سالن زیبایی لیلا خانی

آموزش اصلاح ابرو (برداشتن ابرو) در خانه (6 مرحله + ترفندها)

اصلاح ابرو در خانه
فهرست مطالب

اصلاح ابرو کاری است که نیاز به دقت، تمرین و حوصله زیادی دارد؛ زیرا ابروها تاثیر زیادی در زیبا شدن چهره، به خصوص چشم‌های شما دارند و در صورت بروز یک اشتباه در برداشتن ابرو یا انتخاب یک مدل اشتباه امکان دارد از زیبایی چهره‌تان کاسته شود. اگر به هر دلیلی لازم نمی‌دانید تا برای برداشتن ابرو خود به سالن‌های زیبایی بروید، می‌توانید این کار را خودتان در خانه انجام دهید. با ما همراه باشید تا در ادامه در رابطه با انواع اصلاح ابرو، اطلاعات به دست آورید.

اصلاح ابرو

اصلاح ابرو

ابزارهای متفاوتی برای برداشتن ابرو وجود دارد؛ مانند موچین، وکس، بند، نخ و … که هر کسی با توجه به سلیقه‌ای که دارد، مدل مدنظرش را انتخاب می‌کند. اما اگر می‌خواهید بدانید که کدام مدل بهتر است، باید گفت که بهترین مدل، مدلی است که با شما بیشترین سازگاری را داشته باشد. پس اگر به یک روش خاصی عادت دارید و یا فکر می‌کنید بهتر است، همان را انتخاب کنید.

نکات مهم برای اصلاح ابرو در خانه

برای دانستن نکات مهم اصلاح ابرو در ادامه مطلب با ما همراه باشید:

1- در صورت نیاز ابروهای تان را کوتاه کنید: برای اصلاح ابرو در خانه، ابروهای خود را به سمت بالا شانه کرده و موهای بلندتر از حد معمول را باید کوتاه نمایید. از یک شانه معمولی دندانه‌دار یا برس ابرو برای جهت دادن موهای ابرو به سمت بالا استفاده کرده و سپس با کمک یک قیچی کوچک مخصوص ابرو، موهایی که بلندتر است را کوتاه کنید. اگر ابروهای بلند یا پرپشتی دارید، امکان دارد نیاز به برداشتن حجم بیشتری داشته باشند.

2- برای اصلاح ابرو در خانه، ابتدا صورت تان را با آب گرم بشویید: آب گرم باعث آرامش پوست شده و به فولیکول‌های مو کمک می‌کند تا راحت‌تر برداشته شوند. صورت خود را بعد از شستشو، پاک نموده و خشک کنید تا رطوبت آن کاملا از بین برود (پاکسازی ناحیه و تونینگ قبل و بعد از موچین نیز فکر خوبی می‌باشد).

3- موهایی که باید برداشته شوند، انتخاب نمایید: ابتدا با کمک یک مداد سفید، روی موهایی که باید از هر دو ابرو (زیر، بالا و بین دو ابرو) برداشته شوند را خط بکشید. پوست اطراف ابرو را محکم کشیده و با کمک ابزار مدنظرتان، شروع به برداشتن موهای زائد کنید و آن‌ها را از بین ببرید.

نکات اصلاح ابرو در خانه

4- روی بالای ابروها کار کنید: هنگام برداشتن موهای بالای ابرو، دقت کنید. فقط موهای ظریفی را که خارج از شکل ابروها هستند، بردارید.

5- روی وسط ابروها تمرکز کنید: حالا موهای زائد را از وسط ابروها بردارید. عقب بروید و ابروها را خوب نگاه کنید و بردارید. این فاصله از آینه باعث می‌شود تا ابروها از نظر بصری متعادل به نظر برسند. سپس موهایی که برای یک‌ دست و قرینه شدن ابروها لازم می‌باشد را بردارید. در آخر، موهای زائد را با دستمال کاغذی بردارید.

6- تسکین پوست: در آخر، اگر پوست شما قرمز یا ملتهب شده است، از یک مرطوب کننده یا تونر تسکین دهنده پوست کمک بگیرید.

نحوه اصلاح ابرو در خانه با موچین

اکثر متخصصان توصیه می‌کنند که خانم‌ها از موچین برای برداشتن ابرو استفاده نمایند؛ زیرا این روش دقیق‌ترین تکنیک برای آن است. شما می‌توانید با کمک موچین، موهای زائد را بردارید. مراحل برداشتن ابرو در خانه به شرح زیر است:

  • ابتدا ابروها را به سمت بالا شانه بزنید و تاج ابروها را قیچی کنید.
  • برای برداشتن ابرو با موچین باید دقت زیادی کنید. به همین دلیل توصیه می‌شود که با کمک یک مداد سفید، ابروهایتان را علامت گذاری کنید تا در حین برداشتن، قسمت‌هایی را به اشتباه برندارید.
  • سپس موهای زائدی که خارج از محدوده سفید رنگ قرار دارند را به کمک موچین بردارید.
  • زمانی که 4 تا 5 تار ابرو را اصلاح کردید، شانه بزنید تا موهای زائد ازبین بروند و خطای دید ایجاد نکنند.
  • در نهایت ابروها را به سمت بالا از نو شانه زده و قسمت های تیز ابرو را قیچی کنید.
اصلاح ابرو با موچین

مزایا و معایب اصلاح با موچین

شما با کمک موچین می‌توانید به راحتی ابروهایتان را هر زمانی که بخواهید اصلاح کنید؛ این روش درد زیادی ندارد و در نهایت به شما ابروهایی تمیز و زیبا را می‌دهد. همچنین اصلاح ابرو با موچین، از افتادگی پوست حساس اطراف ابرو جلوگیری می‌کند. در عین داشتن مزایای زیادی که این مدل دارد، برای افرادی که بسیار مبتدی هستند، مناسب نیست؛ زیرا در صورتی که یک تار اشتباهی بردارید، امکان دارد که ابروهایتان کج شود. همچنین وقت زیادی می‌خواهد و ممکن است افراد نتوانند درد را در این مدت تحمل کنند.

 مراحل کامل اصلاح ابرو در خانه با تیغ

اصلاح ابرو با تیغ یک روش آسان و سریع برای تمیز کردن ابروها می‌باشد. اصولا آرایشگرها در آخرین مرحله، برای تمیزتر شدن اطراف ابرو، از تیغ استفاده می‌کنند؛ همچنین اکثر خانم‌هایی که در منزل اصلاح ابرو انجام می‌دهند، از این ابزار کمک می‌گیرند. مراحل اصلاح ابرو در خانه با تیغ به شرح زیر است:

  • در ابتدا تیغ مخصوص اصلاح ابرو را کاملا ضدعفونی کنید.
  • با کمک مداد سفید، خط‌هایی را به موازات یکدیگر بکشید تا مدل واقعی ابرو مشخص شود.
  • سپس انتهای ابرو را با کمک یک دست بکشید تا چین و چروک‌های آن باز شده و به آرامی تیغ را زیر ابرو بکشید.
  • برای ازبین بردن موهای زائد بالای ابرو نیز تیغ را از سمت بالا به پایین بیاورید تا پوست تان زخم نشود.

نکته! اگر اطراف پلک تان افتاده و چروکیده می‌باشد، از انجام آن به شدت بپرهیزید؛ زیرا باعث بریدن و زخم شدن آن می‌شود.

اصلاح ابرو با تیغ

 مزایا و معایب اصلاح با تیغ

این روش خیلی آسان است و تمامی افراد، حتی کسانی که مبتدی هستند، می‌توانند ابروهای شان را اصلاح کنند. همچنین امکان اشتباه در این روش خیلی پایین تر است و در نهایت ابروهایی تمیز خواهید داشت. اما در عین داشتن مزیت‌های بسیار، از جمله معایب آن می‌توان به رشد سریع موهای زائد، کاربردی نبودن برای افرادی که دارای چین و چروک هستند، خطر بریدن سطح پوست و … اشاره کرد.

مدل ابروی مناسب با فرم‌های مختلف صورت

برای داشتن چهره‌ای جذاب و چشمانی زیبا باید مدل ابروی (آناتومی) مناسب با حالت و فرم صورت خود انتخاب کنید. در ادامه انواع فرم‌های صورت و مدل ابروی مناسب با آنها آورده شده است:

۱. صورت گرد

در صورتی که دارای صورتی گرد هستید با ابرویی با قوس تیز صورت تان کشیده تر به نظر می رسد.

۲. صورت‌های کشیده

برای صورت‌های کشیده بهتر است ابرو‌ها به صورت گرد و هلالی باشند تا بدین وسیله کشیدگی صورت کمتر به چشم بیاید.

۳. صورت‌های بیضی

مدل ابروی افراد دارای صورت‌های بیضی بهتر است نه خیلی گرد و نه خیلی صاف باشد.

۴. صورت تخم مرغی

بهتر است افرادی که صورت تخم‌مرغی دارند، مدل ابروی خود را به صورت ابرویی با زاویه کم بردارند.

۵. صورت‌های چهارگوش

بهترین مدل ابرو برای صورت‌های چهارگوش، ابرو‌های زاویه دار است. این مدل از ابرو انحنای صورت آن‌ها را متعادل می کند.

ابروهای مناسب صورت قلبی شکل

۶. صورت‌های قلبی شکل

افرادی دارای صورت‌ قلبی شکل بهتر است از ابرو‌های گرد استفاده کنند. در صورتی که طول صورت آن‌ها کوتاه باشد انحنای بیشتری به ابرو داده و در صورت بیشتر بودن طول صورت، انحنای ابرو را کمتر کنند.

۷. صورت‌های زاویه‌دار یا الماسی

 افرادی که صورت‌های الماسی یا زاویه دار دارند، مدل ابروی دارای انحنایی با زاویه بیشتر جلوه بهتری پیدا می کنند.

۸. صورت مثلثی

ابرو‌های رو به بالا و دنباله دار بهترین مدل ابرو برای صورت‌های مثلثی شکل هستند چرا که ابرو‌های صاف و بی حالت باعث بی حال و خسته نشان دادن این فرم صورت‌ها می‌شوند.

نتیجه گیری

اصلاح ابرو در خانه با ابزارهای مختلفی صورت می‌گیرد که از جمله مهم‌ترین و کاربردی‌ترین روش‌ها، اصلاح با موچین و تیغ است. اگر علاقمند به آموزش اصلاح ابرو هستید، با ثبت نام در دوره آموزش اصلاح ابرو و صورت آموزشگاه گل گیس، این حرفه را به صورت جدی آموزش ببینید و در نهایت مدرک معتبر از سازمان فنی حرفه‌ای دریافت کنید و وارد بازارکار شوید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب آموزشی

جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها