سالن زیبایی لیلا خانی

هر آنچه درباره براشینگ مو باید بدانید!

همه چیز درباره براشینگ مو
فهرست مطالب

تمامی خانم ها دوست دارند که همیشه موهایی خوش حالت و درخشان داشته باشند. حالت مو به چند عامل بستگی دارد و شما می توانید با عمل براشینگ مو، آن را به مدل های متفاوت تغییر دهید. این کار کمک می کند تا ظاهری جذاب داشته باشید و تمام این مراحل را به راحتی می توانید در منزل هم انجام دهید. در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با براشینگ مو و مراحل آن بیشتر صحبت کنیم.

براشینگ مو

 براشینگ مو چیست؟

به عملیات برس زدن و حالت دادن مو به وسیله حرارت، براشینگ مو می گویند. بیشتر اوقات، ما موهای خود را برس می ‌زنیم تا گره‌ آن ‌ها باز شود و این کار خیلی مهم است؛ زیرا در صورتی که شما از ابزار درستی استفاده نکنید، احتمال آسیب مو افزایش می یابد. غدد چربی واقع در فولیکول های مو، روغن های طبیعی تولید می کنند که به نرم شدن پوست سر شما کمک می کند. زمانی که موهای خود را به درستی برس می زنید، به توزیع این روغن های طبیعی و سالم از ریشه موهایتان تا انتهای آن کمک می کنید و به آن ها درخشندگی طبیعی می بخشید.

برای هرکسی که سعی می کند موهای خود را در خانه با سشوار خشک کند، برس های گرد، بهترین گزینه است. این ابزارها به طور مؤثری موهای شما را حالت داده و همزمان هم خشک می کنند. قدرت حالت دهی یک برس گرد و سشوار با قدرت، خشک کردن را بسیار راحت می کند. گرما در حالی که موها را خشک می کند، گره ها را نیز باز کرده و موها را صاف می کند؛ در نتیجه درخشندگی حجیم و بدون وز را در این حالت خواهید داشت.

انواع براشینگ مو

هر کسی جنس موی مخصوص به خود را دارد که مسلما براشینگ هر نوع مویی با باقی جنس ها متفاوت است. مثلا شما نمی توانید موی فر را مانند موی لخت براشینگ کنید و طبیعتا نحوه عملیات متفاوت تر خواهد بود. همچنین اندازه و مدل موها در این کار دخیل هستند. در ادامه برخی از انواع براشینگ مو را با توضیحات آورده ایم:

 براشینگ موی کوتاه:

پیش از اینکه بخواهید مراحل را آغاز کنید، ابتدا دقت نمایید که اگر موهای شما کم پشت است، حتما از محصولات حجم دهنده استفاده نمایید تا حالت موهایتان شیک تر بماند. برای اینکه موهای کوتاه را براشینگ کنید، به دلیل کوتاهی مو، از برس های فلزی کوچک و یا متوسط استفاده نمایید. برای این کار ابتدا موها را لایه لایه جدا کرده و نزدیک کف سر را پوش دهید. سپس مقداری اسپری تافت و یا ژل را به قسمت پوش داده شده بزنید و موهای باقی مانده را با استفاده از برس گرد بپیچید و سشوار را نزدیک کنید. دقت کنید که این کار را زیاد انجام ندهید چون باعث آسیب به مو و فولیکول مو می شود.

 براشینگ جلوی مو:

جلوی مو همیشه باید حالت خوبی داشته باشد؛ زیرا در چهره تاثیر زیادی دارد. اگر جلوی موهای شما بلند است، می توانید از یک بیگودی کمک بگیرید؛ به این ترتیب موهای جلو را به صورت دسته ای جدا کرده و بیگودی بپیچید. سپس سشوار را نزدیک کرده و چند ثانیه نگه دارید؛ بعد از آن بیگودی را باز کرده موها را تافت زده و حالت دهید. اما اگر موهای جلوی شما کوتاه است، می توانید به کمک برس فلزی متوسط یا کوچک آن ها را جمع کرده و حرارت بدهید. بعد از باز کردن به مدل دلخواه درآورده و تافت بزنید.

براشینگ جلوی مو

 براشینگ موی بلند:

برای براشینگ موهای بلند ابتدا باید بدانید که می خواهید موهایتان در چه وضعیتی حالت بگیرد؛ اگر می خواهید که انتهای مو حالت فر و یا موج دار داشته باشد، می توانید با کمک بیگودی انتهای مو را تا اواسط و یا نزدیک کف سر بپیچید و حرارت دهید. اما اگر می خواهید که موهای کف سر مقداری حجم دار شود و انتهای مو صاف بماند، باید موها را دسته دسته جدا کرده و نزدیک کف سر پوش بدهید؛ بعد از پوش دادن تافت بزنید و انتهای مو را با کمک برس گرد بزرگ، حرارت داده و صاف کنید.

 براشینگ موی فر:

براشینگ موهای فر کمی متفاوت تر از موهای صاف و موج دار است. به این ترتیب شما باید پس از حمام ابتدا موها را کرم و روغن زده و کاملا خشک کنید؛ بعد از خشک شدن کامل موها، آن ها را دوفاز زده و مرطوب کنید (دو فاز انتخابی حاوی روغن باشد). سپس با استفاده از برس گرد فلزی، موها را دسته دسته جمع کرده و حرارت بدهید تا کاملا فرهای آن باز شود. بعد از باز شدن فرها می توانید از اتو جهت لخت کردن استفاده کنید. در صورتی که می خواهید موهای فر داشته باشید و آن ها را براشینگ کنید، باید بعد از زدن دوفاز، سر پخش کننده حرارت سشوار را نصب کرده و موها را روی آن قرار دهید. برای داشتن نتیجه بهتر، قدرت سشوار را روی کم بگذارید.

نکته!

برای سشوار زدن باید دستی که این ابزار در آن قرار دارد بالاتر قرار بگیرد و از قسمت بالا همراه با برس تا انتهای مو به پایین بیاید. در صورتی که سشوار را زیر برس بگذارید، باعث افزایش وزی و عدم حالت پذیری مو می شود.

 مراحل براشینگ مو

برای داشتن یک براشینگ مو حرفه ای، سعی کنید که این کار را بعد از حمام و یا شستشوی موها انجام دهید؛ زیرا موها نم دار هستند و بهتر حالت می گیرند. استفاده از ماسک و روغن پس از حمام را فراموش نکنید و حدالامکان از اسپری دو فاز استفاده نمایید. سپس موها را به دسته های کوچک تقسیم کنید و موهای نزدیک کف سر را پوش دهید و از تافت یا چسب مو استفاده نمایید. سپس موهای پایین را شانه زده و با کمک برس گرد، آن ها را با حرارت حالت دهید.

 نکات مهم براشینگ مو

نکات اصلی که باید در زمینه براشینگ مو به آن توجه نمایید، این است که استفاده از ماسک ها و کرم های مراقبت از مو را فراموش ننمایید؛ به دلیل حرارت دیدن موها هنگام براشینگ، ساقه ها به شدت خشک می شوند و نیاز به یک آبرسان دارند. به همین خاطر همیشه از ماسک ها و روغن هایی که مواد مورد نیاز ساقه مو را تامین کند، استفاده نمایید. نکته مهم دوم این است که نباید حرارت زیادی به موها وارد کنید؛ همیشه از حرارت کم و یا متوسط استفاده کنید تا آسیب زیادی به ساقه وارد نشود. در صورتی که این حرارت را بیش از حد معمول روی مو نگه دارید، امکان سوختن ساقه نیز وجود دارد.

نکات مهم براشینگ مو

وسایل مورد استفاده در براشینگ مو

برای براشینگ شما نیاز به ابزارهایی مانند گیره های تقسیم مو، شانه تقسیم مو، ماسک ها و محلول های محافظت کننده و نرم کننده مو، اسپری یا کرم تثبیت کننده حالت مو، سشوار و بیگودی نیاز دارید. این ابزارها به شما کمک می کند تا بتوانید به سادگی و طبق اصول، موهایتان را براشینگ کنید. البته اگر بخواهید حرفه ای وارد این کار شوید، وسایل لازم آموزش براشینگ مو کمی مفصل تر است.

نتیجه گیری

براشینگ مو یکی از مهم ترین کارها برای حالت دادن و درخشان کردن مو است. اگر شما هم به دنبال آموزش براشینگ مو هستید، می توانید با ثبت نام در دوره مربوطه در آموزشگاه گل گیس، مدرک فنی حرفه ای را بگیرید و آغاز به کار کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب آموزشی

جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها