سالن زیبایی لیلا خانی

مانیکور روسی ناخن چیست؟آموزش مانیکور روسی در خانه در 4 مرحله

مانیکور روسی ناخن در خانه
فهرست مطالب

مانیکور روسی ناخن یکی از سالم‌ترین شیوه‌هایی است که در طول چند سال اخیر، ترند شده و البته انجام آن باید خیلی دقیق و حرفه‌ای انجام گردد. مانیکور همانند کاشت ناخن، یک روش رسیدگی به ناخن است که می‌تواند تا حد زیادی زیبایی را برای دستان شما به ارمغان آورد.

فراموش نکنید که مانیکور روسی ناخن یک راهکار سریع و بهینه می‌باشد و وقت زیادی نیز از شما نخواهد گرفت، البته در دنیا این روش به نام روسی شناخته نمی‌شود، اما ازآنجایی‌که در ایران به همین نام کاربرد دارد، می‌توانید از آن استفاده کنید و مطمئن باشید که دقیقاً همان موردی است که در سالن‌های آرایشی انجام می‌شود.

در ادامه آموزشگاه آرایشگری زنانه ما اطلاعات مفیدی در این باره ارائه کرده است…

مانیکور روسی ناخن

مانیکور روسی ناخن چیست؟

در حال حاضر مانیکور روسی ناخن یکی از بهترین و مطمئن‌ترین روش‌های کنترل و سالم‌سازی ناخن‌ها و پوست اطراف آن است. اگر مرتب با ریشه پوستی گوشه ناخن، حالت خشکی و زبری و یا شکستگی ناخن مواجه هستید و می‌خواهید جلوی این مشکلات را بگیرید، می‌توانید از این راهکار ایده‌آل و کم‌دردسر بهره بگیرید. همین‌طور مانیکور ناخن روسی کم‌ترین آسیب را به دست شما وارد می‌کند و از هر لحاظی، گزینه‌ای کاملاً مطمئن است.

فواید مانیکور روسی ناخن

استفاده از روش مانیکور روسی ناخن مزیت‌های زیادی برای سلامتی ناخن‌ها و پوست شما خواهد داشت. اگر فکر می‌کنید که نیاز به یک تغییر اساسی روی ناخن‌های خود دارید، می‌توانید از این روش مانیکور خشک استفاده کنید.

تقویت بافت و ریشه ناخن

اگر ناخن‌های ضعیفی دارید و خیلی دیر رشد می‌کنند، می‌توانید از مانیکور روسی ناخن استفاده کنید. مین‌طور به جهت تقویت هرچه بیشتر، بهره‌گیری از روغن‌های زیتون، نارگیل و آرگان تا حد زیادی نواقص پوستی شما را نیز رفع خواهد کرد. با این کار مطمئن باشید که پس از مدتی تغییر را به شکل محسوس در ناخن خود مشاهده می‌کنید.

ازبین‌بردن ساختار کوتیکول ناخن

کوتیکول‌های ناخن در واقع بخش‌هایی از سلول‌های مرده و اضافه است که تا حد زیادی موجب جلوگیری از رشد و البته عفونت یا گاهی نفوذ باکتری‌های غیرمفید می‌شود. به همین خاطر می‌توان گفت که جداکردن آن اهمیت زیادی در مراحل مانیکور روسی ناخن دارد. در روش مانیکور روسی شما می‌توانید از سر سوهان‌های میخی شنی استفاده کنید.

ازبین‌بردن پوست اضافه

اگر دور ناخن شما پوست یا ریشه اضافه وجود دارد و مدام آزارتان می‌دهد، می‌توانید از تکنیک مانیکور روسی استفاده کنید. در این تکنیک، به‌راحتی می‌توانید از سر سوهان بهره گرفته و کم‌کم آن را از پوست خود جدا کنید. در نهایت با استفاده از سوهان توپی شنی، قادر خواهید بود پوست‌های اضافه را نیز به‌مرور از بین ببرید.

فرم‌دادن به ناخن‌های شما

یکی دیگر از مزیت‌ها و فواید انجام مانیکور روسی ناخن، شکل‌دادن به فرم ناخن شما است. اگر می‌خواهید ارتفاع ناخن‌های خود را کوتاه کنید، می‌توانید از سوهان‌های نرم با گرید 600 در 240 بهره بگیرید. برای این کار لازم نیست که مدت‌زمان زیادی وقت صرف کنید. البته دقت داشته باشید که به حالت صدفی ناخن شما آسیب وارد نشود.

جلوگیری از زخم شدن ناخن

اگر برای شما پیش‌آمده که ناخن شما بعد از این که بخش‌های اضافه آن را جدا می‌کنید زخم شود، می‌توانید از مانیکور روسی ناخن استفاده کنید تا جلوی خونریزی و زخم‌های دردناک گرفته شود. به دلیل این که ابزار مورد استفاده در مانیکورهای روسی فوق‌العاده مطمئن و ایمن هستند؛ در نتیجه خطری ناخن‌ها و اطراف آن را تهدید نکرده و به‌راحتی می‌توان با انجام‌دادن تکنیک‌ها با استفاده از سر سوهان‌ها، مشکل را رفع کرد.

مراحل انجام مانیکور روسی در خانه

مراحل انجام مانیکور روسی در خانه

برای انجام مانیکور روسی ناخن در خانه، شما نیاز به یک‌سری لوازم و ابزار خواهید داشت. برخی از آن‌ها عموماً در دسترس و برخی دیگر نیز برقی و باید توسط شما تهیه شوند. البته درصورتی‌که فکر می‌کنید نه وقت و نه حوصله انجام آن در خانه را دارید، می‌توانید به سالن‌های زیبایی مراجعه کنید.

  1. روغن‌های کوتیکول، روغن گیاهی زیتون و…
  2. پوشر یا همان عقب زن ناخن
  3. انواع سوهان‌های میخی، مخروطی و مدل‌های توپی
  4. سوهان دستی ریز و مدل برقی

پیش‌نیازهای شما برای شروع مانیکور روسی در خانه خواهند بود.

مرحله اول: ریمو لاک و ناخن کاشت

در بخش اول آموزش، لازم است که هر چیز اضافه‌ای را از ناخن خود حذف کنید، اگر ناخن شما لاک دارد، می‌توانید از پد لاک پاک کن استفاده کرده و اگر ناخن‌های شما کاشت است، حتما به سراغ مقاله آموزش ریموو ناخن مصنوعی در خانه بروید. بعد از آن، لازم است که ناخن‌های شما به خوبی اصلاح شود و در این حالت می‌توانید قد ناخن‌های خود را کوتاه کنید. سپس بعد از سوهان زدن و فرم دادن ناخن، در این مرحله باید شکل دلخواه خود را ایجاد کنید. با توجه به حساسیت ناخن‌های طبیعی، حتما از سوهان‌های زبر و فلزی کمک بگیرید. سوهان  600 در 240 بهترین انتخاب برای انجام این کار خواهد بود.

مرحله دوم: از بین‌ بردن کوتیکول ناخن

در این بخش، لازم است که کوتیکول ناخن‌های خود را که به‌عنوان سلول مرده شناخته می‌شوند جدا کنید. توصیه کلی ما این است که از سر سوهان میخی یا مخروطی یا مدل‌های دامنی کمک بگیرید. ضمن این که توجه داشته باشید سر سوهانی که نوک آن تیز باشد بهترین نتیجه را برای شما خواهد داشت. درصورتی‌که کوتیکول ناخن شما در حالت عادی است، استفاده از سوهان برقی سرعت عمل را نیز افزایش می‌دهد و از هر نظر منطقی تر است.

مرحله سوم: از بین بردن بافت های اضافی

در این بخش از آموزش مانیکور روسی ناخن، می‌بایست بافت‌های مرده و اضافه را از بین ببرید. جدا کردن پوست ممکن است خطرناک باشند، استفاده از سر سوهان توپی شنی، امن‌ترین و منطقی‌ترین تکنیک برای طی این مرحله است. توصیه کلی ما این است که حتماً سر سوهان توپی نوار قرمز را تهیه کنید چون هم سبب می‌شود که به ملایم‌ترین شکل ممکن پوست‌های مرده و اضافه جدا شوند و هم سلامت کلی ناخن شما حفظ گردد.

در انتخاب سر سوهان، موضوع اصلی استفاده از توپی بزرگ‌تر است، این سبب خواهد شد که در روند مانیکور ناخن روسی، عملکرد شما بهتر و ایمن‌تر باشد.

مرحله آخر مانیکور: استفاده از روغن تقویت و لاک

در نهایت و به‌عنوان بخش آخر این آموزش، به شما پیشنهاد می‌کنیم که از روغن‌های تقویتی استفاده کنید. اگر هم استفاده از لاک را ضروری نمی‌دانید، می‌توانید آن را از این بخش حذف کنید. فقط به این مسئله دقت داشته باشید که استفاده از روغن کوتیکول، می‌تواند جلوی قارچ و یا هر نوع بیماری پوستی دیگری را هم بگیرد و به تقویت ساختار ناخن شما کمک ویژه‌ای کند.

اگر این امکان برای شما وجود دارد، چند ساعتی در استفاده از لاک تعلل به خرج دهید تا کمی بافت ناخن شما مقاوم‌تر شود. چون به‌تازگی این مراحل روی آن انجام شده است، بخصوص در کسانی که حساسیت‌های شدید پوستی دارند، ممکن است حالت التهاب ایجاد شود.

به‌طورکلی مانیکور روسی در سراسر دنیا هم به این شیوه انجام خواهد شد و مراحل مختلف آن، تفاوت خاصی با هم ندارند. چیزی که در این روش مهم است استفاده از ابزاردقیق و البته انجام حرفه‌ای خواهد بود.

تفاوت مانیکور روسی با مانیکور معمولی

تفاوت مانیکور روسی با مانیکور معمولی

اینکه مانیکور روسی با مانیکور معمولی چه فرقی دارد، یکی دیگر از دغدغه‌های خانم‌ها است که کدام روش مانیکور بهتر است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که اساساً ما در روند مانیکور روسی، از ابزارهای پیشرفته‌تر و بی‌خطرتری استفاده می‌کنیم. مانیکور روسی به‌عنوان یک زیرساز برای کاشت ناخن مصنوعی نیز انتخاب خوبی است. درصورتی‌که بعد از مدتی قصد ریموو کاشت ناخن مصنوعی خود را داشته باشید، مانیکور روسی به شما کمک می‌کند که نتیجه بهتری بگیرید.

همین‌طور مانیکور معمولی ناخن را می‌توانید به‌راحتی در خانه انجام دهید؛ اما در حالت روسی، بهتر است که این کار با استفاده از سوهان برقی و توسط یک متخصص و فرد آشنا به این حوزه با تجربه بالا انجام گردد. اگرچه ما مانیکور روسی ناخن در خانه را نیز به شما آموزش دادیم، اما لازم دانستیم که در این مورد توضیحات تکمیلی را نیز در اختیار شما قرار دهیم.

مانیکورهای معمولی ناخن برای کسانی که به سالن‌های زیبایی نمی‌روند یک روش کم‌دردسر و پرسرعت است. اگر در مقابل فرد عجله زیادی داشته باشد، انجام مانیکور روسی به شکل ویژه‌ای پیشنهاد می‌شود؛ چون تکنسین‌های باتجربه و متخصص آن را در مدت‌زمان کوتاهی انجام می‌دهند. نتیجه عملی فوق‌العاده مانیکور روسی، دقیقاً همان چیزی است که آن را متمایز می‌سازد.

جمع‌ بندی

در این مقاله، در مورد آموزش مانیکور روسی ناخن در خانه صحبت کردیم. شما می‌توانید با روش‌های کاشت ناخن، زیبایی حداکثری را برای دستان خود به ارمغان آورید، اما فراموش نکنید که پیش از هر کاری، انجام مانیکور می‌تواند جلوی بروز بسیاری از مشکلات را بگیرد.

درصورتی‌ که مانیکور روسی ناخن شما به‌درستی انجام نشود، ممکن است با تبعات و مشکلاتی بعد از آن، در حین کاشت و یا ریموو کاشت ناخن مواجه شوید. در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم که برای انجام سریع‌تر، کامل‌تر و ایده‌آل‌تر آن، به سراغ سالن‌های زیبایی بروید که مجوزهای لازم را در زمینه فعالیتی مذکور دریافت کرده و مطمئن هستند.

اگر دوست دارید این کار را حرفه‌ای یاد بگیرید، می‌توانید در دوره‌های تخصصی آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرکت کرده و با دریافت مدرک معتبر وارد بازارکار شوید.

2.4/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب آموزشی

جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها