سالن زیبایی لیلا خانی

کرلی مو چیست؟ آموزش روش کرلی مو + ویدیوی آموزشی

کرلی مو
فهرست مطالب

کرلی مو که از یک واژه انگلیسی curly به دنیای آرایشگری وارد شده است که به معنی فرکردن ملایم است. این روش به نوعی یکی از اشکال براشینگ مو است. بسیاری از خانم ها دوست دارند موهایشان حالت کرلی داشته باشد که حالت طبیعی تری دارد حتی این مدل یکی از انواع مدل شینیون عروس هم است که طرفداران خود را دارد. در این مقاله آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس) از بهترین آموزشگاه آرایشگری فنی حرفه ای تهران به شرح آموزش کرلی مو از جمله کرلی موی کوتاه تا کرلی مو بلند می پردازد.

این مدل ها را حتما ببینید: 55 مدل موی کرلی ساده و شیک برای خانم های جذاب

کرلی مو چیست؟

یک نوع فر ملایم مو است که با انواع وسایل براشینگ مو از جمله دستگاه بابلیس، دستگاه صاف کردن مو(اتوی مو)، سشوآر و سایر موارد خانگی مثل پارچه و … می توان این حالت را به مو داد. در این مقاله آموزشگاه آرایشگری زنانه ما به آموزش کرلی مو با اتو نیز می پردازد در ادامه با مقاله ما آموزشگاه آرایشگری ما همراه باشید.

در اینجا توضیحات مختلف برای آموزش کرلی با دستگاه های مختلف داده می شود:

۱- آموزش کرلی مو با اتو

در این روش لازم است که از یک اتوی مویی استفاده نمایید که گوشه ی آن تیز نباشد تا موهای شما حین کرلی کردن مو نشکند و حالت زیبایی خود را حفظ کند.

  •  در ابتدای آموزش کرلی مو با اتو لازم است کمی موی خود را با روغن یا محصولات قبل از فر کردن مو مثل اسپری محافظت کننده مو برای جلوگیری از شکنندگی مو در اثر حرارت شدید استفاده نمایید.
  • سپس اتوی مو را روی سر قرار می دهیم و از جلوی مو اتو مو را می پیچانیم، مو را از بین دو دهانه اتو رد می کنیم و اتو را بسته و به سمت جلوی سر جدا می کنیم. مو را به هر سمتی نگه دارید و بپیچانید به همان سمت حالت می گیرد اگر می خواهید صورتتان بازتر دیده شود می توانید به سمت مخالف صورت خود موهایتان را فر کنید که در این آموزش کرلی مو نیز به همین سمت است.
  • سپس همه موها را به روش بالا ادامه می دهیم.

در ویدیو زیر جزئیات لازم آموزش کرلی مو را خواهید دید:

نکته ای که بسیار ریز است و خیلی از خانم ها به خصوص در دوره های آموزش براشینگ مو در آموزشگاه آرایشگری ما به آن دقت نمی کنند این است که لازم نیست اتوی مو را خیلی فشار دهید چون باعث می شود موها به سادگی از اتو جدا نشوند و روی مو حالت مو خوره به خود بگیرد. استفاده از اتوی سرامیکی بسیار بهتر است نسبت به نوع فلزی آن و باعث حفظ سلامتی بافت مو می شود.

آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس تهران، این نوع کرلی برای جلوی سر و دختران ایرانی که می خواهند جلوی موهایشان را مدل بدهند گزینه بسیار توصیه می کند.

۲- آموزش کرلی مو با سشوار

در این روش موی نیمه خیس خود را با برس گرد با توجه به نوع کرلی درشت یا ریز که می خواهید انتخاب کنید و با گرفتن سشوآر به صورت با فاصله و اریب موها را از رو یا زیر حالت دهید.

اگر می خواهید با موس فر مو موهایتان را حالت دار کنید نیز می توانید آموزش کرلی موی زیر را انجام دهید:

موی نیمه مرطوب را از هم جدا کنید به خصوص اگر موی شما بلند است، تا به سادگی بتوانید موس را به همه قسمت های مو نفوذ دهید.

سپس مقداری از موس مو را کف دست خود بریزید و به همه قسمت های مو به جز ریشه بمالید.

بعد نوبت سری سشوآر مخصوص فر است که لازم است آن را نصب کنید و موها را حالت دهید و کار تمام است.

در ویدیو زیرآموزش کرلی مو با سشوآر به وضوح خواهید دید:

در آرایش مو کرلی کردن مو برای شینیون مو حتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. به خصوص شینیون های باز برای عروس یا مهمانی بسیار مورد پسند دختران است. همچنین کرلی روی موی دم اسبی بلند نیز بسیار پرطرفدار است و تقاضای مدلها و هنرجویان  در آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس تهران برای آن زیاد است.

آموزش کرلی مو - آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس)

آموزش کرلی مو یکی از زیر شاخه های دوره آموزش براشینگ مو است. این شاخه به دلیل پیشرفت هرروزه آن بازار کار بسیار خوبی دارد. با داشتن مدرک فنی حرفه ای به سادگی می توانید به کسب درآمد حرفه ای برسید. آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران (تهرانپارس) از بهترین آموزشگاه های آرایشگری فنی حرفه ای تهران، آموزش دوره براشینگ مو را برگزار می نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر از آموزش وارد لینک زیر شوید:

آموزش براشینگ مو

ورود به صفحه آموزش براشینگ مو

در صورت داشتن سوال یا ابهام در زمینه کرلی یا براشینگ مو در قسمت نظرات بیان کنید تا آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران (تهرانپارس) به شما پاسخ دهد.

4.2/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب آموزشی

جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها