سالن زیبایی لیلا خانی

بهترین سن شروع آرایشگری + مدت زمان آموزش آرایشگری

بهترین سن شروع آرایشگری
فهرست مطالب

آموزش آرایشگری یک حرفه بسیار پرمخاطب است(چه آموزش آرایشگری زنانه چه مردانه) در حال افزایش تقاضا برای کسب و کار آرایشگری است. برای رسیدن به درآمد خوب در رشته آرایشگری مورد نظر خود، لازم است ملاک هایی مثل:

 • سن مناسب برای شروع آرایشگری چه زمانی است؟
 • چه مدت نیاز دارید تا آموزش های مبتدی و حرفه ای ارایشگری خود را تکمیل کنید؟

در این مقاله آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس از بهترین آموزشگاه های آرایشگری در تهران، به توضیحات مهم سن شروع آرایشگری و حداقل زمان مورد نیاز برای شروع آموزش آرایشگری را برای شما عزیزان شرح می دهد. تا انتهای این مقاله با آموزشگاه آرایشگری زنانه ما همراه باشید.

بهترین سن شروع آرایشگری کدام است؟

بهترین سن برای آرایشگری حرفه ای شدن، از ۱۵ تا ۱۸ سالگی است که ذهن آماده دریافت انواع آموزش آرایشگری است. اما این که چه استعدادی دارید مهمترین اصل برای گرفتن انواع مدرک آرایشگری برای راه اندازی کسب و کار شماست.

بسیاری از دخترخانم ها ترجیح می دهند به عنوان شاگرد آرایشگری سال ها وقت خود را صرف کنند تا بتوانند بدانند در چه لاین آرایشی استعداد دارند اما آموزشگاه آرایشگری زنانه فنی حرفه ای بر اساس سال ها تجربه این را به شما توصیه می کند که بهترین سال های زندگی خود را برای یادگیری و آموزش به مربیان آموزش دیده در زمینه مشاوره و راه اندازی رشته آرایشگری خود بسپارید و با شکوفا شدن به موقع استعداد آرایشگری خود در سن مناسب ۲۳ سالگی به بعد(اگر از ۱۸ سالگی شروع کنید) می توانید سالن زیبایی یا آرایشگاه خود را تاسیس کنید.

حتما مقاله  مزایای هزینه های آموزش آرایشگری در مقایسه با کار رایگان در آرایشگاه را مطالعه نمایید تا کاملا بدانید که ارزش زمان آموزش بسیار زودتر و حرفه ای تر از فقط شاگرد آرایشگر شدن به شما جواب می دهد. با مشاوره های رایگان در آموزشگاه های آرایشگری در زمینه استعدادیابی آرایشگری خود اولین قدم و مهم ترین قدم را در مسیر درست آموزش حرفه ای خود برمی دارید.

رشته های اصلی آرایشگری شامل چیست؟

لاین های مختلف آموزش آرایشگری در آموزشگاه آرایشگری زنانه

مهمترین پایه آرایشگری برای داشتن دیپلم آرایشگری که به آن هفت مدرک آرایشگری نیز می گویند شامل رشته های زیر است:

 • آموزش رنگ مو(کاربری مواد شیمیایی)
 • آموزش کوتاهی مو(آرایشگر مو)
 • آموزش اصلاح صورت و ابرو
 • آموزش آرایشگری ناخن و مانیکور
 • آموزش پایه های بافت مو
 • آموزش پایه انواع شینیون مو
 • آموزش آرایش صورت (گریم ومیکاپ)

تمامی آموزش ها در دوره دیپلم آرایشگری به صورت آکادمیک و مبتدی برگزار از هر رشته برگزار می گردد. برای گرفتن تخصص هر رشته به صورت جداگانه می توانید با مشاوره در آموزشگاه آرایشگری دوره های مختلف بالا و سایر دوره های آرایشگری دیگر (که در دیپلم آرایشگری موجود نیستند ولی میتواند مدرک فنی حرفه ای آن ها را نیز بگیرید.) به صورت تخصصی آموزش ببینید و به ناخن کار، رنگ کار مو و …. با تخصص فوق حرفه ای تبدیل شوید.

برای مشاهده کامل دوره های آرایشگری برای گرفتن تخصص و مدرک فنی حرفه ای و قابل ترجمه برای مهاجرت وارد صفحه زیر شوید:

ورود به صفحه انواع لاین های آرایشگری

آموزش آرایشگری چه مدت طول می کشه؟

برای جواب دادن به این سوال، لازم است ابتدا از خود عمیقا بپرسید که هدف شما از ورود به کسب و کار آرایشگری چیست؟ آیا می خواهید منبع درآمد اصلی شما باشد یا به عنوان تفریح و سرگرمی در زمان های دیگر خود درآمد کسب کنید؟ یا شاغل هستید می خواهید به عنوان شغل دوم شما باشد؟

برای بانوان عزیز که دوست دارند به عنوان شاخه اصلی خود انتخاب کنند، لازم است دیپلم آرایشگری خود را گذرانده و در حین این دوره به این نتیجه خواهید رسید که کدام لاین آرایشی مناسب روحیات و علایق شماست. زمان گذراندن دوره دیپلم آرایشگری تا گذراندن آزمون های تئوری و عملی حدود سه ماه به بالا طول می کشد.

پس از آن لازم است رشته تخصصی و حرفه ای خود را انتخاب کنید در صورتیکه به تاتو(آرایش دائم)، اکستنشن مژه، لیفت و لمینت و …. که در دوره آرایش و پیرایش، آموزش داده نمی شوند علاقه دارید می توانید با مشاوره مربی های آرایشگری باتجربه دوره مورد نظر خود را بگذرانید و متناسب به رشته زمان گذراندن آن نیز متفاوت است.

اگر می خواهید مربی دوره گذرانده خود نیز شوید می توانید در دوره های مربیگری رشته خود شرکت کرده و مدرک مربیگری آرایشگری خود را نیز دریافت کنید و به عنوان مدرس آرایشگری حرفه خود می توانید در آموزشگاه ها نیز تدریس کنید. برای اطلاعات بیشتر پداگوژی وارد صفحه زیر شوید:

دوره آموزش پداگوژی (مربیگری)

ورود به صفحه آموزش پداگوژی(مربیگری)

سخن آخر

به طور کلی زمان و سن شروع آموزش آرایشگری با توجه به انتخاب های شما متفاوت است و تخمین دقیق تبدیل شما به آرایشگر حرفه ای شدن را با مشاوره و تحقیق درباره شغل آرایشگری از مشاوران کارآزموده به سادگی میسر است.

برای مشاوره آموزش شروع آرایشگری می توانید به واتزاپ زیر پیام دهید، متخصصان آموزشگاه آرایشگری زنانه فنی حرفه ای ما با شما تماس می گیرد:

4.3/5 - (6 امتیاز)

23 پاسخ

 1. سلام من میخواستم آرایشگاه بزنم چه قد زمان می‌بره من بتونم آموزش ببینم ؟

 2. سلام من برای شروع کار چه کاری باید انجام بدم بعضی از کار های آرایشگری رو هم بلدم و بند بلد نیستم

  1. سلام عزیزم ابتدا می‌توانند در دوره آرایش پیرایش دیپلم ارایشگری شرکت نمائید یا از همان ابتدا در یک حرفه تخصصی شرکت نمائید

 3. سلام من برای شروع کار چه کاری باید انجام بدم بعضی از کار های آرایشگری رو هم بلدم و بند بلد نیستم

 4. من اول راهنمایی هستم اگر بخوام حرفه ای بشم از چند سالگی و به چه مدت باید اموزش ببینم؟

  1. سلام عزیزم به دلیل دوستداران بیش از پیش عین حرفه حتی هنرجو از سن ۱۲ سال بوده منتهی بستگی به حرفه انتخابی هم دارد که با مشاوره و بررسی دقیق نسبت به حرفه انتخابی و سن شما صورت میپذیرد🌹

   1. آموزش رنگ مو ،شینیون،میکاپ وگریم همه باهم چقدر وقت باید آموزش ببینیم تا حرفه ای شویم

    1. سلام زیرم هر سه حرفه را میتوانید طی دوماه به روال خود طی کنید البته توانایی های هنرجویان متفاوت میباشد علاقه هنرجو در یادگیری تاثیر گذارربوده هنرجو حتی به صورت فشرده هم می‌تواند این سه حرفه را نسبت به توانایی خود اموزش ببیند

  1. سلام عزیزم اگر قصد سالن زدن دارید ابتدا باید دوره دیپلم ارایشگری را بگذرانید اگر سپس تخصص مورد نیاز و دلخواهتان را زیرا دیپلم ارایشگری برای گرفتن مجوز سالن زیبایی الزامیست اگر هم میخواهید جایی مشغول به کار ارایشگری شوید باید از همان ابتدا تخصص مورد نظرتان را انتخاب نموده و شرکت نمایید برای مشاوره میتونید حضورا به اموزشگاه مراجعه نمایید

  1. سلام عزیزم ابتدا باید در دوره آموزشی آرایش پیرایش همان دیپلم ارایشگری ثبت نام نمایید این دوره را اموزش ببینید و در آزمون شرکت نمایید دیپلم ارایشگری خود را دریافت کنید ثبت نام هم از واتساپ صورت میپذیرد هم حضوری 🌹

  2. سلام از چند وقت طول میکشه مدرک بگیریم و چند سال باید درس خونده باشیم و از چند سالگی میشه و چقدر هست پوله کلاس تشکر

   1. سلام عزیزم هرماه معرفی به آزمون هست پی عز طی مراحل اموزش بک ماه و نیم زمان میبره مدرک بگیرید تحصیلات ملاک نیست میتونید در دوره ها شرکت نمائید و مدرک بگیرید

 5. سلام من تقریبا ۴۰ سال سن دارم و الان ۵ سال ناخن کار میکنم به نظرتون بخاطر سنم بهتر نیست ک کارم بزارم کنار

  1. سلام عزیزم سن ۴۰ سال میتونید همچنان کار کنید اکر به حرفه ناخن کاری علاقمند باشید این کار برای شما در هر سنی جذاب خواهد بود و علاقمند به کار خواهید بود

  1. سلام عزیزم از ۱۲ سالگی طبق مقررات سازمان فنی حرفه ای میتونید در آزمون شرکت نمایید

 6. اگه بخام رنگ مو ‌،شینیون،میکاپ و گریم رو برم وحرفه ای شوم چند سال طول میکشه؟

  1. سلام اموزشگاه سپاسگزارم اموزشگاه گل کیس در خدمت تمام هنرجویان و هنردوستان عزیز میباشد🌹🌹🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب آموزشی

جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها