گل گیس

معرفی انواع شینیون مو + آموزش مراحل شینیون ساده و شیک

انواع شینیون مو

شینیون یکی از قدیمی ترین و مهم ترین بخش‌های آرایش محسوب می‌شود؛ اگر به گذشته بروید، متوجه می‌شوید که خانم‌ها برای زیباتر شدن موهایشان را با گل یا نخ‌های زیبا، تزئین می‌کردند و در واقع یک شینیون ساده انجام می‌دادند. آرایش مو و یا به اصطلاح شینیون به مرور زمان، تغییر کرده و جدیدتر شده‌اند. این روزها شینیون را طبق یکسری از اصول انجام می‌دهند که آرایشگر آنها را در دوره آموزش شینیون مو حرفه‌ای یاد گرفته و با توجه به در نظر گرفتن این نکات، شینیون را برای انواع مشتری‌ها انجام می‌دهد.

انواع شینیون

شینیون‌ها با توجه به شرایط و سلیقه خانم‌ها در هر منطقه متفاوت است. به طوری که هر کشور مدل‌های مخصوص خود را دارد که در حال حاضر به دلیل محبوب شدن برخی از مدل‌ها، آنها جهانی شده‌اند. از جمله مهم ترین انواع شینیون مو عبارت است از:

  • شینیون اروپایی
  • شینیون فرانسوی
  • شینیون بافت
  • شینیون رومی
  • شینیون با پروتز گرد
  • شینیون بالا سر
  • شینیون باز

شینیون اروپایی

شاید یکی از ساده ترن و شیک ترین مدل‌های مو، جمع کردن مو به سبک اروپایی است. این مدل‌ها اصولا راحت هستند و نیاز به زمان زیادی ندارند.

شینیون اروپایی

روش صحح بستن مو به سبک اروپایی:

اگر موها فر بلند دارید، مطمئنا این شینیون برایتان خیلی مناسب است. در صورتی که موهایتان لخت است ابتدا با بابلیس آن‌ها را موج دار کرده و در پایین ترین قسمت به صورت دم اسبی ببندید. سپس دم اسبی را به صورت لوله‌ای پیچ دهید و گوجه کنید؛ با استفاده از سنجاق موها را بر روی سر فیکس کرده و در نهایت برای ثابت ماندن مدل، تافت بزنید.

شینیون فرانسوی

یکی دیگر از شینیون‌های اروپایی ساده و جذاب، مدل فرانسوی است که در این روش مانند تکنیک اروپایی، موها در پشت سر قرار می‌گیرند. اگر موهای بلند دارید، این مدل از شینیون برایتان مناسب است.

شینیون فرانسوی

مراحل شینیون مو به سبک فرانسوی:

در این مدل نیز مانند مدل اروپایی اگر موهای فر یا موج دارید، شینیون زیباتر خواهد شد؛ اما اگر موهایتان لخت است، نگران نباشید! این مدل به شما هم می‌‌آید. در ابتدا اگر موهایتان لخت است، آن‌ها را مقداری تافت بزنید تا کمی حالت دار شوند، سپس آن‌ها را به سه قسمت تقسیم کرده و قسمت وسط را با استفاده از سنجاق به حالت گوجه‌ای ببندید؛ سپس موهایی که در دو طرف است را پوش داده و به دور موهای گوجه شده ببندید. موهای اضافی را را به زیر ببرید و با کمک سنجاق آن‌ها را محکم کنید. برای زیبایی می‌توانید از قسمت‌های بغل دو تیکه مو را به بیرون آورده و بابلیس کنید.

شینیون بافت

بافت مو یکی از قدیمی ترین و زیبا ترین مدل‌ها است که وجود دارد. شما می‌توانید بافت مو را با مدل‌های دیگر ترکیب کرده و مدل‌های شینیون بافت جذاب بسازید.

شینیون بافت

مراحل یکی از مدل‌های جذاب بافت مو به شرح زیر است:

شما می‌توانید دو طرف و یا حتی یک طرف موهایتان را ببافید. سپس بافت را با کمک دست کمی شل کرده تا بزرگ تر و شل تر به نظر برسد. می‌توانید این بافت را در یک طرف و یا دو طرف کنار گوش داشته باشید. سپس موها را به صورت دم اسبی ببندید و انتهای آن را به داخل جمع کنید. می‌توانید انتهای مو را به صورت باز هم نگه دارید.

نکته! دقت کنید بافتی که در این مدل‌ها استفاده می‌شود، بافت فرانسوی و از کف سر می‌باشد.

بافت فرانسوی به این شکل است:

ابتدا موها را از فرق و یا کج باز کنید. سپس یک طرف موها را به سه قسمت تقسیم کرده و قسمت جلویی را از قسمت وسطی عبور بدهید. به طوری که قسمت وسطی با قسمت کناری جا به جا شود و قسمت کناری وسط بماند، حالا نوبت قسمت عقبی موها است که باید با قسمت وسط جا به جا شود. سپس یک دسته مو از سر جدا کنید و به بافت اضافه نمایید. به همین ترتیب پیش بروید تا موهای کف سر کاملا تمام شوند. در انتها نیز می‌توانید موها را به حالت ساده ببافید.

بافت فرانسوی

شینیون رومی

یکی دیگر از مدل‌های شیک و جذاب، مدل رومی است که در این شینیون، موها از کنار سر به سمت پشت جمع می‌شوند. اصولا بافتی که در این مدل‌ها به کار می‌رود، بافت از رو یا زیر می‌باشد که در بالا توضیح داده شد.

شینیون رومی

شما می‌توانید از فرق سر دو طرف از موها را به سمت پشت ببافید و یا می‌توانید از بالای گوش یک سمت، به سمت دیگر به صورت هلال، موها را بافته و به پشت ببرید. برای زیباتر شدن بعد از بافتن مو، آن‌ها را شل کنید و قسمت‌های اضافی را با سنجاق به زیر ببرید. می‌توانید چند تار مو برای قشنگی از بافت بیرون آورده و بابلیس کنید.

شینیون با پروتز گرد

موهای گوجه و جمع شده ترند امسال است و به سادگی و تنها به کمک یک پرتز ابری می‌توانید موهایتان را جمع کنید. تنها نیاز است که مراحل زیر را دنبال نمایید:

شینیون با پروتز گرد

ابتدا موهایتان را دم اسبی ببندید؛ با توجه به سلیقه شخصی، می‌توانید دم اسبی بالا یا پایین را انتخاب نمایید. سپس پروتز را از دم اسبی دربیاورید  به کف سر فیکس کنید. سپس موها را به دور پروتز ببرید به نحوی که ابر مشخص نباشد؛ حالا با کمک یک کش، موها را دور قسمت دم اسبی ببندید. موهای اضافی را با سنجاق به دور کش ببندید تا مشخص نشود. 

شینیون بالاسر

این مدل مو در بالای سر جمع می‌شود و برای کسانی مناسب است که صورت‌های گرد دارند. در این مدل شما می‌توانید حجم زیادی از مو را در سمت بالا جمع کنید.

شینیون بالای سر

می‌توایند ابتدا موها را دم اسبی کنید و سپس موهارا بابلیس یا فر کنید. در آخر هر تکه از فر را با یک سنجاق دور کش جم کنید تا یک حجم زیادی از گوجه به وجود بیاید.

شینیون باز

شاید یکی از سریع ترین مدل موها، شینیون باز باشد. در این مدل شما می‌توانید حتی با کمک یک سنجاق کوچک، موهایتان را زیبا کنید.

شینیون باز

به این ترتیب دو تکه از موهای بغل را جدا کرده و به سمت پشت سر ببرید. می‌توانید این دو تکه را به هم ببافید و یا با سنجاق فیکس کنید. در صورتی که می‌خواهید موهایتان شیک تر دیده شود، آن‌ها را با کمک بابلیس موج دار کنید.

نتیجه گیری

شینیون کردن مو نیاز به تخصص دارد و اگر به این حرفه علاقمند هستید، می توانید با گذراندن دوره اموزش شینیون در آموزشگاه گل گیس و گرفتن مدرک فنی حرفه ای، مشغول به کار شوید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید

اشتراک گذاری:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
لیلا خانی

لیلا خانی

لیلا خانی هستم، مدیریت آموزشگاه گل گیس با 10 سال سابقه‌ی کاری در زمینه آموزشی در خدمت تمامی هنرجویان و هنرآموزان عزیز می‌باشم.

شبکه های اجتماعی

محبوبترین مطالب

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *