سالن زیبایی لیلا خانی

کارایی براش های مختلف آرایشی و معرفی بهترین برند(میچانو)

فهرست مطالب

کارایی براش های مختلف آرایشی و معرفی بهترین برند(میچانو)

آرایش با براش ماندگاری و جذابیت بالایی دارد. استفاده روزمره خانم ها از مدل های مختلف براش های ارایشی در حال افزایش است و همیشه این سوالات برایشان مطرح است :

 • براش های مختلف را چطور بشناسم و کاربرد هر براش چیست؟
 • بهترین برند براش میکاپ و آرایش کدام است؟
 • براش های آرایشی را چطور بشوییم و چند وقت یبار لازم است شسته شوند؟
 • براش های زاویه دار مثل ۰۰۰ و سرکج چه کاربردهایی دارند؟
 • براش های دخترانه برای کانتور و میکاپ کدام یک توصیه می شود؟

و سوالات مختلف از این قبیل که هنرجویان مختلف آموزشگاه آرایشگری زنانه فنی حرفه ای گل گیس از ما پرسیده اند. پس حتما تا انتهای این مقاله بسیار مهم همراه آموزشگاه آرایشگری ما باشید. در انتهای مقاله امکان اشتراک واتزاپ برای دوستان خود که ممکن است سوالات مشابه بالا را از شما پرسیده باشند، قرار داده شده است که بسادگی می توانید کارایی انواع براش و معرفی بهترین براش آرایشی را با دوستان به اشتراک بگذارید.

انواع براش آرایش و میکاپ

بهتر است از انواع براش آرایشی شروع کنیم که با توجه به تنوع بسیار و تخصصی هر براش، انتخاب براش مناسب کار شما(میکاپ آرتیست هستید یا فقط براش برای آرایش دخترانه یا زنانه جذاب می خواهید) بسیار راحت تر خواهد بود.

۱ – براش خط چشم

کاربرد انواع براش - قلم مو - برس آرایشی و معرفی بهترین برند

براش خط چشم از محبوبترین نوع براش ها است. خط چشم هایی که از بیرون می خرید مثل مویی یا ماژیکی، براش های خوش دستی ندارند که بتوان برای یک خط چشم بسیار زیبا استفاده کرد; به همین منظور براش های مخصوص خط چشم در بازار بسیار در حال افزایش تولید هستند از جمله براش های خط چشم با نام ها و انواع :

 • براش خط چشم ساده کلفت یا نازک مثل سه صفر (۰۰۰)
 • برس خط چشم خمیده زاویه دار(Angled Bent)
 • برس نوک زاویه دار صاف (Flat Angled)
 • براش نوک صاف یا فلت (Flat)
 • براش نیمه مسطح مدل گنبدی (Domed Semi Flat)
 • و…

در بازار گریم و میکاپ به کرات به گوش شما خورده است. حالا آموزشگاه ارایشگری ما قصد دارد کاربرد دقیق هر کدام از نوع براش خط چشم را برای شما کاملا شرح دهد.

اگر می خواهید رنگ خط چشم شما مشکی پررنگ و پرکلاغی باشد، بیشتر خط چشم های اماده و قلم دار بازار به رنگ مشکی بور هستند و پس از گذشت مدتی خوشرنگی خود را روی چشم از دست می دهند. اما خط چشم های ژلی و کرمی که بدون قلم هستند با استفاده از براش های جداگانه مختلف خط چشم می تواند گزینه ای برای خانم های مشتاق آرایش تمیز و زیبا باشد.

براش خط چشم ساده

برس خط چشم ساده دارای یک برس با نوک نازک است که بسیار باریک است و استفاده از آن آسان است. این خط چشم برای کشیدن خطوط ریز بسیار مفید است و شکاف های دقیقه را پر می کند. با استفاده از این برس خط چشم نمی توانید به ظاهری بالدار و کلفت برسید زیرا در ایجاد شکاف های نازک و نه لایه ها مهارت دارد.

براش از نوع ۰۰۰ برای کشیدن خط چشم های نازک و گربه ای کاربرد دارد و برای خط چشم های کلفت لازم است از انواع دیگر ساده آن در برندهای مختلف استفاده کنید که از معروف ترین آنها، مک، میچانو، فلورمار، گلدن رز، آناستازیا و … می باشند. در انتهای مقاله به بهترین برند که تجربه آموزشگاه آرایشگری زنانه فنی حرفه ای ما بسیار کاربردی و خوش دست است، معرفی می نماید.

براش خط چشم سرکج زاویه دار

کاربرد انواع براش - قلم مو - برس آرایشی و معرفی بهترین برند

برس خط چشم خمیده برای کشیدن یک لایه دقیقا نازک که تقریباً شبیه هیچ خط چشمی نیست استفاده می شود. به غیر از این، برس خط چشم خمیده زاویه دار در ساخت چشم گربه ای یا روباهی بسیار عالی است، زیرا سمت خمیده برس انجام این کار را بسیار آسان می کند.

براش نوک صاف

کاربرد انواع براش - قلم مو - برس آرایشی و معرفی بهترین برند

قلم موی صاف برای کشیدن خطوط اریب یا حتی خطوط باریک خط چشم استفاده می شود. برس نوک صاف دارای موهای بسته بندی شده در یک لاین است که استفاده از آن را بسیار آسان می کند.

برس  مسطح با انواع مختلفی از برس ها عرضه می شود که شامل برس های کوچک، متوسط  و برس های بزرگ می شود. اگر دوست دارید کمی به گیرایی چشمان خود اضافه کنید، از این براش صاف استفاده کنید.

براش نیمه مسطح مدل گنبدی

کاربرد انواع براش - قلم مو - برس آرایشی و معرفی بهترین برند

برس نیمه تخت گنبدی شکل عموماً توسط خانم هایی استفاده می شود که از خط چشم های ژلی استفاده می کنند. بیشتر خط چشم های ژله ای برس نیمه صاف گنبدی شکل را ارائه می دهند که به دستیابی به ظاهری بی عیب و نقص کمک می کند.


مقاله مرتبط : خط چشم ژله ای چیست و معرفی انواع برند آن

خط چشم ژله ای چیست و معرفی انواع آن+برند


این براش نسبتاً متراکم است، که باعث می شود خطوط ضخیم ایجاد شود و ظاهر چشم بالدار به نظر برسد. اگر به دنبال لایه ضخیم روی پلک خود هستید، از برس نیمه صاف گنبدی شکل استفاده کنید تا ظاهری عالی داشته باشید.

مزایای استفاده از انواع براش خط چشم

 1. استفاده از براش های خط چشم به ایجاد خطوط بدون زنجیره و چندتکه شدن خط  کمک می کند.
 2. اگر دوست دارید چشمان خود را جذاب کنید، استفاده از خط چشم با کمک یا برس ها می تواند به دستیابی آسان به آنها کمک کند.
 3. با استفاده از برس های خط چشم نیز از آلودگی خط چشم جلوگیری کنید.(البته اگر به صورت مرتب آن ها را درست بشویید در انتهای مقاله درباره روش درست شستشوی براش توضیح خواهیم داد)

۲ – براش کانسیلر و کانتورینگ

برای داشتن یک گریم و میکاپ ماندگار و زیبا لازم است که از براش های مخصوص کانتور استفاده نمایید تا هم در مصرف کرم و پودر شما صرفه جویی شود و به درستی یک پخش یک دست از مواد آرایش کانتور و کانسیلر را داشته باشید.

انواع مختلف براش های کانتورینگ به ۳ دسته کلی تقسیم بندی می شوند:

براش های گنبدی یا سر گرد

این نوع براش در سایزهای مختلف برای کانتور و رژگونه (نوع کوچک آن به عنوان براش رژگونه نیز استفاده می شود) بسیار کاربردی است.

برای استفاده کرم یا پودر کانتورینگ روی آن در سایز بزرگتر بسیار گزینه مناسبی است. خانم هایی که زیر چشم گودی دارند با استفاده از کوچکترین سایز می توانند با این براش کانسیلر دورچشم خود را به خوبی محو کنند و گودی زیر چشم خود را پر کنند.

براش های سرکج

این نوع برس های سرکج آرایشی، برای پخش کردن کانسیلر کاربرد خوبی دارند چرا که با توجه با زاویه صورت روی پوست می خوابند باعث جذب بالای انواع رنگ کانسیلر روی پوست می شود.

براش های سر صاف

برای کانتور بینی و زیر چانه این نوع براش بسیار خواهان دارد. به دلیل سطح مسطح کنار بینی باعث پخش شدن مناسب کانتورینگ برای کوچک کردن بینی می شود.

*توجه داشته باشید که از نوع کوچک این نوع براش برای کانتور بینی استفاده نمایید یا می توانید از بلندر(blender) یا اسفنج نیز برای پخش کردن کانتورینگ بینی استفاده نمایید.

حال که با مدل های مختلف آن آشنا شدید وقت آن است که اسم های مختلف برای هر مرحله از کانتورینگ که انجام می شود را برای شما لیست کنیم تا بتوانید به سادگی وقت خرید براش خوب و لازم برای کار خود، دچار گنگی نشوید.

بریم که براش های جدید رو با روش استفاده آنها در قسمت پایین آن ببینم :

قلم مو/براش استیپلینگ

کاربرد انواع براش - قلم مو - برس آرایشی و معرفی بهترین برند

نباید با برس فیبر دوتایی، یک برس گیره دار اشتباه گرفته شود… خب… می بینید… باشه، خوب. مطمئناً می توانید یک برس استیپلینگ و یک برس فیبر دوتایی را با هم اشتباه بگیرید، زیرا برس استیپلینگ به خاطر الیاف دوتایی خود شناخته شده است، بنابراین آنها اساساً یکسان هستند.

زمانی که می‌خواهید فونداسیون نرم‌تری داشته باشید یا جلوه‌های ایربراش‌شده‌تری داشته باشید، به استیپل بچسبید. این برس‌ها به دلیل سبک‌تر بودن، برای استفاده از مرطوب‌کننده‌های رنگی یا پاک کردن مایعات و کرم‌ها بدون خراب کردن محصول زیر ایده‌آل هستند (تا به حال آن‌ها را با انگشتان خود ترکیب کرده‌اید، فقط لکه‌دار باقی می‌ماند؟ درسته دقیقاً).

>> چطور باهاش کار کنم؟

موها را به مواد میکاپ مایع آغشته کنید، یا موهای آن را در یک چوب کرم یا پودر بکشید، سپس به آرامی آنها را در پوست خود بچرخانید. به یاد داشته باشید: فقط  نوک آن. اگر دستتان سنگین است یا تمایل دارید برس هایتان را به پوستتان بکوبید (چرا این کار را می کنیم؟!)، برس را تا آخر نگه دارید و عملاً هیچ کنترلی روی برس به شما نمی دهد.

برس فیبر دوتایی

کاربرد انواع براش - قلم مو - برس آرایشی و معرفی بهترین برند

برس الیاف دوتایی فقط یک روش فانتزی برای گفتن اینکه برس حاوی دو نوع موی مختلف با دو طول متفاوت است. بسته بندی آن با دو نوع مو باعث می شود که برس در پایه فشرده تر و به سمت بالا ظریف تر شود. معمولاً برس‌های الیاف دوتایی را در اندازه‌های بزرگ‌تر برای استفاده از فونداسیون مایع می‌بینید، اما همانطور که در اینجا نشان داده شده است، آنها در اندازه‌های کوچک‌تر برای ترکیب رژگونه‌های کرمی و هایلایترهای مایع و حتی پودرها و رنگدانه های شل نیز موجود هستند.

>> چطور باهاش کار کنم؟

هنگام استفاده از برس فیبر دوتایی، باید به ترکیب آرام آرایش فکر کنید، نه خم کردن موها. اگر به شدت فشار دهید، موهای بلندتر پخش می‌شوند و رگه‌هایی در آرایش شما باقی می‌گذارند، بنابراین از فشار ملایم و با حرکات دایره‌ای استفاده کنید تا محصول را روی پوست صاف کنید.

براش/برس کابوکی

کاربرد انواع براش - قلم مو - برس آرایشی و معرفی بهترین برند

از بسیاری جهات، برس کابوکی برعکس برس استیپلینگ است. ممکن است نام آن زنگ نزند، اما اگر تا به حال با آرایش بازی کرده باشید، این برس آرایش کلاسیک قطعا این کار را خواهد کرد. این سبک از قلم مو که توسط تئاتر درام ژاپنی کابوکی معروف شده است، بیشتر با دسته کوتاه و چاق و موهای بسیار متراکم، محکم، مسطح یا گنبدی شکل آن شناخته می شود.

برس کابوکی مصنوعی را می توان برای اعمال فونداسیون مایع یا آرایش بدن برای پوششی متوسط تا کامل استفاده کرد، اما تراکم برس آن را برای بسته بندی بر روی پودرهای بسیار ریز یا فونداسیون معدنی برای پوششی کامل تر می کند.

>> چطور باهاش کار کنم؟

از آنجایی که این موها بسیار متراکم و محکم هستند، متوجه خواهید شد که فشار کمی برای کار کردن محصول روی پوست لازم است. از نوک موها برای برداشتن محصول استفاده کنید، سپس آن را بچرخانید و آن را در سراسر صورت پخش کنید.

برس فونداسیون(کرم پودر)

کاربرد انواع براش - قلم مو - برس آرایشی و معرفی بهترین برند

در حالی که استفاده از براش  برای آرایش مایع اختیاری است (به جای آن می توانید یک اسفنج یا انگشتان تمیز خود را انتخاب کنید)، شما کاملاً نیاز دارید که از نوعی برس کاربردی برای آرایش معدنی یا کرم پودر خود استفاده کنید. را وارد کنید:براش فونداسیون.

این نوع برس‌ها معمولاً متراکم هستند و می‌توان آن‌ها را به صورت صاف (مانند قلمو) گیر کرد یا پر، گرد و گنبدی شکل هستند. در حالی که برخی از افراد موهای مصنوعی (که تمیز کردن آنها راحت‌تر است) را برای فرمول مایع خود ترجیح می‌دهند، یا حتی موهای طبیعی – که به طور طبیعی متخلخل‌تر هستند – را برای پودرهایشان ترجیح می‌دهند، ولی واقعا  کیفیت در طول سال ها بسیار بهبود یافته است و به راحتی می توان برای هر دو استفاده کرد.

>> چطور باهاش کار کنم؟

برای استفاده از فونداسیون کاملاً صاف، از وسط صورت خود (گونه ها و ناحیه T) شروع کنید و فونداسیون خود را با حرکات صاف و یکنواخت به سمت بیرون بزنید تا از خطوط خشن آرایش در اطراف لبه های خط فک و خط موی خود جلوگیری کنید. اگر از فونداسیون معدنی یا پودری استفاده می کنید، موهای آن را بچرخانید و صاف کنید تا محصول روی پوست قرار گیرد.

براش کانسیلر

کاربرد انواع براش - قلم مو - برس آرایشی و معرفی بهترین برند

برس های کانسیلر را به عنوان برس های زیرسازی در مقیاس کوچک در نظر بگیرید. چه بخواهید محصول زیر چشم خود را بسته بندی کنید یا یک لک قرمز روشن را بپوشانید، این برس های مصنوعی برای هدف قرار دادن مناطق کوچک و خاصی که می خواهید پنهان شوند ایده آل هستند. مطمئناً می‌توانید از اپلیکاتور اسفنجی استفاده کنید، اما براش کانسیلر مانند این نه تنها بهداشتی‌تر است، بلکه ظاهری واقعی‌تر و یکدست‌تر ارائه می‌دهد.

>> چطور باهاش کار کنم؟

نوک برس را به مقدار کمی کانسیلر آغشته کنید، سپس به آرامی برس را روی قسمت‌های زیر چشم‌تان، زیر چشم‌تان، هر چیزی که باشد ضربه بزنید یا ضربه بزنید. پس از پوشاندن ناحیه، لبه ها را با هم مخلوط کنید و مراقب باشید که بقیه کانسیلر را پاک نکنید. سایر کاربردهای عالی: تیز کردن و تمیز کردن آرایش چشم نامرتب یا لبه های پردار رژ لب.

براش پودر

کاربرد انواع براش - قلم مو - برس آرایشی و معرفی بهترین برند

اگر نقاط T براق یا چین‌های زیر چشم مزاحم اصلی شما هستند، اجازه دهید بهترین دوست جدیدتان را به شما معرفی کنم: پودر سفت‌کننده. و در طول سفر، برس های پودری. بسته به ناحیه ای که می خواهید بپوشانید، اندازه این برس از کوچک تا بزرگ متفاوت است و معمولاً دارای موهای بلند، متراکم و کرکی است. این به این معناست که فونداسیون های مایع/کرم شما را به آرامی “تنظیم” کند یا بسته به نیاز شما فونداسیون های پودری را صاف و مخلوط کند.

>> چطور باهاش کار کنم؟

از موهای کرکی برای برداشتن یک لایه ریز از پودر شل استفاده کنید (ابتدا به آن ضربه بزنید) و آن را روی ناحیه T و زیر چشم خود بمالید. محصول را دوباره پودری کنید تا آرایش خود را “بیک” کنید یا از یک پودر ملایم استفاده کنید تا فونداسیون یا کانسیلر خود را سریع پخش کنید.

برس برنز یا رژگونه

کاربرد انواع براش - قلم مو - برس آرایشی و معرفی بهترین برند

برس‌های برنزی، رژگونه و پودری به اندازه‌ای شبیه به هم هستند که می‌توان کار بسیاری از افراد را انجام داد، بله، اما چه کسی زمان تمیز کردن آنها را بین هر مرحله دارد (و جرات ندارید فقط از یک برس استفاده کنید و آن را تمیز نکنید – کل میکاپ بهم میریزد) . یک برس برنز کننده و/یا رژگونه با موهای بلند و کرکی و گنبدی شکل پیدا کنید تا رنگدانه های پودر خود را به طور یکنواخت پخش کنید. هر چه حجیم تر باشد، کرم یا پودر کمتری جذب می‌شود.

 >> چطور باهاش کار کنم؟

وقتی صحبت از برنزر و رژگونه می شود، نحوه استفاده از برس تقریباً مهمتر از خود برس است. برای برنزه کردن، از پیشانی خود شروع کنید، استخوان های گونه خود را برش دهید، سپس به سمت بیرون و پایین به سمت خط فک خود حرکت دهید. برای رژگونه، محصول را به آرامی روی گونه‌تان بچرخانید.

براش کانتور

کاربرد انواع براش - قلم مو - برس آرایشی و معرفی بهترین برند

انتخاب برس کانتور از میان جمعیت سخت است زیرا می تواند به شکل های مختلف ظاهر شود. موهای برخی از آنها تیز و مستقیم بریده می شوند، در حالی که برخی دیگر ممکن است بیشتر شکل “S” به خود بگیرند تا شکل استخوان گونه شما را در آغوش بگیرند.

براش کانتور اریب(سرکج) همه کاره ترین است و با ترکیب کردن پودر کانتور شما به طور تمیز و دقیق در زیر استخوان گونه، خط فک و پیشانی، کانتور کردن فرم صورت شما را آسان تر می کند. برای مجسمه سازی تیزتر از براشی با موهای صاف و لبه تیز استفاده کنید، یا از قلم مویی با شکل مایل نرمتر برای سایه ظریف استفاده کنید.

>> چطور باهاش کار کنم؟

براش را در پودر کانتور خود بچرخانید، روی اضافی آن ضربه بزنید (مهم است)، سپس به آرامی برس را به جلو و عقب در زیر استخوان گونه خود بکشید تا خطوط طبیعی خود را برجسته کنید. برای داشتن ظاهری تراش خورده تر، برس را دوباره بارگیری کنید و آن را زیر خط فک خود و همچنین در امتداد خط موی خود بچرخانید.

براش هایلایتر

کاربرد انواع براش - قلم مو - برس آرایشی و معرفی بهترین برند

شکل براش هایلایتر شما کاملاً به سطح درخشندگی شما بستگی دارد. از یک برس بلند با موهای بسیار بلند برای جلوه ای پراکنده تر استفاده کنید، یا براشی با موهای کوتاه و متراکم بگیرید تا حتی یک هایلایتر ارزان قیمت فوق العاده روشن و مات به نظر برسد.

>> چطور باهاش کار کنم؟

براش خود را روی یک هایلایتر صورت پودری بچرخانید، مقدار اضافی آن را بردارید، سپس به آرامی برس را روی استخوان گونه، استخوان ابرو، کمان کوپید و هر جای دیگری که نور به طور طبیعی به صورت شما برخورد می کند، بکشید. درخشش روشن‌تری می‌خواستید؟ ابتدا برس خود را با یک اسپری تنظیم کننده اسپری کنید تا بازده رنگدانه را افزایش دهید.

و آخرین براش میکاپ صورت: فن براش

کاربرد انواع براش - قلم مو - برس آرایشی و معرفی بهترین برند

سرانجام! قلم مو با نامی که در واقع با شکل معنا پیدا می کند! موهای این برس به صورت بادکش شده و صاف هستند تا فرم بسیار متمایزی به آن ببخشند که بسیار متفاوت از بقیه است. تصور کنید که یک برس پودر بردارید و موهای پایه را فشار دهید تا صاف شوند – این یک برس فن است.

 این‌ها می‌توانند در اندازه‌های کوچک‌تر (مانند یک اینچ) با موهای پراکنده باشند یا می‌توانند تا چند اینچ در پهن‌ترین نقطه خود گسترش یابند و پر از موهای برس متراکم شوند.

>> چطور باهاش کار کنم؟

با یک حرکت پهلو به پهلو (مانند برف پاک کن) از موهای یک برس فن بزرگ یا متوسط استفاده کنید تا ریزش یا پودر چسبنده اضافی زیر چشم خود را پاک کنید یا در امتداد استخوان گونه خود هایلایتر بزنید. و اگر از یک برس کوچکتر استفاده می کنید، حتی می توانید از آن برای زدن ریمل برای پوشش بدون خرده های ریمل استفاده کنید. برس فن را به گره ریمل خود بمالید، سپس رنگدانه را روی ریشه فشار دهید تا پایه آن جمع شود و آن را در طول مژه هایتان بچرخانید.

براش سایه چشم

براش های سایه چشم به سه دسته تقسیم بندی می شوند:

براش سایه چشم صاف

کاربرد انواع براش - قلم مو - برس آرایشی و معرفی بهترین برند

بسیار خوب، با وجود نام فوق العاده، برس سایه چشم در واقع کلیدی برای داشتن یک لایه رنگ مات و یکنواخت بر روی پلک های شما است. این برس‌ها معمولاً صاف، در نوک گرد و متراکم هستند، بنابراین می‌توانند دسته‌ای از پودر یا کرم را برای یک رنگ غلیظ انتخاب کنند.

>> چطور باهاش کار کنم؟

پس از مالیدن برس روی محصول، سایه چشم را روی پلک های خود بکشید یا فشار دهید و به آرامی برس را در اطراف لبه ها بچرخانید تا با هم مخلوط شوند. همچنین می‌توانید ابتدا برس خود را با یک اسپری تنظیم‌کننده مه‌آلود کنید تا تیرگی رنگدانه‌های پودری را عمیق‌تر کنید یا سایه‌های درخشان را بهتر بگیرید. این را در دسترس داشته باشید تا چشم‌های برش‌دار واقعاً تیز داشته باشید.

براش سایه سرکج

کاربرد انواع براش - قلم مو - برس آرایشی و معرفی بهترین برند

برخی از برس های سایه چشم گرد، برخی صاف، برخی مخروطی هستند – اما برس هایی که در حال حاضر در مورد آن صحبت می کنیم، زاویه دار است. این برس ها ممکن است از برس خط چشم زاویه دار که بسیار نازک و مسطح هستند، نرم تر باشند، اما شبح مایل مشابهی با موهای سفت دارند که در یک طرف کوتاه تر هستند و به تدریج در سمت دیگر بلندتر و پرتر می شوند.

>> چطور باهاش کار کنم؟

هنگام استفاده از سایه در چین و چروک چشم، شکل زاویه‌دار این موها، کانتور استخوان ابروی شما را در آغوش می‌گیرد (آن را به عنوان یک برس کانتور برای چشمان خود در نظر بگیرید). از آنجایی که موها هم متراکم و هم کرکی هستند، این نوع برس آرایشی برای پخش کردن سایه چشم به شکل بیرونی “V” برای ترکیب بسیار مفید است.

براش سایه کریس

کاربرد انواع براش - قلم مو - برس آرایشی و معرفی بهترین برند

بر خلاف یک برس سایه زن، که اساسا روی رنگدانه‌ها بسته می‌شود تا پلک‌های شما رنگ‌های زیادی داشته باشد، یک برس ترکیبی سایه چشم، پودرها را برای ظاهری شفاف و پراکنده ترکیب می‌کند – اساساً دود پشت چشم دودی یا ترفندی یک سایه طبیعی این برس‌ها به خاطر شکل مخروطی و موهای نرم و کرکی‌شان شناخته می‌شوند که به شما کمک می‌کنند تا واقعاً بدون ایجاد خراش روی پلک‌ها، ترکیب و ترکیب شوند.

>> چطور باهاش کار کنم؟

موهای کرکی را با حرکت برف پاک کن به داخل چین پلک های خود بکشید تا سایه چشم خود را برای ظاهری پراکنده اعمال کنید و هنگام انتقال بین رنگ ها یا ترکیب چندین سایه روی هم، آن را در اطراف لبه های چشمان خود بچرخانید.

براش لب

کاربرد انواع براش - قلم مو - برس آرایشی و معرفی بهترین برند

براش های لب هم در انواع سایزها در شکل های یکسان در بازار موجود هستند که مک، گراف، میچانو و… از بهترین نوع این براش ها هستند.

روش شستن صحیح براش های ارایشی

۱ – براش ها را با آب فشار کم خیس کنید.

۲ – یک قطره کلینزر(پاک کننده) یا شامپوی بدون اسید در کف دست تمیز و شسته شده خود بریزید.

۳ – به آرامی نوک موهای براش را در کف دست خود ماساژ دهید.

۴ – موها را کاملاً بشویید.

۵ – رطوبت اضافی را با یک حوله تمیز بگیرید.

۶ – سر برس را دوباره به شکل اولیه خود در آورید.

۷ – اجازه دهید برس در حالی که موهایش از لبه پیشخوان آویزان است خشک شود، که به آن اجازه می دهد به شکل صحیح خشک شود. هرگز اجازه ندهید برس های شما روی حوله خشک شوند – موهای آن ممکن است کپک زده شوند.

نکته مهم: در اواسط شستشو، مطمئن شوید که پایه سر برس (محل اتصال آن به دسته) از صابون و آب دور باشد. موها به پایه چسبانده می شوند و آب و مواد شوینده می توانند باعث از هم پاشیدگی چسب و شل شدن و ریختن موها شوند. همچنین از خشک کردن برس ها به صورت عمودی با موهای بالا خودداری کنید – این می تواند باعث نشت آب به داخل فرول (قطعه ای که موها را به دسته متصل می کند) شود که همچنین باعث شل شدن چسب و از بین رفتن موهای زائد می شود.

بهترین برند براش میکاپ و ارایش

کاربرد انواع براش - قلم مو - برس آرایشی و معرفی بهترین برند

آموزشگاه آرایشگری زنانه فنی حرفه ای گل گیس شرق تهران(تهرانپارس) با تجربه نزدیک به ۲ دهه توصیه می کند از برند های میچانو(Michano) استفاده نمایید. قطعا برندهای گراف و مک عالی هستند (ولی اصل آنها کمیاب).

برند میچانو ساخت ایتالیا دارای دو کیفیت مهم خوش دستی و دوام بالا است. قیمت آن نیز از براش های رده بالا نیز مناسب تر است و برای خرید براش بخصوص برای آموزش گریم و میکاپ پیشنهاد می شود.

 

گریم و میکاپ بستر مناسبی برای ظهور بسیاری از مشاغل مثل بیوتی بلاگر، میکاپ آرتیست، آرایشگر عروس و …. می شود که با داشتن آموزش درست و اصولی به همراه یک مدرک معتبر می توانید به درآمدهای بینهایت برسید. آموزشگاه آرایشگری زنانه فنی حرفه ای گل گیس نیز این بستر آموزشی را برای علاقمندان گریم و میکاپ فراهم کرده است. برای مشاهده صفحه آموزش گریم و میکاپ و ثبت نام دوره وارد لینک زیر شوید:

ورود به صفحه آموزش گریم و میکاپ

آموزش گریم و میکاپ

 

در صورت داشتن سوال یا ابهام در زمینه انواع براش آرایش یا دوره های آموزش گریم و میکاپ در قسمت نظرات بیان کنید تا اموزشگاه آرایشگری زنانه فنی حرفه ای گل گیس شرق تهران(تهرانپارس) در اسرع وقت پاسخ دهد.

 

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب آموزشی

جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها