سالن زیبایی لیلا خانی

معرفی انواع اکستنشن مو رنگی+ آموزش نصب اکستنشن مو رنگی در خانه

اکستنشن مو رنگی
فهرست مطالب

در سال‌های اخیر استفاده از اکستنشن مو مورد توجه خانم‌های زیادی قرار گرفته است. اغلب افراد برای بلندتر و حجیم‌تر نشان دادن موهای خود از اکستنشن‌ها استفاده می‌کنند. اکستنشن‌ها از نظر جنس، رنگ و نحوه نصب بر روی مو انواع مختلفی دارند. اکستنشن مو رنگی یکی از زیباترین و جذاب‌ترین انواع اکستنشن برای ایجاد تغییرات در ظاهر شما به حساب می‌آید.

افرادی که می‌خواهند بدون استفاده از مواد شیمیایی موهای خود را هایلایت، بالیاژ، آمبره و یا به رنگ‌های فانتزی دربیاورند، می‌توانند از انواع مدل اکستنشن مو رنگی استفاده کنند. در ادامه توضیحاتی در خصوص انواع اکستنشن موی رنگی، روش نصب، نحوه مراقبت و ویژگی‌های آن‌ها ارائه می‌دهیم.

اکستنشن مو رنگی

اکستنشن مو رنگی چیست؟

اکستنشن مو در واقع همان رشته‌های موی طبیعی یا مصنوعی هستند که به صورت آماده جهت نصب بر روی موها ارائه می‌شوند. اکستنشن مو تنوع رنگی بسیار بالایی دارند؛ به طوری که افراد می‌توانند با توجه به سلیقه و رنگ موهای خود از بین آن‌ها انتخاب کنند.

اکستنشن‌ موی ساخته شده از موهای طبیعی قابلیت رنگ کردن و حالت‌دهی را دارند. در صورتی که اغلب اکستنشن‌ مو مصنوعی قابلیت تغییر رنگ و حالت‌دهی را ندارند. یعنی در صورت رنگ کردن، دچار سوختگی شده و خراب می‌شوند. در نتیجه ظاهر زیبای آن‌ها از بین رفته و قابل استفاده نخواهند بود.

اینجاست که می توانید از انواع مدل اکستنشن مو رنگی دخترانه، بچه گانه، زنانه، فانتزی، بافت و … برای جلوه دادن و زیباتر کردن موهای خود استفاده کنید.

انواع مدل اکستنشن موی رنگی چه هستند؟

همانطور که در ابتدا اشاره شد، اکستنشن‌ مو رنگی بر اساس نصب انواع مختلفی دارند. در ادامه هر یک را به صورت مختصر مورد بررسی قرار خواهیم داد.

اکستنشن مو رنگی تار مویی

این اکستنشن‌ها به صورت دسته‌های کوچک تار مو ارائه می‌شوند. برای نصب اکستنشن مو رنگی بر روی مو از روش‌هایی نظیر: اکستنشن مو با رینگ، اکستنشن مو گره‌ای و اکستنشن مو رنگی با بافت استفاده می‌کنند. ظرافت این مدل اکستنشن بسیار بالا است. به همین دلیل توصیه می‌کنیم برای نصب آن‌ها بر روی مو به یک متخصص حرفه‌ای و باتجربه مراجعه کنید.

اکستنشن موی رنگی نواری

اکستنشن مو خطی یا همان نواری به صورت ردیفی در بازار ارائه می‌شوند. انواع روش نصب این اکستنشن‌ مو متفاوت است مثلا به صورت افقی از یک طرف سر تا طرف دیگر در یک ردیف به موها چسبانده می‌شوند. از دیگر روش‌های نصب اکستنشن مو رنگی نواری می‌توان به گره‌ای، حرارتی، چسبی و … اشاره داشت.

بطور کلی ماندگاری این مدل اکستنشن مو رنگی بالا بوده و با توجه به مراقبت فرد بین 3 تا 4 ماه و یا کمی بیشتر روی مو باقی می‌ماند.

اکستنشن مو رنگی کلیپسی

اکستنشن موی رنگی کلیپسی

نحوه نصب اکستنشن مو رنگی کلیپسی از تمامی مدل‌های ذکر شده راحت‌تر است. بطوریکه هر فردی به راحتی می‌تواند آن‌ها را در خانه روی موهای خود نصب کند. همانطور که از نام این اکستنشن مو پیداست، در یک سر موها کلیپس کوچکی وجود دارد که با استفاده از آن به موهای شما وصل می‌شود.

ابتدا یک لایه از موهایتان را جدا کرده و اکستنشن مو کلیپسی را به دسته ای از موها بچسبانید. پس از آن لایه قبلی رو روی اکستنشن قرار داده تا روی کلیپس کامل پوشانده شود.

دقت داشته باشید که این نوع اکستنشن تنها برای استفاده کوتاه مدت گزینه خوبی است. یعنی شما در پایان روز باید آن‌ها را از موهای خود جدا کنید. امکان حمام رفتن، رنگ کردن و حتی خوابیدن با اکستنشن مو کلیپسی وجود ندارد.

اکستنشن مو رنگی بافت

این مدل اکستنشن‌ مو به شکل بافته شده تولید و ارائه می‌شوند. شما با اضافه کردن اکستنشن مو رنگی بافت می‌تواند ظاهر بسیار جذاب و زیبایی برای شما به وجود بیاورد. برخی از افراد این نوع اکستنشن را با رنگ‌های خاص تهیه کرده و با موهای طبیعی خود ترکیب می‌کنند.

بهترین اکستنشن مو رنگی را چطور انتخاب کنم؟

همانطور که در ابتدا نیز اشاره داشتیم، اکستنشن‎ مو اغلب با هدف بلندتر و حجیم تر نشان دادن موها بطور طبیعی ارائه می‎شوند. به همین دلیل انتخاب رنگ اکستنشن متناسب با موهای طبیعی خود اهمیت زیادی دارد. لذا قصد داریم به نکات مختلفی جهت انتخاب اکستنشن موی مناسب پردازیم.

مطابقت رنگ موهای خود با رنگ اکستنشن مو

رنگ اکستنشن‌ها زیر نورهای مختلف، متفاوت به نظر می‌رسد. معمولا رنگ اکستنشن مو در خانه تیره‌تر از زمان قرارگیری آن در بیرون از خانه و زیر نور طبیعی مشاهده می‌شود. به همین دلیل در زمان خرید باید این موضوع را مد نظر خود قرار دهید.

انتخاب اکستنشن مو رنگی روشن تر در صورت داشتن شک و تردید!

اکستنشن مو رنگی

گاهی مواقع در زمان انتخاب رنگ مناسب بین دو رنگ مردد می‌شویم. در این شرایط توصیه می‌کنیم رنگ روشن‌تر را انتخاب کنید. تیره‌تر کردن اکستنشن‌ها به مراتب راحت‌تر از روشن کردن آن‌ها با دکلره و مواد شیمیایی می‌باشد. همچنین برخی اکستنشن‌ موها با دکلره خراب و غیرقابل استفاده می‌شوند.

هماهنگ کردن رنگ اکستنشن مو با انتهای موها

معمولا افراد اکستنشن‎‌ خود را در انتهای موها بیشتر به نمایش می‌گذارند. به همین دلیل رنگ اکستنشن باید متناسب با رنگ انتهای موها انتخاب و خریداری شود. در صورت تیره بودن ریشه موها، می‌توانید اکستنشن‌ها را در بالای سر و زیر موهای خود پنهان کنید.

در نظر گرفتن رنگ انتهای مو برای موهای بالیاژ

در تکنیک بالیاژ، انتهای مو از قسمت‌های بالایی روشن‌تر می‌شود. در نتیجه هنگام انتخاب رنگ اکستنشن مو و خرید، باید رنگ انتهای موهایتان را در نظر داشته باشید. در صورت مشاهده شدن رنگ اکستنشن در قسمت‌های بالایی سر، می توانید آن را همانند موهای خود رنگ کنید. به این ترتیب رنگ قسمت بالایی اکستنشن به رنگ پایه موهای شما در می‌آید.

اکستنشن مو مناسب موهای هایلایت شده!

افرادی که موهای خود را هایلایت کرده اند، باید اکستنشن‌ موی رنگی خود را دقیقا مطابق با رنگ روشن‌تر موها انتخاب کنید. در غیر این صورت موهایتان ظاهری غیرطبیعی پیدا می‌کند. افرادی که تمایل به استفاده از دو رنگ هایلایت مو و یا بیشتر (به ویژه رنگ‌های فانتزی) را دارند، می‌توانند رنگ‌های متفاوت‌تری از جمله اکستنشن‌ موی رنگی فانتزی را نیز انتخاب کنند.

چطور از اکستنشن مو رنگی خود مراقبت کنم؟

مراقبت از اکستنشن مو رنگی

موهای اکستنشن شده به موارد بسیار زیادی حساس هستند. به همین دلیل افرادی که دارای اکستنشن مو هستند، باید نکات مراقبتی مختلفی را جهت افزایش ماندگاری و حفظ زیبایی موها در نظر بگیرند. در ادامه به مهم‌ترین این نکات اشاره خواهیم داشت.

  • برای مرتب کردن موهای خود، با استفاده از یک برس نرم آن‌ها را از بالا به سمت پایین شانه کنید.
  • استفاده از تافت و حالت دهنده‌های سیلیکونی سبب جدا شدن اکستنشن موی رنگی می‌شوند.
  • برای شستن موی اکستنشن شده خود بهتر است از شامپوهای بدون سولفات و از نرم‌کننده برای ساقه مو استفاده کنید.
  • برای جلوگیری از گره خوردگی و کشیده شدن موها هنگام خوابیدن، آن‌ها را بالای سر خود جمع کنید.
  • هر 6 یا 8 هفته یک بار باید برای ترمیم اکستنشن مو اقدام نمایید.
  • توصیه می‌کنیم با کمک یک آرایشگر ماهر و خوب موهای خود را رنگ کنید. انجام این کار توسط خودتان توصیه نمی‌شود.
  • بطور کلی اکستنشن‌ها (به خصوص مدل‌های مصنوعی وصل شده به ریشه موها) موجب کشیده شدن موهای طبیعی و ریزش آن‌ها می‌شود. به همین برای افزایش رشد و حفظ زیبایی موها از ماسک مو استفاده کنید.

جمع بندی

در این مقاله به معرفی انواع اکستنشن های موی رنگی، ویژگی‌ها و روش نصب آن‎ها پرداختیم. اکستنشن‎ها به دلیل وصل شدن به ریشه موها در بسیاری از موارد موجب ریزش می‌شوند. لذا نصب آن‎ها بر روی مو بدون بروز عارضه ریزش، نیاز به مهارت و تجربه دارد.

همچنین جنس اکستنشن مو به دلیل تماس داشتن با موهای طبیعی، اهمیت فراوانی داشته و می‌تواند سلامت آن‌ها را تحت تاثیر خود قرار دهد. پس در زمان خرید اکستنشن موی رنگی و نصب آن در خانه، به موارد ذکر شده دقت داشته باشید.

اگر به این کار علاقه دارید و دوست دارید حرفه ای آن را یاد بگیرید، می توانید در دوره آموزش اکستنش مو در آموزشگاه آرایشگری فنی حرفه ای زنانه گل گیس شرکت کنید و با دریافت مدرک معتبر وارد بازارکار شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب آموزشی

جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها