سالن زیبایی لیلا خانی

نکاتی جامع درباره‌ی افزایش درآمد ناخن‌کاری

فهرست مطالب

اگر وارد حیطه آرایشگری شده‌اید و دوره‌های آموزش کاشت ناخن دیده‌اید، می‌توانید با یادگرفتن یک سری مهارت و نکات، راه‌های افزایش درآمد ‌ناخن‌کاری را یاد بگیرید.

درآمد ناخن‌کاری نیز مانند هر کاری در صورتی بالا می‌رود که به صورت حرفه‌ای کار کنید و در جایی معتبر آموزش دیده‌باشید تا بتوانید در شغل خود، بهترین باشید.

وقتی که به یک برند تبدیل شوید و آموزش دادن را نیز شروع کنید، به بالاترین سطح درآمد در این حوزه دست پیدا می‌کنید.

ما در این مطلب تمام جوانب را سنجیده‌ایم و اطلاعات مفیدی را جمع‌آوری کرده‌ایم. تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

 

 

مانیکور و کاشت ناخن

امروزه در جامعه ما‌، خانوم‌های زیادی به زیبایی خود اهمیت می‌دهند و برای آن هزینه می‌کنند. در کنار کارهایی که برای زیبایی پوست و مو و صورت انجام می‌دهند، از دستان خود نیز غافل نمی‌شوند. مانیکور ناخن‌ها و کاشت ناخن باعث می‌شود همیشه دستانی مرتب داشته باشند و از زیبایی آن لذت ببرند.

این کار زیبایی مانند رسیدگی به پوست و مو کاری روتین است. هر فرد حداقل ماهی یک بار باید به آرایشگاه مراجعه کند تا کار ترمیم ناخن را انجام دهد.

ناخن‌کاران مانند کسانی که در زمینه‌های دیگر آرایشگری مانند میکاپ یا شینیون و رنگ ولایت هستند، مشتریانی فصلی ندارند و همیشه سرشان شلوغ است. از این رو تعداد کسانی که به صورت تخصصی این کار را یاد می‌گیرند، روز به روز در حال افزایش است. به خاطر تعداد بالای مراجعین، بعضی از سالن‌ها فقط به‌صورت اختصاصی خدمات ناخن ارايه می‌دهند.

در کنار تمام این اوصاف آوازه درآمد بالای ناخن‌کاران همه جا پیچیده است و هر کسی را وسوسه می‌کند که وارد این حیطه شود.

اگر به شغل آرایشگری و کار هنری علاقه دارید و به‌دنبال درآمد بالا نیز هستید، بد نیست که این حرفه را یاد بگیرید.

 

 

اقدامات لازم برای افزایش درآمد ناخن‌کاری

 

آموزشگاه آرایشگری زنانه

 

اگر شما یک فردی هستید که تازه وارد بازار کار شده‌اید و کار کاشت ناخن را انجام می‌دهید، قطعاً راه طولانی در پیش خواهید داشت تا بتوانید به درآمد بالای چند ده میلیونی در ماه برسید.

در کل درآمد یک ناخن‌کار به چندین عامل بستگی دارد که ما باید ابتدا آن‌ها را بدانیم و بشناسیم. به مرور زمان با بالا بردن و بهبود کیفیت و کمیت عوامل، افزایش درآمد ناخن‌کاری خودبه‌خود اتفاق میفتد.

مقدار درآمد به این عواملی که در ادامه بیان می‌کنیم، بستگی دارد. پس برای افزایش دادن درآمد، انجام این کارها و دانستن این نکات ضروری و لازم است.

 

مهارت و تجربه ناخن‌کار

ناخن‌کاری، حرفه‌ای است که مهارت در آن حرف اول را می‌زند. هر چه مهارت بیشتری داشته باشید، مشتریان از شما راضی‌تر هستند و دوباره پیش شما بازخواهند گشت. شما را به دوستان و آشنایان خود نیز معرفی می‌کنند. قاعدتاً هر چه تجربه‌تان بیشتر و بالاتر باشد، مهارتتان نیز بیشتر می‌شود.

وقتی به سطحی از مهارت و تجربه رسیدید که تمام وقت‌هایتان به راحتی پر می‌شود و مشتریان از چند روز قبل باید وقت‌هایشان را فیکس کنند، می‌توانید قیمت کار خود را بالاتر ببرید، چون مشتری که می‌خواهد حتماً کارش توسط شما انجام بگیرد، هزینه بالاتر نیز پرداخت می‌کند.

 

نوع خدمات

اگر شما کنار کاشت ناخن دست، کاشت ناخن پا و خدمات دیگری مانند ژلیش، مانیکور و پدیکور نیز انجام دهید، می‌توانید به افزایش درآمد خود و حفظ مشتری نیز کمک کنید.

اگر آموزش طراحی ناخن نیز دیده باشید، یک امتیاز مثبت و ویژه‌ای دارید. چون هزینه طراحی برای هر ناخن جدا حساب می‌شود و برای طرح‌های خاص می‌توانید هزینه بیشتری بگیرید.

 

سالن و موقعیت مکانی

اینکه شما در چه شهر و چه منطقه‌ای از آن مشغول‌به‌کار هستید، ارتباط مستقیمی با میزان درآمد شما دارد. در شهرهای بزرگ‌تر و مناطق بالاتر هزینه‌های دریافتی و درآمد ناخن‌کاران بیشتر است.

سالن‌های معروف شهر، همیشه پر از مشتری‌های دست به نقد هستند. اگر بتوانید در چنین سالن‌های زیبایی مشغول‌به‌کار شوید، برای پیشرفت کاری خود قدم بزرگی برداشته‌اید.

بعضی از افراد ترجیح می‌دهند که در خانه کار بکنند. این کار در ابتدای امر به نظر به صرفه می‌آید، چون لازم نیست هزینه ای بابت سالن بپردازند. ناخن‌کارانی که در سالن زیبایی مشغول هستند بابت حضور و کار کردن در آن‌جا، اجاره نیز پرداخت می‌کنند یا به ازای هر مشتری درصدی طبق توافق، به مدیر سالن می‌پردازند. اما این کار عیب بزرگی که دارد این است که تعداد مشتری‌های شما را محدود می‌کند و فقط تعدادی از آشناها و دوستانتان به شما مراجعه می‌کنند.

اگر شما در سالنی پر رفت‌وآمد کار کنید، به تعداد مشتری‌های شما روزبه‌روز اضافه می‌شود.

 

میزان تبلیغات و تخفیفات

در ابتدای کار و زمان‌هایی که تعداد مشتری‌هایتان کم می‌شود؛ باید تبلیغات و تخفیفات مناسبتی انجام بدهید. این‌گونه مشتری ترغیب می‌شود که نمونه کار شما را از نزدیک ببیند و پیش شما بیاید.

در صورت داشتن مهارت کافی و انجام دادن کاری بی‌نقص و خوب، بهترین تبلیغ، نمونه کار شما روی دست مشتری است.

 

در کنار این نکاتی که گفتیم، رعایت بهداشت امری ضروری است. محیط ناخن‌کاری خیلی تمیز و بهداشتی نیست. شما باید همیشه وسایل خود را ضد عفونی کنید و محلول‌های ضد قارچ برای مشتریان استفاده کنید. اگر مشتری از لحاظ بهداشتی مشکلی برایش پیش بیاید، نام و کار شما به خطر می‌افتد و مشتریان زیادی را از دست خواهیدداد که در این مورد کاملاً حق با آنان است.

 

بیشتر بخوانید: سرفصل‌ آموزش کاشت ناخن باید چه مواردی را شامل شود؟

 

چرا باید ناخن‌کار حرفه‌ای شویم؟

 

آموزش طراحی ناخن

 

برای این‌که بهترین در شغل خود باشید باید حرفه‌ای باشید و حرفه‌ای عمل کنید. هر روز تعداد کسانی که به بازار کار کاشت ناخن اضافه می‌شوند، بیش‌تر می‌شود. پس اگر به سطح قابل قبولی از مهارت رسیده باشید، نگران از دست دادن مشتری‌های خود و کاهش درآمد نیستید.

در این زمان می‌توانید خود را به یک برند تبدیل کنید و کار خود را نیز گسترش بدهید.

مهم‌ترین ویژگی موفقیت، علاقه، خلاقیت و مهارت است. این عوامل زمانی محقق می‌شود که شما عاشق کارتان باشید. اگر در ابتدا به خاطر درآمد بالا به این کار جذب شده‌اید، نمی‌توانید بدون عشق به این کار ادامه دهید. تنها در این صورت است که می‌توانید سختی‌های این کار را تحمل کنید و به راهتان ادامه دهید.

در انجام کارهای عملی، مهارت کافی به‌دست آورید و اعتمادبه‌نفستان افزایش یابد.

ویژگی‌های یک ناخن‌کار حرفه‌ای را به‌دست بیاورید و حرفه‌ای بمانید.

از ویژگی‌های حرفه‌ای بودن می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:

 

 • دوره‌های رسمی آموزش کاشت ناخن و آموزش طراحی ناخن را زیر نظر اساتید معروف و حرفه‌ای بگذرانید و مدرک رسمی و فنی‌وحرفه‌ای اخذ کنید.
 • از مواد اولیه مرغوب استفاده کنید.
 • وسایل خود را همیشه ضدعفونی کنید.
 • ناخن‌کار حرفه‌ای کمترین سوهان کشی را انجام می‌دهد.
 • از آخرین مدل‌های روز مطلع است و آنان را به کار می‌برد.
 • وقت شناس خیلی خوبی است و کار خود را در وقتی مناسب انجام می‌دهد.
 • با نحوه تبلیغات، تولید محتوا و جذب مشتری آشناست.

 

 

آموزش حرفه‌ای کاشت و طراحی

 

آموزش طراحی ناخن

 

شما برای آموزش دیدن در زمینه کاشت ناخن در 2 مورد باید هزینه کنید.

 • هزینه برای آموزش و دوره گذراندن
 • هزینه برای تهیه‌ وسایل و ابزار

شما با سرمایه‌ای حداقل ۲۰ میلیون تومان می‌توانید وارد این حرفه شوید و کار خود را شروع کنید

آموزش کاشت ناخن چندین روش دارد. اگر شما با تمامی روش‌ها آشنا باشید می‌توانید مشتری هر تقاضایی داشته باشد را راضی نگه‌دارید. روش‌های مرسوم کاشت این موارد است:

 • کاشت ناخن قالبی
 • کاشت ناخن پودری
 • کاشت ناخن ژله‌ای
 • کاشت ناخن میکس
 • کاشت ناخن با فرمر

شما با آموزش دیدن زیر سازی، مواد گذاری، سوهان کشی و طراحی ناخن آموزش خود را تکمیل کرده‌اید.

حالا کافی است ابزارهای مورد نیاز را نیز تهیه کنید. لوازمی که باید تهیه کنید:

 • سوهان برقی
 • دستگاه یووی
 • دستگاه ال ای دی
 • پوشر
 • نیپر
 • تیپ
 • فرمر
 • قالب کاشت ناخن
 • لاک از هر رنگ

 

بیشتر بخوانید: وسایل مورد نیاز کاشت ناخن

 

شما با گذراندن دوره و دیدن آموزش طراحی ناخن، میتوانید مشتری‌های زیادی جذب کنید. اکثر مشتری‌ها دوست دارند هر طرح جدیدی که به بازار می‌آید را وقتی به شما نشان دهند، شما بتوانید آن‌ها را انجام بدهید. آموزش دیدن و تهیه وسایل طراحی شاید برای شما در ابتدا هزینه داشته باشد اما در ادامه باعث افزایش درآمد شما می‌شود.

 

 

تدریس کاشت و طراحی ناخن

 

درآمد ناخن‌کاری

 

اگر شما هم‌چنان به‌دنبال افزایش درآمد خود در این زمینه هستید باید وارد حیطه تدریس این حرفه باشید. وقتی نام شما به اندازه کافی معروف شود، می‌توانید با برگزاری دوره‌های آموزش کاشت ناخن و آموزش طراحی ناخن، با اعطای مدرک به هنرجویان خود، گام بلندی در بالا بردن درآمد خود بکنید.

ناخن‌کاران برند، می‌توانند در لاین آموزش مشغول شوند که تضمین کننده درآمد خیلی بالاست. کافی است دوره‌های آموزشی متنوع و ورکشاپ‌های مختلف برگزار کنند تا در ماه درآمد چند صد میلیونی داشته باشند.

 

حرف آخر

ما دراین مطلب نکانی که یک ناخن‌کار در حیطه کاری خود باید بداند را جمع‌آوری کردیم و با شما به اشتراک گذاشتیم. دانستن این مطالب به شما کمک خواهد کرد که بتوانید درآمد خود را در این کار افزایش دهید.

کافی است در یک آموزشگاه آرایشگری زنانه معتبر ثبت‌نام کنید و در پایان دوره، مدرک رسمی فنی‌وحرفه‌ای نیز بگیرید.

با این مدرک بعدها می‌توانید سالن زیبایی خود را نیز افتتاح کنید.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب آموزشی

جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها