سالن زیبایی لیلا خانی

نکات بسیار مهم گرفتن مدرک فنی حرفه ای آرایشگری برای مهاجرت

فهرست مطالب

زمانیکه صحبت از مدرک فنی حرفه ای مطرح می شود، ممکن است در ذهن هنرجو این دیدگاه شکل بگیرد که تمامی مدارک آرایشگری بین المللی که از سمت هر آموزشگاهی صادر می شود اعتبار بین المللی دارد. ممکن است زمان ثبت نام دوره آرایشگری برای گرفتن مدرک آرایشگری با خودتان فکر کنید که بین المللی هم هست و هزینه آن را پرداخت نمایید ولی چون آگاهی لازم ندارید در زمان مهاجرت به کشور دیگر مثل ترکیه، انگلیس یا کانادا و … که مورد توجه برای ایرانیان است به مشکل بخورید و مدارک شما قابل ترجمه نباشد. در این مقاله آموزشگاه آرایشگری زنانه ما از بهترین آموزشگاه های فنی حرفه ای بین المللی در ایران به خصوص تهران، تمامی نکات گرفتن مدرک بین المللی زیبایی را برای شما هنرجویان عزیز شرح می دهد.

۱- انواع مدرک آرایشگری چیست؟

به گفته معاون آموزش سازمان فنی حرفه ای کشور، هنرجویانی که دوره آموزش رشته های آرایشگری که به آموزشگاه های خاصی اعطا می شود، موفق به گرفتن مدرک گواهینامه بین المللی معتبر و قابل قبول  در تمام کشورهای که از اعضای سازمان جهانی کار(ILO – International Labour Organization ) می شوند.

سازمان ILO چیست؟

وظایف سازمان ILO شامل توسعه و ارتقاء استانداردهای قوانین ملی برای حفاظت و بهبود شرایط کار و استانداردهای زندگی است. ILO دارای کارمندان دولتی بین المللی و کارشناسان کمک فنی است که در کشورهای مختلف جهان کار می کنند.

انواع مدرک آرایشگری زنانه فنی حرفه ای عبارت است از :

  • مدرک و گواهی رسمی از سازمان فنی حرفه ای کشور
  • مدرک مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای
  • مدرک گذراندن مهارتی فنی و حرفه ای

برای کسانی که به دنبال مهاجرت و گرفتن مدرک بین المللی هستند گزینه اول فقط مورد تایید برای ترجمه در دفاتر رسمی است. این مدرک قابل ترجمه برای بیش از ۱۸۱ کشور در جهان رسمیت و اعتبار دارد.

مدرک گذراندن مهارتی فقط به مثابه اینکه شما می توانید با شغل مورد نظر به رسمیت خود و مستقل ادامه دهید. برای مثال گذراندن دوره های آموزش طراحی ناخن در آموزشگاه آرایشگری زنانه فنی حرفه ای ما به تنهایی مهارتی محسوب می شود ولی با گذراندن دوره طراحی و کاشت ناخن باهم، مدرک بین المللی آن را دریافت می کنید و در هرجای دنیا با مدرک آن می توانید به درآمد اقتصادی خوبی برسید.

کاشت و طراحی ناخن و تاتو در آموزشگاه گل گیس

۲- مدرک آرایشگری برای مهاجرت چه مدرکی است؟

مدرک رسمی فنی حرفه ای قابل استفاده در بیشتر کشورهای اروپایی، آسیایی و آمریکایی است. همانطور که آموزشگاه آرایشگری زنانه ما اشاره کرد، تمامی کشورهای زیر نظر ILO، این مدرک را قبول دارند و شما را به عنوان متخصص زیبایی که باتوجه به مدرکتون می توانید اقدام به تاسیس سالن زیبایی مربوطه خود کنید. در بعضی کشورها سخت گیر ترند برخی کشورهای دیگر ممکن است وام کسب و کار نیز برای راه اندازی مرکز زیبایی به شما تعلق بگیرند. در ایران  به سادگی می توانید از وام کسب و کار برای شروع استفاده کنید.


مقاله مرتبط : مدارک لازم برای گرفتن سالن زیبایی

مدارک لازم برای گرفتن مجوز سالن زیبایی


۳- آیا همه آموزشگاه ها در همه رشته ها مدرک آرایشگری فنی حرفه ای ارائه می دهند؟

تمامی آموزشگاه هایی که دارای تابلو و شماره مجوز در سازمان فنی حرفه ای بین المللی می باشند می توانند مدارک معتبر بین المللی را ارائه دهند. بسیاری از آموزشگاه ها ممکن است با روشهای نوین فریب دادن اقدام به جعل مدرک آرایشگری کنند با جستجوی شماره جواز کسب و کار آموزشگاه در وبسایت سازمان فنی حرفه ای کشور به سادگی می توانید از این موضوع مطلع شوید.

اغلب آموزشگاه های آرایشگری بعضی از مدارک خاص چون کراتینه و ویتامینه مو، اپیلاسیون، براشینگ مو و شاخه های خاص از این قبیل را ارائه می دهند از جمله آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس در تهران (تهرانپارس) که با اعتبار بیش از ۱۵ سال و داشتن ۴۲ رشته تخصصی مدارک قابل ترجمه برای مهاجرت برای این رشته ها را برای هنرجویان و کارآموزان فراهم نموده است.

خانم خانی مدیر و مدرس آموزشگاه آرایشگری گل گیسمدیریت آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس


مقاله مرتبط : ملاک های انتخاب بهترین آموزشگاه آرایشگری

ملاکهای انتخاب بهترین آموزشگاه آرایشگری چیست؟


۴- کدام آموزشگاه های فنی حرفه ای، مدرک بین المللی آرایشگری برای مهاجرت ارائه می کنند؟

تمامی آموزشگاه های دارای پروانه رسمی کسب و کار زیر نظر سازمان فنی حرفه ای مشغول به کار هستند و مدارک عمومی رشته های آرایشگری در دنیا قابل ترجمه است. برای رشته های خاص آموزشگاه آرایشگری فنی حرفه ای ما با سابقه طولانی و متخصصین بین المللی بعد از گذراندن دوره های آموزشی آرایشگری، مدارک بین المللی ارائه می کند.

۵- اعتبار گواهینامه بین المللی آرایشگری زنانه چقدر است؟

با گذراندن مهارت های تخصصی آرایشگری شما به متخصص آن رشته آرایشگری تبدیل خواهید شد. با داشتن این مدرک بین المللی در دست، می توانید در آرایشگاه های بزرگ و …. مشغول به کار شوید یا سالن زیبایی خود را راه بیندازید.


مقاله مرتبط : ارزش مدرک فنی حرفه ای بین المللی در آموزشگاه آرایشگری

ارزش مدرک فنی حرفه ای بین المللی در آموزشگاه آرایشگری


۶- مدت اعتبار مدرک بین المللی آرایشگری چقدر است؟

اعتبار مدارک فنی حرفه ای از آموزشگاه های آرایشگری زنانه، ۵ ساله است. همه مدارک و گواهی آرایشگری دارای کد رجیستری هستند که با استفاده از آن می توان میزان اعتبار آن را از سایت رسمی آن مثل سایت سازمان سنجش پیگیری نمایید.

۷- چطور گواهی بین المللی آرایشگریم را تمدید کنم و هزینه دارد؟

برای تمدید گواهی مدرک بین المللی با داشتن مدارک زیر :

  • کپی از تمام صفحات شناسنامه
  • کارت ملی
  • اصل مدرک منقضی شده فنی حرفه ای
  • کپی اخرین مدرک تحصیلی
  • چند قطعه عکس ۴*۳
  • واریز هزینه بالای ۲۰ هزار تومان که در ابتدای هر سال تعیین می شود

به آموزشگاه آرایشگری زنانه خود مراجعه نمایید.

پس از گذراندن آزمون های مورد نظر و قبولی آن مدرک جدید خود را دریافت کنید.

آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس) از بهترین آموزشگاه های ارایشگری زنانه در تهران با مدیریت خانم لیلا خانی دوره های مختلف به صورت جزئی و کلی در آرایشگری را با جدیدترین متد آرایشگری و مدرسین و متخصصین بین المللی همراه با کلاسهای رفع اشکال، وسایل مجهز و محیط کاملا بهداشتی برگزار می نماید.

ویدیوی بیان تجربیات آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس از زبان مدیریت گل گیس(خانم لیلا خانی):

ویدیوی معرفی خدمات آموزشگاه آرایشگری زنانه فنی حرفه ای گل گیس:

خانم های علاقمند به اخذ مدرک فنی حرفه ای در رشته آرایشگری دلخواه خود می توانند از طریق لینک زیر وارد صفحه زیر مربوط  دوره ها شده و اطلاعات مربوط به هر دوره را مطالعه نمایند:

معرفی بهترین استاد رنگ و مش خانم آیلار

ورود به صفحه دوره های آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران (تهرانپارس)

برای دیدن ویدیوهای کارهای هنرجویان حین دوره روی لینک صفحه زیر کلیک نمایید:

نمونه کار هنرجو گریم و میکاپ

ورود به صفحه ویدیوهای نمونه کار هنرجویان گل گیس

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب آموزشی

جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها