گل گیس

آموزش فر دائم مو+نکات بسیار مهم قبل از انجام فر مو

آموزش فر دائم مو+نکات بسیار مهم قبل از انجام فر مو

تعدادی از خانم ها موهای بی حالت یا مواج دارند که دوست دارند سبک فرفری جذاب به آن بدهند. پس این مقاله متعلق به شماست. آموزشگاه آرایشگری زنانه فنی حرفه ای ما هر روز با سوالات مختلف درباره فر دائم مو که به اصطلاح فر شش ماهه مو نیز نامیده می شود، روبرو می شود. در این مقاله به تمامی ابهامات شما در زمینه آموزش فر دائم مو، هزینه و مواد آن، روش انجام آن و مزایا و عوارض آن و … آشنا خواهید شد. با آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس از بهترین آموزشگاه ارایشگری تهران همراه باشید.

فر شش ماهه چگونه است؟

روند انجام فر دائم مو  باعث تغییر آناتومی و کوتیکول های موی شما می شود. با حرارت بالا و مواد موثر پیوندهای دی سولفید مو شکسته شده و حالت مورد نظر ما را در ساختمان مو تعریف می کنند.

فر ۶ ماهه مو در انواع مختلف فر ریز تا درشت بنا به درخواست شما موجود است. تفاوت آن با فر ساده با بیگودی یا بابلیس در آن است که تا ۶ ماه حتی بیشتر دوام دارد. بیگودی های مخصوص خود در آرایشگاه ها یا مرکز فردائم وجود دارد که با آن فر دائم را انجام می دهند.


مقاله مرتبط : چطور موهای با فر بادوام داشته باشیم؟

چطور موهای با فر بادوام داشته باشیم


بسیاری از هنرجویان آموزشگاه آرایشگری فنی حرفه ای ما از عوارض فر دائم مو سوال می کنند که در قسمت بعد به آن می پردازیم.

عوارض و معایب فر شش ماهه مو

آموزش فر دائم مو در آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس)

 • طبق تجربه مدرسین حرفه ای در آموزشگاه ارایشگری زنانه گل گیس، فر دائم مو برای موهای چرب یا متعادل مناسبتر است به دلیل مواد قوی که دارد باعث خشک شدن موها می شود.
 • مواد فر لایه بیرونی مو را تحت آسیب قرار می دهد و هر چقدر جنس مواد اورجینال و با کیفیت باشد میزان این آسیب خیلی کمتر است ولی به صفر نمی رسد.
 • برای حمام کردن لازم است نکات بسیاری از جمله شانه کردن مو و استفاده از مواد خاص بعد از شستشو را در روزمره خود داشته باشید.
 • شکنندگی مو به علت شکسته شدن پیوندهای پروتئینی مو افزایش می یابد و لازم است که در نگه داری موهایتان دقت بیشتری انجام دهید.
 • بلافاصله بعد از فر کردن نباید موهای خود را تا دو روز بشویید تا مواد روی حالت موهای شما اثر دائمی داشته باشند به علت بوی ناخوشایند مواد فر کمی تحمل آن به خصوص برای بانوانی که به بو حساسیت دارند دشوار است.
 • برای استفاده از مواد با کیفیت لازم است هزینه بالایی متقبل شوید که قطعا در دراز مدت ارزش آن را دارد.

مزایای فر کردن دائم مو

آموزش فر دائم مو در آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس)

 • یک روش حجیم کردن موها و پرپشت نشان دادن آنها بی شک فر مو است که با فردائم نیز این بار نگرانی کم حجمی هرروزه موهایتان را کم می کنید.
 • فر مو بسیار مناسب افرادی است که نیاز به تنوع دارند چون مدل های شینیون مختلفی را می توان به سادگی با فر مو درست کرد و لذت برد.
 • فر دائم مو موهای شما را نظم و سازمان می دهد و نیاز به شانه کردن هر ساعت مو و چک کردن آن ندارید.

آموزش فر دائم مو

بسیاری از بانوان تمایل دارند فر شش ماه مو را در منزل انجام دهند ولی آموزشگاه آرایشگری زنانه فنی حرفه ای ما به شما هشدار می دهد که این کار با ریسک های بسیاری همراه است. از آنجا که واقعا کار لازم است به کاردان سپرده شود، یا خودتان کاردان شوید و شروع به شرکت در کلاسهای آموزش فر و براشینگ مو کنید یا به یک ارایشگر متخصص بسپارید به دلیل عدم آشنایی با مواد و قلق های بسیار ممکن است موهایتان به حالت بدتر از حالت اولیه تبدیل شود.

با این حال تا حدود زیادی در قسمت شما را با مراحل فر دائمی مو آشنا می کنیم:

مرحله ۱ آموزش فر دائمی مو

محصولات آماده فر دائم را خریداری نمایید. موها را شسته و از یک شامپو پروتئین قوی که داخل بسته خریداری شده نیز وجود دارد استفاده نمایید. به هیچ وجه از نرم کننده و حالت دهنده مو استفاده ننمایید. یک شانه دنده درشت تهیه نمایید و موهایتان را شانه کنید.

مرحله ۲ آموزش فر دائمی مو

اطراف گردن و گوش و پیشانی را با مواد محافظت کننده آغشته کنید. دستکش یکبار مصرف حتما استفاده کنید. از پیشبند و حوله در روی دوش خود یا مدل استفاده کنید.

مرحله ۳ آموزش فر دائم مو

موها را تقسیم بندی کرده و هر قسمت را با گیره مو جدا کنید. میله های فر مو که تقریبا شبیه بیگودی هستند را با سایز دلخواه خود انتخاب و موها را به صورت تکه های جداگانه دور آن بپیچید.

مرحله ۴ آموزش فر دائم مو

مواد فر را به آرامی روی موها ماساژ دهید. بسته به نوع حالت مو مکث کنید تا مواد فر مو به صورت کامل اثر کنند.

مرحله ۵ آموزش فردائم مو

حال موها را آبکشی کنید و با آب گرم این کار را انجام دهید. یک خنثی کننده حرفه ای ما برای افزایش قدرت و حالت دهی موهایتان استفاده کنید.

مرحله آخر آموزش فر ۶ ماهه

این مرحله حساس است و آموزشگاه آرایشگری زنانه ما توصیه می کند که موها را به سمت زمین آویزان کرده و به آرامی حرکت دهید. کمی از حرارت سشوآر نیز می توانید استفاده کنید. خشک شدن موها ممکن است تا یک روز زمان ببرد و به هیچ وجه در این زمان موهایتان را شانه نکنید.


فر دائم مو از پرطرفدارترین مباحث برای آموزش آرایش مو است. اگر علاقمند به یادگیری صفر تا صد و فوق تخصصی فر دائم مو هستید، آموزشگاه آرایشگری زنانه فنی حرفه ای گل گیس شرق تهران(تهرانپارس) دوره های آموزش فر مو دائم را با ارائه مدرک فنی حرفه ای بین المللی و ارائه مواد رایگان حین دوره برای هنرجویان عزیز برگزار می نماید. برای اطلاعات ثبت نام دوره وارد لینک زیر شوید:

آموزش فر دائم مو تخصصی

ورود به صفحه دوره آموزشی فر دائم مو


سوالات رایج فر دائم مو

سوالاتی که بسیار متداول است در آموزش فر کردن مو آموزشگاه آرایشگری فنی حرفه ای ما گلچین کرده است.

۱- مدت زمان دقیقی برای ماندگاری فر مو وجود دارد با توجه به اینکه نام آن فر شش ماه مو است؟

آموزشگاه آرایشگری ما لازم است بگوید که این فقط یک اصطلاح است که در بین زبان ها افتاده است بستگی به نوع صافی و جنس مو از سه ماه به بالا دوام خواهد داشت. همچنین نوع نگه داری شما در پروسه ماندگاری آن بسیار تاثیر گذار است.

۲- موهایتم را فر کنم خیلی کوتاه به نظر می رسد؟

بستگی دارد که فر درشت یا ریز انجام دهید و حدود بین ۳ تا ۶ سانت موها کوتاه تر به نظر می رسد.

۳- موهایم دکلره است، فر دائم مو چطور می شود؟

آموزش فر دائم مو در آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس)

برای موهایی که دکلره شده اند قابل انجام است اما به علت خشک شدن مو توسط دکلره و دوباره توسط مواد فر این تضمین که موهایتان وزوزی نشود وجود ندارد.

۴- موهایم فر است می خواهم رنگ کنم، قابل انجام است؟

حداقل لازم است یک ماه بعد از اتمام دوره فر دائم مو صبر کنید و قبل از رنگ کردن حتما از متخصص آرایشگر مشورت بگیرید.

۵- فر با موهای چتری چطور میشه؟

آموزش فر دائم مو در آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس)

 بسته به مدل موهایتان روی بعضی از مدل موهای خاص ممکن است زیبا شود. حتما برای انجام این کار از متخصص مشاوره بگیرید.

با مهارت در انجام براشینگ و فر مو هر روز انرژی بیشتری به زندگی خود وارد می کنید. در صورت علاقمندی به آموزش براشینگ و فر مو آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس) از بهترین آموزشگاه های ارایشگری تهران، دوره های آموزشی براشینگ مو را با ارائه مدرک بین المللی فنی حرفه ای برگزار می نماید. برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه زیر شوید:

آموزش براشینگ مو

ورود به صفحه آموزش براشینگ و فر مو

در صورت داشتن سوال یا ابهام در زمینه فر دائم مو یا براشینگ کشی در قسمت نظرات بیان کنید تا آموزشگاه ارایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس) پاسخ دهد.

4.5/5 - (4 امتیاز)

اشتراک گذاری:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
لیلا خانی

لیلا خانی

لیلا خانی هستم، مدیریت آموزشگاه گل گیس با 10 سال سابقه‌ی کاری در زمینه آموزشی در خدمت تمامی هنرجویان و هنرآموزان عزیز می‌باشم.

شبکه های اجتماعی

محبوبترین مطالب

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

جدیدترین مطالب

5 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر یه سوال ذهنم درگیر کرده ممنون میشم پاسخگو باشید .. مواد فر موی دکلره با نچرال فرق داره یا از یه مواد استفاده میشه ..

 2. سلام من موهامو فر کردم اما بعد 3ماه تقریبا وا شده میخاسم بدونم ک میتونم دوباره فر کنم یا مضره برای مو؟ ممنون میشم جواب بدین🤍

 3. سلام من موهامو فر کردم اما بعد 3ماه تقریبا وا شده مخاسم بدونم ک میتونم بازم فر کنم یا مضره برای مو؟ممنونتون میشم جواب بدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *