سالن زیبایی لیلا خانی

میکاپ گلوسی چیست؟

فهرست مطالب

از آنجاییکه سایه چشم همیشه یک ملاک مهم برای جذابیت ظاهری بوده، میکاپ خیس یا میکاپ شاین یا میکاپ گلوس به انگلیسی – glossy makeup قطعا یکی از گزینه های خوب برای میکاپ صورت است.
در این جا آموزشگاه گل گیس یک آموزش میکاپ خیس ساده و تکنیک میکاپ خیس را برای شما شرح خواهد داد:

دلیل نامگذاری میکاپ خیس یا آرایش شاین

به این علت نام این آرایش، میکاپ خیس نام گرفته چون زمانیکه باران تازه باریده می شود در صورت یک زمینه براق ایجاد می کند که در فیلمهای هالیوود یا ویدیوهای اینستاگرام یا تبلیغات زیاد به کار می رود، از این نظر این نوع میکاپ صورت جزو یکی از پرطرفدران ترین خودآرایی صورت جای خود را باز کرده است.

مرحله اول آموزش میکاپ خیس – میکاپ گلوس

ابتدا زیرسازی پوست را انجام داده و روی پوست تمیز انجام شود. کمی مرطوب کننده یا کرم بیس سایه چشم برای خشک نبودن پوست برای پلکهایتان استفاده نمایید. سپس با استفاده از پرایمر سایه چشم  رنگ متناسب با پوست خود (سایه کرم یا هر رنگ متناسب با پوست شما) استفاده نمایید.
در صورتیکه سایه از قبل روی چشمان شما هست، می توانید برای جلوگیری از کشیده شدن پوست پلک از کرم پاک کننده سایه ابرو استفاده نمایید.
بعد از تمیز کردن پوست پلک، از کرم زیرساز سایه هم می توانید استفاده نمایید که به صورت جداگانه در لوازم آرایشی ها قابل تهیه است و باعث ماندگاری بیشتر سایه روی پلکهای شما می شود.سپس مقداری پرایمر سایه چشم روی پلک خود بمالید.
از انواع برندهای پرایمر سایه چشم مثل پرایمر سایه گلدن رز، پرایمر سایه اسنس و یا سایر برندهای معتبر سایه های خیس برای مدل میکاپ خیس میتوانید استفاده نمایید.
یک سری از سایه های پودری خاص هم هستند که روی جلد آنها نوشته شده dry که اگر مرطوب باشند و با آب مخلوط بشوند می توانند کارایی خوبی در میکاپ خیس داشته باشند. توجه داشته باشید بعضی از سایه ها مخصوص آرایش شاین هستند مثل سایه چشم مایع که برند اسنس و گلدن رز نیز دارد، ولی بعضی سایه های پودری اگر با آب ترکیب شوند سفت می شوند روی پلک ماندگار نیستند و بعد از مدتی شروع به ریزش می کنند.

مرحله دوم آموزش آرایش شاین

یک سایه چشم خیس تقریبا کم رنگ انتخاب کنید که خیلی هم براق و پر زرق و برق نباشد.
با براش مخصوص سایز پلکهای شما یا اگر براش ندارید با استفاده از انگشتان مقداری از سایه برداشته روی پلکهای خود از سمت انتهای پلک چشم به سمت داخل چشم به حالت ضربه ای بزنید تا زیباتر جلوه کند.


توجه داشته باشید سایه چشم مایع خودشان براش مخصوص پلک دارند، چون کاملا مایع هستند با دست قابل استفاده نیستند.
این مرحله خیلی تکنیکی است و آموزشگاه آرایشگری گل گیس تمامی ریزه نکات آن را به صورت فوق تخصصی در دوره های گریم و میکاپ خود توضیح می دهد.

مرحله سوم آموزش میکاپ خیس

در این مرحله آموزشی از هر سایه چشم رنگی خیس مورد سلیقه تان استفاده کنید. استفاده از انواع رنگهای سایه های پودری با آب هم با در نظر گرفتن دوام مخلوط آن با آب و یا سایه مایع مثل برندهای سایه چشم اوریفلیم، سایه چشم مایع ویولت و … هم بسیار مناسب است.


بسیاری از هنرجویان در آموزشگاه آرایشگری گل گیس از قیمت این برندها سوال کردند که با توجه به تغییرات قیمتی نمی توان متوجه قیمت واقعی آنها بود، ولی از لحاظ کیفیت برند سایه چشم هدی بیوتی، سایه چشم اورفلیم و گلدن رز برندهای خوبی هستند.

مرحله آخر آموزش میکاپ گلوس

از برق لب مایع یا برق لب رنگی برای میکاپ شیشه ای مورد نظر شما روی لبهایتان به کار ببرید. برق لب اکلیلی هم در این مورد زیاد مورد استفاده قرار می گیرد.
نکته ای که باید در آموزش میکاپ خیس نظر داشته باشید استفاده از رنگ برق لب همسان یا در تناژ رنگ سایه چشم خود استفاده نمایید. کنتراست سایه چشم و برق لب یکی از جذابیت های آرایش خیس است.

به علت اینکه این آرایش ممکن است بعد از چند ساعت دوام خود را از دست بدهد، استفاده از اسپری فیکس کننده آرایش توصیه می شود ولی ضروری نیست بستگی دارد چقدر می خواهید با آرایش خیس روی صورت خود بمانید.


آموزشگاه گل گیس امیدوار است از این آموزش لذت برده باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در دوره های مرتبط با گریم و میکاپ نیز می توانید در لینک زیر در آموزشگاه گل گیس شرق تهران ثبت نام نمایید.

دوره آموزش گریم و میکاپ

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب آموزشی

جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها