سالن زیبایی لیلا خانی

خط سوم پلک در آرایش و سایه کریس+ آموزش کاربردی

خط سوم پلک در آرایش و سایه کریس+ آموزش کاربردی
فهرست مطالب

وقتی صحبت از پیروی از مراحل آرایش چشم و آموزش سایه کریس می شود، یکی از موارد حائز اهمیت که نباید از آن چشم پوشی کرد، اصطلاحات حرفه ای در آرایش صورت و به خصوص آرایش چشم است که برای قسمت های مختلف چشم شما استفاده می شود. زمانی که با اصطلاحات تخصصی آرایش آشنا شدید، درک بهتری خواهید داشت که دقیقاً کجا باید هر یک از محصولات آرایشی خود را استفاده کنید. از آنجا که تقاضای هنرجویان برای توضیح بیشتر ناحیه کریس چشم و طرز صحیح سایه زدن آن بسیار بود در این مقاله با ظرافت خاصی به آن پرداختیم در ادامه با آموزشگاه آرایشگری زنانه ما از بهترین آموزشگاه های فنی حرفه ای در تهران همراه باشید.

آناتومی چشم برای آرایش

سایه چشم کریس و خط سوم پلک - آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس)

  • “V” بیرونی – یک خط خیالی را تصور کنید که از لبه خط مژه فوقانی شما به سمت چین می رود. تصور بفرمایید که آن را به خط دیگری در خط سوم پلک متصل می کند و شکل آن شبیه به “V” مایل است.
  • Inner Corner- قسمت داخلی چشم نزدیک مجرای اشک.
  • Outer Corner- قسمت بیرونی چشم.
  • Waterline – لبه داخلی بین چشم و مژه های شما.
  • Lower Lash Line- ناحیه را درست در زیر و زیر مژه های پایینی خود قرار دهید.
  • Upper Lash Line- ناحیه ای در پلک بالا که در آن مژه های شما رشد می کند.
  • خط سوم پلک یا Crease -فرورفتگی طبیعی در بالای پلک شما. برای یافتن فرورفتگی و خط سوم پلک ، با انگشت خود ناحیه بالای پلک خود را درست و در حفره چشم خود لمس کنید. استخوانی که بالای کره چشم خود احساس می کنید به طور کلی جایی است که چین و چروک شما باید در آن بیفتد (به صورت افقی در امتداد آن استخوان).
  • Brow Bone- ناحیه برجسته استخوانی درست زیر ابرو (بین ابرو و چین چشم).

ابزارها و برس های ضروری برای سایه چشم

سایه چشم کریس و خط سوم پلک - آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس)

قبل از شروع آرایش چشم ، اولین کار آن است که مطمئن شوید آنچه را که برای آرایش چشم لازم دارید؛ در دسترس دارید. چند نوع براش وجود دارد که در روند آرایش چشم ها بسیار مهم هستند. این براش ها شامل براش های اصلی در سایه چشم، براش های کوچک سایه چشم، براش های محو و مخلوط کننده سایه چشم (احتمالاً ۲) و براش زاویه دار است. در آموزشگاه آرایشگری زنانه ما سوالات زیادی از جمله نکات جذابتر شدن سایه کریس چیست که در پاراگراف بعدی آموزشگاه آرایشگری فنی حرفه ای ما توضیح می دهد.

نکاتی برای جلوه ی بهتر سایه کریس و آرایش چشم

پودر شفاف – اگر از پرایمر استفاده نمی کنید، همیشه می توانید کانسیلر و کرم پودر خود را روی ناحیه ی سایه کریس چشم خود بمالید، سپس با یک پودر شفاف این کار را انجام دهید.

پرایمر – برای جلوه ی بهتر سایه چشم بی نظیر با قدرت ماندگاری بالا، پرایمر ضروری است!! خانم ها بهتر است بدانندکه یک پرایمر همچنین می تواند رنگ سایه چشم شما را واقعی تر کند و به سایه چشم شما جلوه ای ویژه ببخشد!

براش – بدون شک ، برای آرایش چشم، می توانید از براش اصلی سایه چشم، براش ترکیبی، براش چشم زاویه دار و مداد خط چشم استفاده کنید. اما داشتن گزینه های بیشتر قلم مو وقتی کار را با تکنیک ها و ظاهر مختلف شروع می کنید بسیار ساده تر می شود.

آموزش گام به گام سایه کریس

سایه چشم کریس و خط سوم پلک - آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس)

مرحله ۱

پلک های خود را آماده کنید با استفاده از پرایمر یا می توانید کرم پودر و کانسیلر را روی ناحیه سایه کریس بمالید، سپس با پودر شفاف ست کنید. اگر پرایمر دارید، آن را روی پلک خود بمالید. با انگشت یا برس کانسیلر خود را به سمت بالا به سمت خط سوم پلک و استخوان ابرو مخلوط کنید. اگر قصد دارید زیر خط مژه سایه چشم بزنید، می توانید از پرایمر نیز در آنجا استفاده کنید. بگذارید قبل از مراحل بعدی خشک شود.


مقاله مرتبط : بهترین برندهای کانسیلر دور چشم چیست؟

بهترین برندهای کانسیلر دور چشم چیست؟


مرحله ۲

با برس اصلی سایه چشم خود، می خواهید سایه خنثی براق (مانند رنگ شامپاین) را روی محدوده ی خط سوم پلک خود بمالید.

مرحله ۳

با استفاده از سایه تیره تر (قهوه ای) کمی عمق می دهید. چشمی را که روی آن کار می کنید ببندید. تصور کنید که درپوش را به سه قسمت تقسیم کنید. با استفاده از قلم مویی، قهوه ای را با یک ضربه ملایم روی گوشه بیرونی چشم خود بمالید تا در قسمت سوم بیرونی پلک شما بیفتد.

مرحله ۴

با استفاده از همان برس، آن را روی یک حوله تمیز و خشک بکشید تا رنگدانه سایه چشم روی موها از بین برود. یا اگر ترجیح می دهید، فقط از یک برس مختلف که تمیز است استفاده کنید. حالا شما این قهوه ای را به سمت داخل مخلوط کرده و به سمت قسمت کریس خود حرکت می کنید. این کار را با ترکیب حرکات دایره ای امتحان کنید. از گوشه بیرونی شروع کنید و با رفتن به داخل، در دایره های کوچک حرکت کنید. همچنین می خواهید کمی فراتر از چین به سمت بالا ترکیب شوید.

مرحله ۵

با استفاده از یک برس تمیز، می توانید به آرامی از سایه روشن مات درست بالای چین و زیر ابرو استفاده کنید. به عنوان مثال، سایه چشم مات عاج، بیسکو یا بژ روشن را انتخاب کنید. رنگدانه را روی یک حوله تمیز و خشک پاک کنید. سپس به عقب برگردید و آن را در سایه های دیگر مخلوط کنید تا شکل نرم شود.

مرحله ۶

یک خط مشکی فوق العاده نازک روی خط بالای مژه ها بکشید. اگر با مداد خط چشم احساس راحتی بیشتری می کنید، از آن استفاده کنید. یا می توانید با یک برس (براش) کرم و آستری (زاویه دار یا صاف) آزمایش کنید. تا جایی که ممکن است به ریشه مژه های خود ضربه تند بزنید. این خط باید نازک باشد، اما نسبت به قسمت بیرونی کمی ضخیم تر شود.


مقاله مرتبط : معرفی انواع براش آرایشی و کانتورینگ به همراه معرفی برندهای معتبر

انواع براش آرایشی میکاپ و کانتورینگ+ معرفی برند


مرحله ۷

اکنون می خواهید برخی از برنامه های آرایش زیر چشم را انجام دهید. شما می توانید از یک برس سایه زن کوچک، یک قلم مو استفاده کنید. سایه براق خنثی مورد استفاده در مرحله ۲ را در امتداد خط مژه پایین (درست زیر مژه ها) تقریباً به ۲/۳ داخلی یا ۳/۴ داخلی بکشید. با استفاده از سایه چشم مرحله ۳، آن را تا کنون کمی به گوشه بیرونی پایین چشم ادامه دهید. سپس با استفاده از یک برس تمیز کننده اطراف سایه چشم خود را تمیز کنید.

مرحله ۸

در نهایت، مژه های خود را فر کرده و ریمل بزنید !!

آموزش گریم و میکاپ از شغل های بین المللی هست که با آموزش درست و داشتن مدرک معتبر آن، در هر کشوری می توانید مشغول به کار شوید. در صورت علاقمندی به آموزش گریم و میکاپ، آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران (تهرانپارس) از بهترین آموزشگاه های ارایشگری فنی حرفه ای تهران، دوره اموزش گریم و میکاپ را با ارائه مدرک بین المللی فنی حرفه ای برگزار می نماید. برای اطلاعات بیشتر وارد لینک زیر شوید:

آموزش گریم و میکاپ

ورود به صفحه آموزش گریم و میکاپ

در صورت داشتن سوال یا ابهام در زمینه آموزش سایه چشم یا گریم و میکاپ در قسمت نظرات بیان کنید تا در اسرع وقت آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس) پاسخ دهد.

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب آموزشی

جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها