین با روش‌های برطرف کردن و جلوگیری از ایجاد این بیماری‌ها آشنا شده تا هنگام مشاهده این مشکلات بتوانید آن‌ها را در صورت امکان برطرف کنید.

 

3. آشنایی با مواد و تجهیزات لازم برای کاشت ناخن

یکی از موارد دیگری که در سرفصل‌ آموزش کاشت ناخن قرار می‌گیرد؛ شناخت مواد و تجهیزات است. در این بخش شما با انواع مواد و تجهیزاتی که در طول ناخن‌کاری احتیاج خواهید داشت آشنا شده و نحوه کار با آن‌ها را خواهید آموخت.

 

بیشتر بخوانید: وسایل مورد نیاز کاشت ناخن

 

4. آشنایی با مانیکور و پدیکور

مانیکور و پدیکور از اولین اصول لازم برای آموزش کاشت ناخن هستند که لازم است در دوره‌های آموزشی به‌طور مفصل به آن‌ها پرداخته شود.

 

5. شناخت و معرفی انواع روش‌های کاشت ناخن

کاشت ناخن تنها یک روش ندارد و متدهای مختلفی برای کاشت وجود دارد. یک ناخن‌کار حرفه‌ای باید با انواع روش‌های کاشت ناخن آشنا بوده و متناسب با نوع ناخن و نیاز مشتری بهترین روش را انتخاب و اجرا کند.

کاشت ناخن پودری، کاشت ناخن ژله‌ای، کاشت ناخن قالبی یا دوال، کاشت ناخن اکلیلی، کاشت ناخن با تیپ، کاشت ناخن با کاور، کاشت ناخن میکس، کاشت ناخن با انواع پلی‌ژل، کاشت ناخن فیبر گیاهی، کاشت ناخن آرک اسکوئر، کاشت گریم ناخن، کاشت ناخن بیبی بومر و… از جمله روش‌های کاشت ناخن هستند که لازم است در سرفصل‌ آموزش کاشت ناخن جامع به آن‌ها پرداخته شود.

 

6. آشنایی با ترمیم ناخن

ششمین سرفصل‌ آموزش کاشت ناخن آشنایی با ترمیم ناخن کاشت شده است. این سرفصل اهمیت زیادی دارد و لازم است مفصل به آن پرداخته شود. احتمالاً می‌دانید که هر ناخن کاشت شده بعد از 25 تا 30 روز و با رشد ناخن نیاز به ترمیم دارد. تقریباً 80 درصد افرادی که کاشت ناخن انجام می‌دهند؛ قصد دارند آن را ترمیم کنند. به همین جهت لازم است یک ناخن‌کار حرفه‎ای با روش‌های ترمیم ناخن آشنا بوده تا بتواند نیازهای زیباجویان خود را به‌شکل کامل پاسخ دهد.

 

7. آموزش کاور یا لمینت ناخن

لمینت ناخن یکی از روش‌هایی است که برای استحکام ناخن به‌کار می‌رود. این روش روی ناخن طبیعی انجام شده و امکان تغییر اندازه و فرم ناخن در آن وجود ندارد. یک ناخن‌کار حرفه‌ای باید با لمینت ناخن نیز آشنایی داشته باشد.

 

8. آموزش کاشت ناخن پا

در کنار کاشت ناخن دست باید با کاشت ناخن پا نیز آشنایی داشته باشید. افراد زیادی در کنار کاشت ناخن‌های دست به زیبایی ناخن‌های پا خود نیز اهمیت می‌دهند. این موضوع نیز یکی از سرفصل‌های آموزش کاشت ناخن است که باید در دوره آموزش کاشت ناخن به آن پرداخته شود.

 

9. آموزش ریموو ناخن

یکی از آموزش‌هایی که لازم است در سرفصل‌ آموزش کاشت ناخن به آن پرداخته شود، آشنایی با روش‌های ریموو ناخن است. بعضی از افراد تمایل دارند بعد از مدتی ناخن‌های کاشت شده خود را، ریموو کنند. به همین دلیل لازم است یک ناخن‌کار حرفه‌ای با این موضوع نیز آشنایی داشته باشد.

 

10. آموزش طراحی ناخن

یکی از اصلی‌ترین مواردی که لازم است یک ناخن‌کار با آن آشنایی داشته باشد، روش‌های طراحی و دیزاین ناخن است. امروزه متدها و روش‌های مختلفی برای دیزاین ناخن وجود دارد که یک فرد ماهر باید آن‌ها را شناخته و متناسب با نیاز مشتری، آن را اجرا کند. در سرفصل‌ آموزش کاشت ناخن یک دوره جامع، تمام روش‌های طراحی ناخن به شما آموزش داده می‌شود.

 

11. شناخت اصول ضدعفونی محیط و تجهیزات

در فرآیند کاشت ناخن، با پوست زیباجو در تماس هستید. به همین علت لازم است با روش‌ها و اصول ضدعفونی تجهیزات و ابزار کار آشنا شوید. این امر اهمیت بسیار زیادی دارد و عدم توجه به آن ممکن است باعث بروز مشکلاتی مانند قارچ ناخن برای شما یا مشتری شما شود.

تمام موارد گفته شده سرفصل‌های اصلی یک دوره آموزش کاشت ناخن است؛ اما هرکدام از این سرفصل‌ها دارای زیر شاخه‌ها و مباحث متنوعی است که باید در کلاس‌های آموزشی به آن‌ها پرداخته شود.

 

چه توانایی‌هایی با شرکت در دوره آموزش کاشت ناخن کسب خواهیم کرد؟

 

آموزش طراحی ناخن

 

با شرکت در یک دوره جامع آموزش کاشت ناخن شما با صفرتاصد حوزه ناخن آشنا خواهید شد. در طی دوره آموزشی علاوه‌بر یادگیری روش‌های مختلف کاشت ناخن، نحوه استفاده از ابزار و دستگاه‌ها، شیوه موادگذاری، نحوه صحیح سوهان کشی، اصول طراحی ناخن و… را نیز خواهید آموخت.

با شرکت در یک دوره آموزش کاشت ناخن از مبتدی تا حرفه‌ای شما با تمام مهارت‌های مربوط به حوزه ناخن آشنا شده و پس از دریافت مدرک معتبر می‌توانید به‌عنوان یک فرد ماهر در سالن‌های زیبایی مشغول‌به‌کار شوید.

 

سرفصل‌ آموزش کاشت ناخن آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شامل چه مواردی است؟

 

آموزشگاه آرایشگری زنانه

 

دوره آموزش کاشت ناخن آموزشگاه گل گیس یک دوره کامل مبتدی تا حرفه‌ای است که افراد مختلف می‌توانند در آن شرکت کنند. سرفصل‌ آموزش کاشت ناخن این آموزشگاه شامل موارد زیر است:

 • شناخت آناتومی و معماری ناخن دست و پا
 • آموزش انواع کاشت ناخن میکس، فرنچ، با کاور، تیپ، قاب ناخن و …
 • روش کامل کار آموزش مانیکور ناخن با دستگاه UV
 • انواع کاشت ناخن جدید بدون سوهان کشی (کاشت قالب / دوآل سیستم)
 • انواع کاشت و مانیکور روسی، مرمریت – ماربل و گریم
 • روند استحکام سازی ناخن، ژل پولیش از زیر کوتیکول و اصول فرمرگذاری انواع ناخن طبیعی
 • آموزش کاشت ناخن با ژل افکت ماربل، مینرال (mineral gel) و انواع پلی ژل ناخن
 • آموزش کاشت فیبر گیاهی، کاشت ناخن فول گلس، فایبرگلس و استند گلس به روش‌های طبیعی
 • اصول مهم ترمیم کاشت‌های خاص مثل ترمیم کاشت گریم
 • آشنایی با انواع دکورتیشن و فرنچ‌های سه بعدی جدید و به‌روز
 • یادگیری انواع کاشت آرک اسکوئر و فیبرال
 • آموزش طرح و مدل‌های کاشت ناخن با قالب و قلم
 • شناخت انواع ابزارهای کاشت ناخن و محصولات ناخن با برندها و قیمت‌های متفاوت
 • آموزش کاشت گریم ناخن به سبک‌های جدید و روش‌های نوین ترمیم انواع کاشت گریم ناخن
 • روش ساخت بیس و صدف ناخن با انواع شکل
 • معرفی انواع کاشت ناخن استند گلس، اکریلیک، دوئال سیستم، فرنچ های سنگی، طلاکوب، نقره‌کوب
 • آموزش فوق حرفه‌ای ساخت پودرهای ترکیبی، اکلیلی و لیکوئیدهای رنگی
 • آموزش انواع پدیکور حرفه‌ای برای شناخت و درمان بیماری‌های ناخن پا به‌خصوص شست پا، اصلاح ناخن‌های دفرمه و تخریب شده پا به روش‌های مختلف پیلینگ، لایه‌برداری عمیق، ماساژ درمانی، کوکتل درمانی
 • روش‌های آموزش از بین بردن انواع میخچه و ترک کف پا با انواع پارافین‌تراپی، اسپا و درمان‌های مختلف
 • آموزش انواع کاشت ناخن سبک گرانتیتی، طرح وود، حریر آکوا و…
 • پیاده سازی انواع کاشت ناخن بیبی بومر، آمبره (بالیاژ ناخن)، ابر و بادی، آکریل، نگین‌گذاری و طراحی اسپادیر روی ناخن کاشت
 • آموزش انواع روش‌های دیزاین کاشت ناخن بدون استفاده از لاک مثل هلویی و …

 

سخن پایانی

در این نوشته به بررسی مهم‌ترین سرفصل‌هایی که در دوره آموزش کاشت ناخن باید بیاموزید، پرداختیم. این سرفصل‌ها از مهم‌ترین مواردی هستند که قبل از انتخاب یک موسسه آموزشی باید به آن توجه کنید تا به مهارت کافی برسید و به یک فرد حرفه‌ای در این زمینه تبدیل شوید.

اگر تمایل به یادگیری کاشت ناخن دارید؛ می‌توانید در در دوره‌های آموزش کاشت ناخن و آموزش طراحی ناخن آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرکت کرده و به یک فرد ماهر و حرفه‌ای در این زمینه تبدیل شوید. برای دریافت مشاوره رایگان و آشنایی بیشتر با این دوره می‌توانید با آموزشگاه گل گیس در تماس باشید.

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب آموزشی

جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها