سالن زیبایی لیلا خانی

فیشیال صورت چیست؟ (آموزش مراحل فیشیال صورت در خانه)

فیشیال صورت چیست
فهرست مطالب

فیشیال صورت ( facial) که در اصل فیشال صورت می باشد، از مهم ترین بخش ها در دوره های آموزش فیشیال صورت  برای آقایان و بانوان می باشد. فیشیال صورت و پوست، باعث شادابی و جوان سازی می باشد. مراجعه به مراکز فیشیال صورت امروزه در بین بانوان طرفداران بسیاری پیدا کرده است و روز به روز بر تعداد کلینیک های پاکسازی صورت افزوده می شود. پاکسازی صورت باعث افزایش شفافیت، لایه برداری، رطوبت رسانی و ویتامینه پوست می شود و در چهره تاثیر بسیاری دارد.  در این مقاله به بررسی مزایا و معایب، روش انجام، قیمت و نمایش چند نمونه عکس فیشیال صورت می پردازیم و به سوال فیشیال چیست کامل پاسخ می دهیم. با آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس تهرانپارس (شرق تهران) همراه باشید.

تضمین بهترین قیمت و کیفیت 

ثبت نام و مشاوره رایگان 

آموزش پاکسازی پوست صورت (فیشیال صورت)

فیشیال صورت چیست؟

فیشیال صورت یا فیشال یک روش غیرتهاجمی برای پاکسازی عمیق پوست است که پوستی شاداب و درخشان را برای شما به ارمغان می آورد. با انجام مراحل فیشیال صورت در مدت زمان حدود یک ساعت می توانید مشکلات پوستی خود را رفع کرده و پوستی سالم، تمیز، روشن و شاداب تر داشته باشید.

مراحل فیشیال صورت حرفه ای

فیشیال صورت باید با یک مشاوره درست شروع شود. در آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس قبل از انجام فیشیال، مشاوره در مورد نوع پوست به مشتریان داده می شود و با شناخت به نوع پوست خدمات مناسب برای آنها انجام می شود.
به طور کلی فیشیال صورت 5 مرحله دارد:

1- مرحله پاکسازی و تمیز کردن پوست

فیشیال پوست و صورت در آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس تهرانپارس (شرق تهران)

اولین مرحله برای تمام پوستها پاکسازی از آلودگی می باشد. در این مرحله متخصص پوست با استفاده از پدهای مخصوص و دستگاه های مخصوص و مواد مورد نیاز پوست را شستشو داده و کاملا تمیز می نماید باید از موادی برای تمیز کردن پوست استفاده شود که با نوع پوست سازگاری داشته باشد. می توانید از میسلار واتر هم در این مرحله استفاده کنید.

2- بخور گرم

فیشیال پوست در آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران (تهرانپارس)

 در مرحله دوم با انجام بخور گرم، پوست کاملا نرم شده و منافذ پوست تمیر می شود. این نرمی به استخراج جوش‌های سرسیاه و سرسفید در مراحل بعد کمک می کند. افرادی که پوست بسیار حساس دارند، معمولا این مرحله برایشان انجام نمی شود.

3- لایه برداری

در این مرحله بنا به نوع پوست، از کرم های لایه بردار مخصوص و اسکراب استفاده شده و لایه برداری سطحی انجام می شود.  در لایه برداری سلولهای مرده سطح پوست جدا می شود و پوست شاداب تر می شود.

4- استخراج در پاکسازی

فیشیال پوست در آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران (تهرانپارس)

استخراج جوش‌های سرسفید و سرسیاه از مهمترین بخش های پاکسازی فیشیال می باشد. در فیشیال اگر این مرحله به درستی انجام نشود، باعث جوش و آکنه بیشتر می شود یا ممکن است در برخی نقاط در پوستهای نازک پوست تغییر رنگ پیدا کند. در این مرحله به وسیله ابزار و وسایل مخصوص، منفذهای پوست که از چربی و آلودگی پرشده تخلیه می شود.

5- ماساژ صورت

فیشیال پوست در آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران (تهرانپارس)

 ماساژ صورت باعث افزایش گردش خون در پوست، آرامش پوست و کاهش عضلات منقبض شده می گردد و همین طور تنش و استرس نیز را کاهش می دهد. باید این مرحله با دقت انجام شود تا تاثیر آن را ببینید.

6- استفاده از ماسک صورت

فیشیال پوست در آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران (تهرانپارس)

در این مرحله بنا به شناخت انواع پوست و حساسیت آن، متخصص پوست ماسک مخصوص به آن را روی پوست شخص قرار می دهد. برای مثال اگر پوست خشک باشد، ماسک آبرسان استفاده شود. اگر پوست چرب باشد باید ماسکی روی صورت قرار دهیم که متعادل کننده چربی صورت باشد.

حتما بخوانید: معرفی بهترین ماسک پاکسازی صورت (روش طلایی پاکسازی پوست)

7- آبرسانی

در این مرحله انواع سرم آب‌رسان و مرطوب‌کننده مناسب روی پوست ماساژ داده می شود تا رطوبت رسانی لازم انجام شده و پوست نرم و شفاف شود.

مراحل فیشیال صورت در خانه

فیشیال صورت یک پاکسازی پوست کامل است که می توانید آن را در خانه هم انجام دهید. مراحل فیشیال صورت در خانه در ادامه آورده شده است:

مرحله اول: فراهم کردن محیط

سعی کنید قبل از شروع کار محیطی آرام در خانه فراهم کنید. شمع و عود روشن کنید، از موسیقی های آرام و ملایم استفاده کنید. داشتن آرامش و دوری از هر گونه استرس بسیار در نتیجه کار موثر است.

مرحله دوم: تمیز کردن کامل پوست

در این مرحله باید پوست خود را کاملا پاکسازی کنید تا هرگونه آلودگی پوستی احتمالی رفع شود. ابتدا از شوینده بر پایه چربی و پس از آن یک شوینده با پایه آب استفاده کنید.

مرحله سوم: بخور دادن

بخور صورت به نرمی پوست و باز شدن منافد پوست کمک می کند. برای این کار می توانید هم صورت خود را بالای یک کاسه آب داغ قرار دهید وروی سر خود حوله ای بیاندازید؛ یا می توانید یک حوله را با آب داغ شسته و روی پوست خود قرار دهید.

فیشیال پوست در آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران (تهرانپارس)

مرحله چهارم: لایه برداری

لایه برداری سلول های مرده پوست را از سطح آن برمی دارد. برای این کار می توانید از لایه‌بردارهای آنزیمی و یا انواع اسکراب‌ و یا لایه بردارهای طبیعی استفاده کنید.

مرحله پنجم: استفاده از ماسک صورت

ماسک صورت مناسب پوست تان را انتخاب کرده و روی سطح پوست قرار دهید. معمولا پس از 15 دقیقه می توانید آن را بشویید. در این مرحله می توانید از ماسک صورت خانگی هم استفاده کنید. برای مثال اگر پوست چرب و پرجوش دارید، ماسک صورت خانگی برای جوش مناسب است. همین طور اگر پوست شما کدر است و دوست دارید پس از فیشیال پوستی شفاف داشته باشید، از ماسک روشن کننده پوست استفاده کنید.

مرحله آخر: رطوبت رسانی به پوست

این مرحله بسیار مهم را با دقت انجام دهید. در اینجا از مرطوب کننده مناسب برای تامین رطوبت پوست خود استفاده کنید. برای اثر بخشی بیشتر می توانید چند قطره سرم آبرسان هم به کرم خود اضافه کرده و روی پوست ماساژ دهید.

قیمت و هزینه فیشیال صورت

قیمت فیشیال صورت بستگی به مواد و نوع استفاده از محصولات با مارک های آن و استفاده از دستگاه هایی که مورد استفاده قرار گرفته دارد.

مراقبت های بعد از فیشیال پوست

چون یک لایه برداری سطحی پوست صورت گرفته، متخصصین فیشیال پوست استفاده از ضد آفتاب و پاک کننده های روزانه با نوع پوست را توصیه می کند.

فواید فیشیال صورت (آیا فیشیال پوست خوب است؟)

فواید فیشیال صورت

  • پاکسازی از آلودگی های سطح پوست
  • ماساژ صورت برای عضلات و ریکلس شدن عضلات منقبض شده
  • کاهش و جلوگیری از چین و چروکهای پوستی
  • رفع جوش های سرسفید و سرسیاه
  • رفع منافذ باز پوست
  • سفت شدن و لیفت پوست
  • کاهش سیاهی و پف زیر چشم (فیشیال دورچشم)
  • رفع آثار به جا مانده از آکنه و جوش
  • شادابی و آبرسانی پوست

عوارض فیشیال صورت

اگر فیشیال توسط متخصص پوست انجام شود، هیچگونه عوارضی ندارد اما اگر بدون علم و توجه به مراحل و زمانبندی و استراحت و موارد درست انجام نشود، عوارضی مانند قرمزی و حساسیت پوست و نازک شدن و ایجاد لک می شود. بهتر است توسط یک متخصص پوست انجام شود تا از عوارض ناشی از فیشیال پوست در امان باشید و پوستی شاداب داشته باشید.

تعداد جلسات پاکسازی فیشیال پوست

تعداد جلسات فیشیال بستگی به نوع پوست شخص دارد و برای همه تعداد ثابتی نمی باشد. با مشاوره می توانید پوست خود را کاملا بشناسید.

انواع فیشیال صورت

فیشیال صورت انواع مختلفی دارد که با توجه به نوع پوست و هدف مشتری برای او اجرا می شود. فیشیال میوه، فیشیال روشن‌کننده، فیشیال پارافین، فیشیال لایه‌برداری، فیشیال کلاژن ساز و فیشیال پاک‌سازی از رایج ترین انواع فیشیال صورت هستند. از جدیدترین آنها هم می توان به فیشیال نوری، فیشیال نمک و فیشیال کریستال اشاره کرد.

اگر مشکل خاص پوستی دارید می توانید فیشیال صورت مربوط به آن را انجام دهید. برای مثال برای جوانسازی پوست از فیشیال مخصوص پیری پوست و برای رفع آکنه از فیشیال مخصوص آکنه می توانید استفاده کنید.

فیشیال صورت برای مردان

برخی تصور می کنند که فیشیال صورت فقط برای خانم هاست؛ ولی این کاملا اشتباه است. هر فردی با هر جنسیتی می تواند از این خدمات پاکسازی پوست استفاده کند. مردان به دلیل اینکه معمولا بیشتر در معرض آفتاب هستند، منافذ پوستی بازتر و پوستی خشن تر دارند. فیشیال صورت برای مردان می تواند بسیار مفید باشد.

جمع بندی

آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران دوره آموزش صفر تا صد فیشیال صورت یا آموزش فیشیال تخصصی پوست را با ارائه مدرک بین المللی از سازمان فنی حرفه ای کشور ارائه می دهد و شما می توانید با گذراندن این دوره با شناخت تمام روش های مختلف پاکسازی پوست به بالاترین درآمد برسید. در آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس تمام روش های مختلف توسط مدرس فنی حرفه ای آموزش داده می شود.

در صورت داشتن ابهام یا سوال در قسمت نظرات بیان کنید تا آموزشگاه آرایشگری زنانه ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ دهد.

5/5 - (1 امتیاز)

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب آموزشی

جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها