سالن زیبایی لیلا خانی

آموزش ماساژ صورت حرفه ای (برای جوانسازی،کلاژن سازی، افتادگی پوست و …)

آموزش ماساژ صورت حرفه ای
فهرست مطالب

آموزش ماساژ صورت یکی از موارد اساسی در کار  پاکسازی پوست است. صورت از پوستی ظریف برخوردار است که با افزایش سن نیاز به مراقبت خاصی دارد. به دلیل کم شدن کلاژن، پوست حالت کشسانی خود را از دست می دهد. ماساژ صورت جریان خون پوست را افزایش داده و می تواند جوانی و شادابی را به پوست شما بازگرداند. در کنار روش هایی مانند اتوی صورت، میکرودرم ، بخور صورت و … این یک روش بسیار کارآ می باشد. در این مقاله چگونگی ماساژ صورت برای جوانسازی، لاغری، چاقی صورت، کلاژن سازی و …  را آورده ایم. با ما همراه باشید.

تضمین بهترین قیمت و کیفیت 

ثبت نام و مشاوره رایگان 

آموزش پاکسازی پوست (کار با دستگاه)

فواید ماساژ صورت

  • رفع پیری و چین و چروک پوست
  • بهبود آکنه
  • افزایش جریان خون پوست
  • داشتن پوستی جوان و شاداب

آموزش ماساژ صورت

ماساژ صورت در آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران (تهرانپارس)

برای شروع آموزش ماساژ صورت اول مطمئن شوید دمای دستانتان تنظیم باشد و با به هم ساییدن دست ها گرم می شوند و کمی روغن مخصوص ماساژ روی نوک انگشتان خود بزنید. سپس روغن را به دست تان به تمام صورت و گردن خود بمالید.

ماساژ گردن

اول از گردن شروع کنید. از زیر گوش تا پایین گردن به صورت دورانی دست تان را حرکت دهید. قسمت راست و چپ و بعد قسمت وسط و پایین گردن خود را ماساژ آرامی بدهید.

ماساژپیشانی

از محل رویش ابروان تا محل رویش مو اطراف پیشانی را با 10 انگشت رو به بالا ماساژ دهید.

ماساژ اطراف ابرو

بین دو ابرو را به سمت بالا ماساژ دهید. این کار را 10 بار تکرار کنید. دور شقیقه ها را به حالت دورانی به سمت بالا ماساژ دهید.

ماساژ دور چشم

دور چشم را به آرامی و زیر چشم را از خارج به داخل و بالای چشم را از داخل چشم به خارج به صورت دورانی ماساژ دهید.

ماساژ دور لب

در این مرحله انگشت سبابه دو دست را روی نقطه مرکزی بالای لب قرار داده و کمی نگه دارید و با انگشتان را به سمت بالا ماساژ دهید.

این عمل تا 3 دقیقه می توانید انجام دهید.

ماساژ گونه ها

در این مرحله عضلات گونه را ماساژ می دهیم. دست ها را روی طرفین چپ و راست صورت پوشش داده و به سمت بالا به کمی فشار می کشیم و رها می کنیم. دوباره این کار را از پایین به بالا انجام می دهیم. این حرکت می تواند تا 5 دقیقه نیز ادامه پیدا کند.

اتمام کار

حال نقاط فشاری از جمله نقاط حساس کنار بینی ، وسط ابروها، سر ابروها و وسط ابروها را به مدت چند ثانیه فشار می دهیم و رها می کنیم.

آموزش ماساژ لیفت صورت

آموزش ماساژ لیفت صورت

ماساژ صورت با روغن آغاز می شود. ابتدا صورت خود را با روغن مناسب ماساژ چرب کنید. برای پوست های خشک می توانید از مرطوب کننده مناسب یا روغن نارگیل یا آرگان و برای پوست های معمولی از روغن بادام می توانید استفاده کنید. ماساژ صورت را با گوشه های دهان شروع کنید. این قسمت از صورت مستعد افتادگی پوست است. با نوک انگشتان حرکات دورانی به سمت بالا روی خطوط دو طرف دهان داشته باشید.

در مرحله بعد گونه های خود را با حرکات دورانی از داخل به خارج ماساژ دهید.

مرحله بعدی ماساژ لیفت چشم است. ابندا انگشتان خود را در قوس ابرو گذاشته و به آرامی به سمت گوشه های خارج چشم حرکت کنید. سپس زیر چشم حرکت کرده و در امتداد کناره های بینی و خط ابرو کار را ادامه دهید.

ماساژ لیفت پیشانی مرحله بعد است. دو دست خود را به طور عمودی روی پیشانی بگذارید. حرکت زیگ زاگ را با حرکت یک دست به سمت بالا و دیگری به سمت پایین انجام دهید. این کار را تا انتهای کل پیشانی ادامه دهید.

ماساژ خط اخم کار دیگری است که با ماساژ افقی می توانید به خوبی آن را انجام دهید. انگشتان را به صورت افقی در امتداد خط اخم گذاشته و پوست را جلو و عقب ببرید.

در پایان می توانید همه مراحل را یکبار دیگر تکرار کنید تا نتایج بهتری بگیرید.

آموزش ماساژ صورت برای چاقی

آموزش ماساژ صورت برای چاقی

برای شروع ماساژ چاقی صورت، با لب های بسته، گونه‌های خود را با انگشتان برای 20 ثانیه بالا نگه دارید. دهان خود را به صورت O باز کنید. لب ها را روی دندان ها گذاشته و لبخند بزنید. و بعد با گذاشتن انگشت‌های دست روی گونه‌ها، ۳۰ ثانیه آنها را به بالا و پایین ببرید. دهان خود را با هوا پر کنید، سپس ۴۵ ثانیه در همین حالت نگه دارید و بعد هوای داخل دهان را خارج کنید. این کار را چند مرتبه انجام دهید.

آموزش ماساژ صورت برای لاغری

برای تقویت عضلات دهان خود پشت سر هم حروف X و O را بگویید (هر روز چندین بار). برای لاغری عضله‌های گونه‌، دهانتان را شبیه ماهی کرده و گونه‌های خود را از داخل دهان جمع کنید (هر روز حدود بیست بار) . برای درگیر شدن تمام عضله‌های صورت، دهان خود را برای 5 ثانیه کاملاً باز نگه دارید (هر روز 30 مرتبه) .

برای تقویت گردش خون پوستی و کاهش چربی صورت می توانید این کار را انجام دهید: دهان خود را با هوا پر کنید. با لب های بسته هوا را از یک طرف به طرف دیگر انتقال دهید (هر روز 5 دقیقه).

 

برای علاقمندان موارد جوانسازی پوست، آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران (تهرانپارس) از بهترین آموزشگاه های آرایشگری زنانه  دوره های آموزش پاکسازی پوست را با ارائه مدرک بین المللی فنی حرفه ای برگزار می نماید. برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید:

دوره آموزش پاکسازی پوست

در صورت داشتن سوال یا ابهام در قسمت نظرات بیان کنید تاآموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس به شما پاسخ دهد.

4.5/5 - (2 امتیاز)

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب آموزشی

جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها