سالن زیبایی لیلا خانی

آموزش المنت مو(صافی دائم) به صورت گام به گام

آموزش المنت مو(صافی دائم)
فهرست مطالب

بسیاری از خانم هایی که موهای مجعد یا فر دارند یا به طرز عجیبی موهایشان آسیب دیده است، مایل به انجام یک تکنیک صافی دائم مو همراه با مواد مغذی کراتین برای ساختار موهایشان است. بسیاری از هنرجویان آموزشگاه آرایشگری زنانه ما این سوال را دارند که المنت مو بهتره یا کراتینه مو؟ فرقشون چی هستش؟ از آن جاییکه نظرات در مورد المنت مو چیست، در آموزشگاه آرایشگری فنی حرفه ای ما بسیار مطرح است، تصمیم گرفتم به صورت یک مقاله در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

درادامه آموزشگاه ارایشگری زنانه ما به مبحث کامل المنت کردن مو، مزایای آن، آموزش المنت مو به صورت گام به گام، تفاوت های ریباندینگ و  کراتین مو با المنت مو و …. می پردازد. با آموزشگاه ارایشگری زنانه ما از بهترین اموزشگاه های ارایشگری فنی حرفه ای تهران همراه باشید.

المنت کردن مو چیست؟

یک روش صافی دائم برای موهای فر و مجعد، همچنین احیا کننده موهای آسیب دیده، تقویت و ترمیم بافت های مو و صافی دائم را روی مو اعمال می کنند. این روش بهترین راه برای ترمیم موهای آسیب دیده در حال حاضر است که البته برای صافی مو روش های دیگر چون ریباندینگ مو، پلکس تراپی و صافی های دیگر با اتوی نانو و…. انجام می شود ولی در حال حاضر جایگزین مناسب و عالی مانند المنت مو در عرصه ارایشگری یافت نمی شود. آموزشگاه آرایشگری زنانه فنی حرفه ای ما در بخش بعدی به آموزش المنت  مو یا المنت کردن مو می پردازد. با آموزشگاه آرایشگری ما همراه باشید.

آموزش المنت تراپی مو به صورت گام به گام - آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس)

اموزش المنت مو

آموزش المنت مو یکی از دغدغه های بیشتر خانم هایی که موهای وز دارند و دوست دارند موهایشان صاف به نظر برسد نیز هست. خب به سراغ روش المنت کردن مو می رویم و مراحل آن را شرح می دهیم:

مرحله ۱ آموزش المنت مو/ شستن مو با شامپو

– ابتدا موهایتان را با شامپویی که ph آن بین ۷ تا ۸ است با تعداد ۲- ۳ دست می شوییم. حدود ۵ الی ۶ دقیقه بین هر دست شستشوی مو وقفه می اندازیم. در هر مرحله نیاز به چنگ زدن مو نداریم و فقط موها را ماساژ داده و آبکشی می کنیم.

آموزش المنت تراپی مو به صورت گام به گام - آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس)

مرحله ۲ آموزش المنت مو / تقسیم بندی مو

حال که کوتیکولهای مو با شامپوی مورد نظر آزاد شده اند، می توانیم مواد المنت مو را روی آن اعمال کنیم. ابتدا موها را تقسیم بندی می کنیم. در بالای سر دو قسمت چپ و راست از کنار گوش جدا می کنیم و از زیر مو شروع به مواد زدن می کنیم.

مرحله ۳ اموزش المنت مو / زدن مواد المنت

یک دسته مو را جدا کرده و مواد را از پایین به بالا می زنیم تا جذب مواد قوی تر انجام شود. بعد مواد را با فرچه مو به سمت پایین می زنیم. سپس با دست که دستکش جراحی دست کرده ایم به سمت پایین ماساژ می دهیم و بعد از آن با شانه دم باریک موها را شانه می کنیم و مواد به تار تار مو برسد.

بعد از تمام شدن مواد حدود ۱ ساعت تا ۲ ساعت به مو استراحت می دهیم.

مرحله ۴ آموزش المنت مو / تخلیه مواد، براشینگ و اتوکشی

آموزش المنت تراپی مو به صورت گام به گام - آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس)

در این مرحله با انجام اتوی مو یا براشینگ مواد را داخل ساختار مو فیکس می کنیم و مطمئن می شویم تا زمانی که گاز یا حرارت از مو بلند شود این کار را ادامه می دهیم تا مو خشک و صاف به نظر برسد و کار به اتمام می رسد.

آموزشگاه آرایشگری زنانه فنی حرفه ای ما تاکید می کند که مراقبت های بعد از موی المنت شده بسیار مهم است. در قسمت بعد به آن می پردازیم.

مراقبت های بعد از المنت مو

  • مو نباید تا سه روز شسته شود تا تاثیر مواد المنت دائمی شود و صافی مورد نظر شما ماندگار باشد.
  • موها را نبندید یا کلیپس و سایر وسایل مو استفاده نکنید و بگذارید موهایتان آزاد باشد.
  • از تعریق بدن و کارهایی که باعث این کار می شوند تا سه روز اجتناب کنید.
  • بعد از سه روز با شامپوی ph پایین که زیر ۵ باشد ترجیحا موها را می شوییم.
  • داخل حمام ماسک مویی که آرایشگاه توصیه می کند یا خودتان تحقیق کرده اید و مناسب بعد المنت است استفاده می کنید و بعد از حمام نیاز به استفاده هیچ ماسک یا اسپری و سایر مواد مو ندارید.
  • و از این به بعد در صورت حمام رفتن اگر موها را سشوآر کنید و موها کمی گرم شود باعث ماندگارتر شدن صافی و مواد المنت داخل کوتیکول موی شما خواهد بود.

تفاوت المنت مو و کراتینه مو

کراتین مو برای کسانی که می خواهند موهایشان از آسیب دیدگی نجات پیدا کند و برای مدت زمان محدودی مثل ۶ ماه می خواهند این کار را انجام دهند مناسب است و نیاز به تمدید دوباره دارد. قیمت کراتین مو به نسبت المنت مو بسیار کمتر است.

اما المنت مو برای صافی دائم مو است و نیازی به تمدید ندارد. مهم است که در کدام مرکز المنت مو یا آرایشگاه زیر نظر شخص متخصص انجام دهید تا از مواد اصل و اورجینال برای موهای شما استفاده کند. المنت مو علاوه بر درمان و آسیب زایی موها را صاف و شلاقی می کند.

دوام المنت مو تا زمانی که مو از ریشه در بیاید ماندگار است.

تفاوت المنت مو و ریباندینگ مو

ریباندینگ مو با استفاده از مواد شیمیایی به صافی مو می پردازد. برای موهای رنگ شده توصیه نمی شود و بعد از چند وقت ممکن است کلا ساختار مو را دچار اختلال کند. ریباندینگ مو را لازم است آرایشگر حرفه ای موهای شما را ببیند و با توجه به تجربه خود به شما بگوید که با ریباندینگ به هدف صافی موی خود خواهید رسید یا خیر. ماندگاری ریباندینگ مو نیز بالای ۶ ماه است.


مقاله مرتبط : ریباندینگ مو چیست؟

ریباندینگ مو چیست


دنیای ویتامینه مو بسیار گسترده است که در این مقاله با یک شاخه ای از آن با نام المنت مو آشنا شدیم. برای علاقمندان به آموزش المنت مو، آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس) از بهترین آموزشگاه های ارایشگری تهران، کلاسهای اموزش کراتینه و ویتامینه مو را با ارائه مدرک بین المللی فنی حرفه ای برگزار می نماید. برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه زیر شوید:

آموزش کراتینه و ویتامینه مو

ورود به صفحه آموزش ویتامینه و کراتینه مو

در صورت داشتن سوال یا ابهام در مورد آموزش کراتینه و ویتامینه و المنت مو در قسمت نظرات بیان کنید تا آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس) پاسخ دهد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب آموزشی

جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها