سالن زیبایی لیلا خانی

ارزش مدرک بین المللی آرایشگری در آموزشگاه آرایشگری

فهرست مطالب

مدرک بین المللی آرایشگری یکی از ملزومات تاسیس یک سالن زیبایی است. برای آشنایی با گذراندن دوره های فنی حرفه ای آرایشگری و گرفتن مدرک بین المللی لازم است ابتدا ارزش و مفهوم آن را در ایران و کشورهای دیگر(مثل ترکیه و کانادا که بسیار پرطرفدار است) که برای مهاجرت در نظر دارید بدانید. در این مقاله آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس ما از بهترین آموزشگاه های ارایشگری در تهران مباحث زیر را به صورت شفاف برای شما بازگو میکند:

 • درباره سازمان فنی حرفه ای کشور
 • نحوه گرفتن مدرک بین المللی آرایشگری (این مقاله به آموزشگاه آرایشگری مردانه و مدارک بین المللی آن مرتبط نیست)
 • چه رشته های آموزشی آرایشگری شامل گواهینامه بین المللی آرایشگری می شوند؟
 • فواید اخذ مدرک بین المللی فنی حرفه ای آرایشگری
 • هزینه و شهریه مدرک دوره های فنی و حرفه ای ارایشگری چقدر است؟

درباره سازمان فنی حرفه ای کشور

سازمان فنی و حرفه ای کشور،  زیرمجموعه وزارت کار و امور اجتماعی است. در سال ۱۳۵۹ کانون های کارآموزی، مرکز تعلیمات حرفه ای و یونیت های نیروی انسانی و اشتغال وزارت کار و امور اجتماعی شکل گرفت.

پایه اصلی تصویب گواهی بین المللی فنی حرفه ای آرایشگری با عنوان آیین نامه کارآموزی و افزایش مهارت در شورای عالی نهادینه شد.

این هدف برای کسانی که به دنبال مهارت کاربردی برای ورود به دنیای بازار کار و اقتصادی(به خصوص مهاجرت) هستند و همچنین برای افرادی که کار داشتند و به دنبال ارتقای خود هستند بسیار ایده ال است.

نحوه گرفتن مدرک بین المللی آرایشگری

گرفتن مدرک فنی حرفه ای در آرایشگری، مستلزم ثبت نام در یک آموزشگاه آرایشگری زنانه معتبر است. برای اطمینان از دوره های خود در یک آموزشگاه که مربی های بین المللی در آن تدریس می نمایند، اقدام به ثبت نام نمایید.(معمولا آموزشگاه های ارایشگری زنانه در تهران اعتبار لازم را دارند).

برای اطلاعات بیشتر از تشخیص اعتبار یک آموزشگاه آرایشگری برای گرفتن مدرک قابل ترجمه برای مهاجرت وارد لینک زیر شوید:


ملاک های انتخاب بهترین آموزشگاه آرایشگری معتبر

ملاکهای انتخاب بهترین آموزشگاه آرایشگری چیست؟


حال لازم است که انتخاب کنید می خواهید به صورت خصوصی آموزش ببینید یا کلاسهای عمومی را انتخاب کنید. هر دوره با توجه به منابع آن و ترجیح هر آموزشگاه به چند دوره یا یک دوره تقسیم بندی می شود که برای گرفتن مدرک فنی حرفه ای بین المللی لازم است که کل شاخه های آن رشته را آموزش ببینید.(بهترین آموزشگاه های آرایشگری ارائه دهنده مدرک فنی حرفه ای معتبر در تهران هستند)

چه رشته های آموزشی آرایشگری مدرک فنی حرفه ای بین المللی دارند؟

همه رشته های آرایشگری دارای مدرک بین المللی هستند به جز طراحی ناخن که یک دوره مهارتی محسوب می شود. هنرجو با گذراندن آن می تواند وارد بازار کار طراحی ناخن شود اما مدرک فنی حرفه ای با اعتبار جهانی برای او صادر نمی گردد.

در آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس تهران، بیش از ۴۲ تخصص مدرک فنی حرفه ای بین المللی قابل اعطا هستند. تمامی مدرسان با مدارک بین المللی آرایشگری از پایه تا فوق تخصصی آماده آموزش به هنرجویان باذوق هستند.

با ترجمه این مدارک بین المللی آرایشگری در هر جای دنیا اعتبار شروع کسب و کار آرایشگری شاخه مربوطه خود را دارید. از جمله رشته های مهمی که مدرک فنی حرفه ای بین المللی آرایشگری آن در دنیا خواهان زیادی دارد در لیست زیر:

ویدیوی نمونه ای از فعالیت هنرجویان در حین دوره آموزش کوپ و کوتاهی مو برای اخذ مدرک فنی حرفه ای بین المللی:

بسیاری از بانوان ایرانی از کل ایران علاقمند به گرفتن مدرک بین المللی آرایشگری هستند. بسیاری از خانم ها از شهرهای مختلف مثل شیراز، اصفهان، مشهد و … با ما تماس می گیرند و تقاضای گرفتن مدرک بین المللی در آموزشگاه آرایشگری زنانه ما دارند.

لازم به ذکر است برای خانم ها و دخترخانم های عزیز که از شهرستان برای آموزش آرایشگری فنی حرفه ای به تهران می آیند، آموزشگاه آرایشگری زنانه می تواند خوابگاه مناسب برای مستقر شدن عزیزان تا اتمام دوره آموزش آرایشگری تهیه کند.

فواید اخذ مدرک بین المللی فنی حرفه ای آرایشگری

 • مدرک آرایشگری معتبر در سطح بین المللی قابل استفاده و تمدید است.
 • با اخذ این مدرک می توانید پروانه کسب دریافت کنید.
 • در آموزشگاه های معتبر به عنوان مدرس مشغول به کار شوید.
 • وام کارآفرینی یا خوداشتغالی دریافت کنید.

برای کسب اطلاعات در زمینه تاسیس سالن زیبایی (با داشتن مدرک فنی حرفه ای آرایشی) و شرایط آن، مقاله زیر را مطالعه نمایید:

مدارک لازم برای گرفتن مجوز سالن زیبایی


 • در زمینه استخدام به عنوان آرایشگر در ایران و خارج از کشور در اولویت هستید.
 • با داشتن این مدرک فنی حرفه ای بین المللی آرایشگری می توانید در آموزشگاه های عالی ادامه تحصیل دهید.
 • قابل جایگزین شدن با مدارک دانشگاهی به عنوان مدرک معادل وجود دارد.
 • در آخر برگ برنده شما برای مهاجرت برای گرفتن ویزای کاری است.

هزینه و شهریه مدرک بین المللی آرایشگری چقدر است؟

مدارک فنی حرفه ای آرایشگری با توجه به امکانات و محل آموزشگاه متفاوت است. هرچه سطح تجربه مدرسان و زمان بیشتر برای هنرجویان فراهم باشد هزینه هر آموزشگاه آرایشگری زنانه نسبت به دیگری متفاوت است.

در صورت داشتن سوال یا ابهام در زمینه گواهی آرایشگری بین المللی در قسمت نظرات بیان کنید تا آموزشگاه ارایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس) در اسرع وقت پاسخ دهد.

4/5 - (2 امتیاز)

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب آموزشی

جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها