سالن زیبایی لیلا خانی

نکات ژورنال خوانی کوتاهی + مراحل کوتاهی مدل لایه ای کوتاه و بلند

ژورنال خوانی کوتاهی مو
فهرست مطالب

این روز ها کوتاهی مو از محبوبترین لاین های آرایشگری شناخته شده و مهارت ژورنال خوانی یکی از پرچالش ترین قسمت ها برای کوپ کاران عزیز است که در این مقاله آموزشگاه آرایشگری زنانه فنی حرفه ای ما به نکات مهم ژورنال خواندن و زاویه کوتاهی مو(از صفر و 90 درجه تا 180 درجه) می پردازد تا ادامه این مقاله مفید و کاربردی همراه ما باشید.

نکات مهم خواندن ژورنال کوتاهی مو

  1. مهمترین نکته نگاه کردن به مدل کوپ و کوتاهی مو است. اگر سبک مو به صورت یکدست است به این معنی است مو خرد خرد کوتاه نشده است و با زاویه 0 و 45 درجه قیچی کار شده است.
  2. اگر مدل کوتاهی مو به صورت ترکیبی است(بعضی جاها مثل کنار گوش ها کوتاه روی سر تکه تکه است و..) می توان به این نکته رسید که تقریبا از تمامی زاویه های کوتاهی و کوپ مو استفاده شده است.
  3. منظور از ژورنال کوتاهی مو فقط مد نظر نیست بلکه می توانید با تصاویر از روی اینستاگرام و سایر تصویرهای کوتاهی مو از بلند تا کوتاه با دانستن نکاتی که خدمت شما توضیح می دهیم به سادگی زاویه کوتاهی مو را به درستی تشخیص دهید.
  4. اگر می خواهید موها کمتر خرد شود بهترین زاویه صفر درجه است در مدل های کوتاهی مثل مصری و … از این زاویه کوپ مو استفاده می شود.
  5. برای این که مو به صورت لایه لایه روی هم قرار بگیرد و بیشترین میزان خرد شدگی و کوتاهی را داشته باشد، زاویه 180 درجه که بالاترین نقطه سر دست شما با قیچی لازم است قرار گیرد. مدل های فارافاوست و سایر مدل های لایه ای از این زاویه به تکرار در تکه های مو استفاده می شود.

مراحل قدم به قدم چطور لایه ای موی خود را کوتاه کنیم؟

مدل موی تکه تکه یا به اصطلاح آرایشگری لایه ای، به موهای شما حجم بیشتری می‌دهد و آن را به انتخابی عالی برای هر شکل صورت تبدیل می‌کند. با این حال، این برش برای همه انواع مو به خوبی جواب نمی دهد. برای افرادی که موهای صاف یا موج دار دارند که ریز یا متوسط ​​هستند مناسب است، اما این مدل برای افرادی که موهای خیل مجعد یا درشت دارند به خوبی خوش حالت نمی شود.

 اگر می خواهید لایه بندی را امتحان کنید اما ترجیح می دهید برای یک مدل موی گران قیمت هزینه نکنید، تکنیک های ساده ای وجود دارد که می توانید در خانه امتحان کنید. یک برش لایه ای راهی برای انجام دادنش است!

این را هم بخوانید: کوپ لیزری جدیدترین سبک کوتاهی مو+نمونه

1-لایه بندی موهای بلند

کوتاه کردن تکه تکه مو بلند

موهای خود را برای لایه بندی آماده کنید. با موهای تمیز و مرطوب شروع کنید، زیرا زمانی که با موهای خیس کار می کنید کنترل طول آن دشوارتر است. از یک شانه دندانه پهن برای شانه کردن تمام گره های موهایتان استفاده کنید تا لایه هایی که ایجاد می کنید مرتب و مرتب شوند.

–  موهایتان را بالای سرتان جمع کنید. دم اسبی را در نوک سر خود نگه دارید، ناحیه صافی که به سمت پشت بالای سرتان می آید، جایی که می توانید یک شانه را متعادل کنید. خم شوید تا سرتان وارونه باشد، موهایتان را به سمت جلو شانه کنید و از دستانتان دم اسبی در بالای سرتان بسازید.

 آن را با یک کش مو در آنجا ببندید، سپس سر خود را به سمت راست بچرخانید. مطمئن شوید که موهایتان در برابر سرتان صاف است. هر توده یا قسمت درهم می تواند منجر به لایه بندی نامرتب شود.

–  کش را به سمت پایین دم اسبی حرکت دهید. از یک دست برای نگه داشتن دم اسبی و با دست دیگر کش را به سمت پایین بلغزانید تا جایی که چند اینچ از انتهای دم اسبی فاصله داشته باشد. اگر می خواهید لایه بندی ظریفی داشته باشید، کش را به سمت پایین بکشید تا فقط یک اینچ یا بیشتر از مو در دم اسبی باقی بماند. برای لایه های شدیدتر، چند اینچ مو در دم اسبی باقی بگذارید.

–  انتهای دم اسبی را ببرید. موهایتان را روی کش نگه دارید تا از شل شدن آن جلوگیری کنید. از یک جفت قیچی تیز برای کوتاه کردن موها در بالای کش استفاده کنید، سپس موهای خود را تکان دهید.

    اگر موهای شما کاملا ضخیم است، ممکن است مجبور شوید دم اسبی را در بیش از یک قسمت کوتاه کنید. فقط مطمئن شوید که هر بخش را به همان طول، درست بالای کش برش داده اید.

    مواظب باشید کج بریده نشود و اجازه ندهید قیچی لیز بخورد. برای لایه های یکنواخت مستقیماً برش دهید.

–  لایه های خود را بررسی کنید. این روش چند لایه قاب چهره در جلو و لایه های بلندتر در پشت ایجاد می کند. اگر می‌خواهید طول لایه‌های خود را تنظیم کنید، از قیچی برای کوتاه کردن تک تک دسته‌های مو استفاده کنید.

    مطمئن شوید که آهسته پیش بروید و با احتیاط کوتاه کنید تا احتمال اشتباه یا کوتاه کردن بیش از حد مو کاهش یابد.

2-لایه بندی موهای متوسط یا کوتاه

–  موهای خود را برای لایه بندی آماده کنید. بهتر است موهای کوتاه را زمانی که به طور یکنواخت مرطوب هستند لایه برداری کنید تا بتوانید موها را با دقت بیشتری کوتاه کنید. موهای خود را طبق معمول بشویید و حالت دهید، سپس با حوله آن را خشک کنید تا برای کوتاه کردن مو آماده شوید.

کوتاهی لایه ای موی متوسط

    لایه برداری موهای کوتاه به تنهایی دشوارتر از لایه برداری موهای بلند است، زیرا شما هر لایه را به صورت جداگانه ایجاد می کنید. به خاطر داشته باشید که این روش فقط برای برش های سبک پیکسی کار می کند. به موهای خود نگاهی بیندازید و قبل از شروع دقیقاً تصمیم بگیرید که می خواهید لایه ها کجا باشند و چقدر کوتاه هستند.

    برنامه ریزی کنید که موهای خود را در یک حمام با نور مناسب با حداقل دو آینه کوتاه کنید تا بتوانید مرتباً پیشرفت خود را بررسی کنید و پشت سر خود را نیز ببینید.

–  موهای خود را به چند قسمت شانه کنید. موهای کوتاه قبل از لایه برداری باید به چند قسمت تقسیم شوند. با استفاده از شانه موهای خود را با دقت به روش زیر تقسیم کنید:

*    با ایجاد بخشی در دو طرف تاج سر که در آن سر شروع به گرد شدن می کند، یک بخش “بالا سری” ایجاد کنید. این دو قسمت قسمتی از مو را در وسط سر ایجاد می کند.

*    این بخش “بالا سری” را به سمت جلو شانه کنید و موها را به سمت پایین شانه کنید، به طوری که قسمت ها به وضوح مشخص شوند. همچنین ممکن است به پیچاندن موهایتان قبل از کوتاه کردن آن کمک کند.

*    بقیه را به دو قسمت تقسیم کنید: قسمت اول از تاج سر تا پیشانی امتداد دارد و قسمت دوم از تاج سر تا پشت گردن امتداد دارد.

–  از یک شانه برای بلند کردن قسمت جلویی بالا سری استفاده کنید. موها را با زاویه نود درجه از سر بلند کنید و مستقیماً بین انگشت سبابه و انگشت میانی خود نگه دارید. انگشتان شما باید عمود بر پیشانی باشند.

این مقاله هم شاید برایتان جالب باشد :وسایل کوتاهی مو (کوپ مو)

–  قسمت بالاسری را کوتاه کنید. از یک قیچی تیز برای کوتاه کردن نوک موها از بین انگشتان خود استفاده کنید. بگذارید موها بریزند، سپس از شانه برای بلند کردن قسمت دیگری از مو در قسمتی که بلافاصله پشت قسمت جلویی است استفاده کنید. سپس کمی از موها را از قسمت اول به این قسمت جدید شانه کنید. این به عنوان راهنمای طول صحیح عمل می کند. آن را با زاویه 90 درجه از سر خود بین انگشت سبابه و انگشت میانی خود نگه دارید، سپس نوک آن را دقیقاً به همان طول موهایی که کوتاه کردید کوتاه کنید.

کوتاه کردن موها را از بالا تا زمانی که تمام قسمت های جلو و پشت جعبه را کوتاه کنید ادامه دهید.

 از یک بطری اسپری پر از آب برای مرطوب نگه داشتن موها در حین حرکت استفاده کنید. اگر موهایتان خیلی خیس شد، آن را با حوله خشک کنید.

    به دقت توجه کنید که کدام بخش از مو کوتاه شده و کدام بخش هنوز باید کوتاه شود. وقتی با موهای کوتاه کار می کنید، دوبار کوتاه کردن یک قسمت می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند.

 تمام موها باید به یک اندازه کوتاه شوند. وقتی برش تمام شد از نظر ظاهری لایه لایه می شود.

–  موهای خود را از وسط جدا کنید. پس از کوتاه شدن تمام تاپ باکس، قسمتی از موهای خود را با شانه زدن به طرفین تغییر دهید تا قسمتی از وسط آن صاف باشد.

–  کناره های موهایتان را کوتاه کنید. از جلوی موهای خود در اطراف پهلو به عقب، بخش هایی از مو را مستقیماً از بالای سر خود بلند کرده و بین انگشتان خود نگه دارید. موهایتان را طوری نگه دارید که انگشتانتان عمود بر پیشانی باشد. از قیچی برای کوتاه کردن نوک موهای خود استفاده کنید، سپس به بخش بعدی بروید. آنقدر این کار را تکرار کنید تا لایه بالایی مو را در کنار سر خود کوتاه کنید، سپس سمت دیگر را انجام دهید.

–  لایه های خود را بررسی کنید. اگر نقطه‌ای ناهموار می‌بینید، یا می‌خواهید لایه‌های کوتاه‌تری داشته باشید، از قیچی استفاده کنید تا موهای خود را هر بار با دقت کوتاه کنید. در این مرحله، می توانید لبه ها را نیز اصلاح کنید. موهای خود را به شکلی که می خواهید بپوشید شانه کنید و لبه ها را کوتاه کنید. اطراف گوش ها و پشت خط مو را بررسی کنید.

ژورنال خوانی کوتاهی مو
ژورنال خوانی کوتاهی مو

نکته اخر

استفاده از عکس یا ژورنال مو برای نمونه کوتاهی مو می تواند با تکنیک های عملی و تمرین مداوم شما را به یک کوپ کار ماهر تبدیل کند و حتی بتوانید در این زمینه به کسب درآمد بپردازید. برای این کار آموزشگاه آرایشگری زنانه فنی حرفه ای ما کنار شماست تا راه شما را به بازار کار کوتاهی مو با ارائه مدرک بین المللی فنی حرفه ای پس از اتمام دوره باز کند.

برای اطلاعات بیشتر ثبت نام کلاس های آموزش کوپ و کوتاهی مو وارد لینک زیر شوید:

ورود به صفحه آموزش کوتاهی مو

در صورت داشتن سوال و ابهام در زمینه ژورنال خوانی کوتاهی مو یا شرکت در کلاس های آموزش کوتاهی مو در قسمت نظرات بیان کنید تا به سوالات شما عزیزان پاسخ دهیم.

5/5 - (1 امتیاز)

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب آموزشی

جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها