سالن زیبایی لیلا خانی

انواع مدل براشینگ مو + ویدیو آموزش براشینگ موی نازک

آموزش براشینگ مو
فهرست مطالب

برای شما سوال است که براشینگ مو (Blowout) چیست؟ و چگونه انجام می‌شود؟ دوست دارید موهای شما حالت دار و حجیم به نظر برسد؟.

می‌دانید که مدل مو، بسیار بر استایل شما تاثیر گذار است بنابراین براشینگ مو یک پیشنهاد عالی برای حجم دادن به موهای شما است. چون در این روش پس از شستن موها و بدون استفاده از اتو مو، موهای شما حالت دار و درخشان می‌شود که برای چندین روز ماندگار است.

آموزشگاه آرایشگری گل گیس واقع در تهران، این هنر آرایشگری محبوب را با تمام جزئیات به شما آموزش می‌دهد. همچنین یک ویدیو آموزش براشینگ مو در این مقاله برای شما به اشتراک گذاشته است تا بهتر با روش براشینگ مو آشنا شوید.

آموزش براشینگ مو
آموزش براشینگ مو

براشینگ مو چیست؟

در این روش یک آرایشگر ماهر، ابتدا موها را شستشو می‌دهد و پس از خشک شدن ۷۵ درصد موها، با استفاده از حرارت، فشار هوای سشوار و برس مناسب به موهای شما حالت می‌دهد؛ که باعث درخشندگی، صاف شدن و حجیم‌تر شدن موهای شما می‌شود.

مدل‌های مختلفی از براشینگ مو وجود دارد که شامل براشینگ ساحلی(hair beachy)، براشینگ حجم دهنده (voluminous)، براشینگ فرفری (hair curly) و… است که برای موهای کوتاه و بلند قابل اجرا است. توجه داشته باشید که موهای نازک، رنگ شده و آسیب دیده نیاز به مراقبت و توجه بیشتری دارد.

همچنین براشینگ مو ممکن است بین 45 تا 60 دقیقه طول بکشد، اما با توجه به مدل مو، حجم و اندازه موهای شما این زمان تغییر می‌کند.

5 مزایای براشینگ مو

1. از آسیب دیدن مو جلوگیری می‌کند: ماندگاری یک براشینگ خوب می‌تواند دو الی سه روز ادامه داشته باشد و یک براشینگ عالی تا یک هفته حالت موهای شما را حفظ می‌کند. به همین دلیل لازم نیست هر روز با انواع دستگاه‌های حرارتی به موهای خود حالت بدهید و از آسیب دیدن موها جلوگیری می‌کنید.

2. دسترسی بهتر به همه‌ی مو: سشوار کردن موها در خانه ممکن است دشوار باشد و نتوانید تمام موها را به خصوص موهای پشت سر را به خوبی شانه و سشوار بکشید. اما آرایشگر به خوبی به تمام موهای شما دسترسی دارد و با مهارت بیشتر به براشینگ مو مشغول می‌شود. کافی است چند دقیقه روی صندلی بنشینید تا موهای شما حالت دار شود.

3. تسکین استرس: ماساژ سر همانند ماساژ بدن بسیار مفید است و به تسکین استرس کمک می‌کند. هنگامی که آرایشگر موهای شما را به آرامی شستشو می‌دهد، گردش خون کف سر را تحریک می‌کند و هرمون اندورفین در بدن ترشح می‌شود که شما احساس شادی می‌کنید. براشینگ می‌تواند یک تجربه عالی و آرامبخش باشد که شما را از استرس روزمره دور می‌کند.

4. اجتماعی شدن: رفتن به سالن‌های زیبایی می‌تواند از شما یک آدم اجتماعی بسازد. با رفت و آمد در این سالن‌‌ها، با آرایشگر و سایر افرادی که در آنجا هستند معاشرت می‌کنید و همین امر باعث می‌شود دوستان جدیدی پیدا کنید.

معاشرت و صحبت با آدم‌های جدید برای داشتن یک زندگی اجتماعی سالم، ضروری است و آموزشگاه گل گیس می‌تواند مکانی برای آموزش، خدمات و پیداکردن دوستان جدید باشد.

5. اعتماد به نفس بیشتر: باید صادق باشیم که موهای سالم، مرتب و حالت دار به شما حس سر‌زندگی و جوانی می‌دهد و می‌توانید در طول روز یک استایل شیک و زیبا داشته باشید که باعث اعتماد به نفس بیشتر می‌شود.

قبل و بعد براشینگ مو
قبل و بعد براشینگ مو

نکات مهم قبل از انجام براشینگ مو

ابتدا مدل موی دلخواه خود را انتخاب کنید و حتما درمورد نوع و جنس موهایتان با آرایشگر خود مشورت کنید.

1. دقت داشته باشید که روی مو‌های نم دار براشینگ را شروع کنید زیرا موهای خشک، شکننده هستند و دیر‌تر حالت می‌گیرند و ممکن است موها آسیب ببینند.

2. اگر موهای فر یا موج دار، دارید حتما داخل حمام از ماسک یا نرم کننده مناسب و بعد از حمام از ماسک دو فاز مو استفاده کنید تا تاثیر براشینگ روی موهای شما بهتر دیده شود.

3. برای موهای چرب یا خشک حتما از شامپوی مناسب با موی خود استفاده کنید تا هنگام سشوار کردن، مو رطوبت خود را حفظ کند.

4. آموزشگاه زنانه گل گیس توصیه می‌کند حتما از برس سرامیکی برای براشینگ مو استفاده کنید چون حرارت را به طور یکسان پخش می‌کند و موهای شما سریع تر حالت می‌گیرد.

5. استفاده از برس ‌های مختلف در حجم دهی‌ موها بسیار تاثیر‌گذار است. برای مثال اگر موهای کوتاه دارید از برس‌های بزرگ‌تر استفاده کنید تا حجم بیشتری بگیرند اما اگر موها بلندی دارید بهتر است از برس‌های کوچک تر استفاده کنید تا تناسب در حالت موها، حفظ شود.

6. موهایی که دارای رنگ و مش هستند، باید با حرارت ملایم و کمی فاصله براشینگ مو انجام شود و از سریِ حرارت جمع کن استفاده کنید تا حالت و درخشش مو را به نمایش بگذارید.


نکات مهم براشینگ مو برای انواع مدل مو

نکات براشینگ و آموزشی مو در آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس)

آموزش براشینگ مو به صورت گام به گام

1. موها را بشوید

حتما در شروع کار باید موها و کف سر را به خوبی بشورید چون چرب بودن ریشه مو ممکن است در سشوار کردن شما مشکل ایجاد کند و موها به گونه‌ای که می‌خواهید حالت نگیرند.

2. شانه کردن مو‌ها

پس از شستشو، موها را با یک شانه دندانه درشت شانه کنید و گره‌های آن را به آرامی باز کنید تا هنگام سشوار کردن با شانه گرد، به مشکل نخورید و مو‌‌ها آسیب نبینند.

3.موها را تقسیم بندی کنید.

باید با استفاده از گیره سر، موها را به چهار قسمت تقسیم کنید. ابتدا موها را از فرق سر به دو دسته تقسیم کنید و سپس از پایین گوش تا فرق سر به صورت افقی موها را جدا کنید و گیره بزنید.

4. موها را حالت دهید

از یک دسته مو، بخش کوچک‌تری جدا کنید و شانه گرد را زیر مو‌ها قرار دهید و از ریشه تا انتهای مو به صورت همزمان و با فاصله کم و با زاویه 90 درجه سشوار بکشید. برای رسیدن به نتیجه دلخواه باید چندین بار این حرکت را تکرار کنید. توجه داشته باشید که هر چه زاویه شانه به سمت بالای سر باشد موها از ریشه حالت بیشتری می گیرند.

برای قسمت وسط سر می توانید از شانه درشت تر استفاده نمایید تا روی سرتان پف بیشتری داشته باشد.

5. از اسپری تثبیت حالت مو استفاده کنید.

برای اینکه حالت موها برای چندین ساعت حفظ شود باید از اسپری تثبیت حالت مو استفاده کنید. پس از اتمام براشینگ مو با سشوار، بهتر است مایع را با فاصله 30 سانتی‌متری روی موهای حالت دار اسپری کنید.

انواع براشینگ مناسب مدل صورت و سر مختلف

براشینگ مو برای صورت گرد

برای افرادی که صورت‌های گرد دارند، باید مو‌ها را به یک سمت ببرید و اطراف صورت را با برس گرد بزرگ سشوار کنید تا روی صورت پخش شود و صورت کشیده تر دیده شود.

براشینگ مو برای صورت کشیده

برای صورت های کشیده، لازم است کناره های سر را پف دار سشوار بزنید تا صورت کمی حالت گردی به خود بگیرد.

براشینگ مو برای صورت کشیده
براشینگ مو برای صورت گرد

براشینگ مو برای صورت لاغر

برای صورت‌های لاغر، کل موها را با شانه گرد درشت سشوار کنید و با استفاده از تافت مو، حالت پف دار مو را می توانید تا چند ساعت حفظ نمایید.


مقاله مرتبط : کرلی مو چیست و آموزش روش آن + ویدیو آموزشی

کرلی مو چیست و آموزش روش آن+ویدیو


نکته مهمی که هنرجویان آموزشگاه آرایشگری گل گیس پس از گذراندن دوره آموزش رنگ و مش به آن اشاره داشته‌اند این است که پس از انجام رنگ و مش، رنگ موهای مشتری جلوه زیادی ندارد و از آموزشگاه آرایشگری ما تقاضای مشاوره و کمک در زمینه رضایت مشتری دارند.

توجه داشته باشید که مویی که تازه رنگ و مش شده است حتما باید پس از آن یک براشینگ مو چند دقیقه‌ای انجام دهید تا زیبایی رنگ و موها چندین برابر شود.

همچنین هنر جویانی که در دوره  آموزش کوتاهی مو شرکت کردند باید توجه کنند که بعد از انجام کوتاهی، مو خط قیچی دارد و نباید مو‌ها را بدون براشینگ سریع و زیبا رها کنند. چون همین کار ساده باعث جذب رضایت و مشتری‌های بیشتری می‌شود.

ویدیوی آموزش براشینگ موی نازک رنگ شده

با شرکت در کلاسهای آموزشی براشینگ مو در آموزشگاه آرایشگری زنانه فنی حرفه ای گل گیس شرق تهران(تهرانپارس) از بهترین آموزشگاه های ارایشگری در تهران، می توانید مدرک فنی حرفه ای بین المللی اخذ کنید و به درآمد اقتصادی برسید. برای اطلاعات بیشتر وارد لینک زیر شوید:

آموزش براشینگ مو

ورود به صفحه آموزش براشینگ مو

کلام آخر

در این مقاله درمورد چیستی براشینگ مو و انواع مدل‌های آن صحبت کردیم که شما با رعایت نکات ذکر شده می‌توانید مو‌های خود یا دیگران را به خوبی سشوار بکشید و در مهمانی‌ها یک استایل عالی بسازید.

اگر سوال یا ابهامی در زمینه براشینگ مو داشتید می‌توانید در قسمت نظرات بیان کنید تا آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس واقع در شرق تهران ( تهران پارس) در اولین فرصت به شما پاسخ دهد.

5/5 - (2 امتیاز)

3 پاسخ

  1. سلام مقاله خوبی بود به خصوص ویدئوی آخرش که برای من که تار موی نازک دارم مدل خوبی رو آموزش داده بود. لطفا ویدئوی آموزشی بیشتری روی سایت بزارید. ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب آموزشی

جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها