سالن زیبایی لیلا خانی

رنگ موی مناسب پوست شما چیست؟ + نکات مهم و کلیدی

انتخاب رنگ مو متناسب با رنگ پوست
فهرست مطالب

 اکثر خانم‌ها علاقه دارند تا موهایشان را با رنگ‌های متفاوت زیبا کنند و حتی افرادی که موهایشان خاکستری شده است نیز درصدد رنگ و مش مو هستند. اما انتخاب رنگ موی مناسب پوست بسیار مهم است و شما باید بتوانید نسبت به پوست و چهره‌ای که دارید، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

قبل از انتخاب سریع رنگی که دوست دارید، مطمئن شوید که با تناژ و رنگ پوست شما همخوانی دارد. به سرعت تناژ پوست خود را تعیین کنید، سپس ببینید رنگ مناسب برای تناژ پوست شما چیست. رنگ موی مناسب، ظاهرتان را جذاب می‌کند و شما را سرحال و جوان نشان می‌دهد! با ما همراه باشید تا در رابطه تا انتخاب رنگ موی مناسب براساس رنگ پوست، بیشتر صحبت کنیم.

 راه‌های تشخیص تناژ پوست (گرم یا سرد)

احتمال دارد یک رنگ را در کاتالوگ دوست داشته باشید، فقط به این دلیل که زیباست یا اینکه رنگ ترند سال است ولی ممکن است روی موهای شما خوب به نظر نرسد. بیشتر خوب به نظر نرسیدن‌ها، به تناژ پوست شما مربوط می‌شود. تناژ پوست با رنگ پوست متفاوت است.

رنگ پوست رنگی است که در سطح پوست بوده و تیرگی و روشنی آن به میزان ملانین پوست ربط دارد. رنگ پوست در اثر عواملی مثل آفتاب یا حساسیت‌های پوستی ممکن است تغییر کند. اما تناژ پوست به رنگ‌های طبیعی زیر سطح پوست اشاره دارد که تغییر نمی‌کند. یافتن تناژ پوست برای انتخاب بهترین رنگ، کلید اصلی است.

تشخیص تناژ پوست

سه نوع اصلی برای تناژ پوست وجود دارد: گرم، سرد و خنثی. تناژ‌ گرم از هلویی تا زرد و طلایی متغیر است. برخی از افرادی که دارای تناژ گرم هستند نیز پوست زردی دارند. تناژ‌ سرد شامل رنگ‌های قرمز، صورتی و آبی می‌شود. تناژ خنثی به رنگ‌های زیتونی یا ترکیبی متعادل از رنگ‌های قبلی مربوط می‌شود. به عبارتی می‌توان گفت اگر تناژ خنثی دارید، به این معنی است که تناژ شما تقریباً همان رنگ پوست واقعی شما است.

تعیین تناژ پوست شما می‌تواند به راحتی در خانه شما انجام شود. شما می‌توانید این کار را با استفاده از هر یک از تست‌هایی که در زیر بیان می‌کنیم انجام دهید.

  • اگر می‌توانید رگ‌های خود را ببینید، ممکن است بتوانید از رنگ آن‌ها برای تشخیص تناژ پوست خود استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر رگ‌های شما سبز رنگ به نظر می‌رسند، ممکن است تناژ گرم داشته باشید. افرادی که رگ‌های آبی یا ارغوانی دارند معمولا تناژ سردتری دارند. اگر تناژ خنثی دارید، رگ‌های شما ممکن است بی رنگ به نظر برسند یا با رنگ پوست شما مطابقت داشته باشند.
  • اگر طلای زرد سنتی را روی پوست خود دوست دارید، به احتمال زیاد تناژ گرم یا زیتونی خواهید داشت. نقره، پلاتین و رزگلد به تناژهای سردتر می‌آید. همچنین اگر در رنگ‌های نقره‌ای و طلایی خوب به نظر می‌رسید و بیشتر بر اساس لباستان آن را انتخاب می‌کنید، ممکن است تناژهای خنثی داشته باشید.
  • لباس‌هایی با رنگ خنثی نیز می‌توانند تناژ پوست شما را نشان دهند. رنگ سفید بیشتر به تناژهای سرد تر می‌آید، در حالی که تناژهای گرم در رنگ سفید کم رنگ (شیری) بهتر به نظر می‌رسند. تناژهای گرم نیز مکمل رنگ‌های قهوه‌ای هستند، در حالی که رنگ‌های سردتر در مشکی بهتر به نظر می‌رسند.

 رنگ موی مناسب پوست گرم

به طور کلی کسانی که پوست گرم دارند باید رنگ موهای گرم تری داشته باشند. به رنگ‌های کاراملی، شاه بلوطی غنی، بلوندهای طلایی، بلوندهای توت فرنگی، مسی و قرمزهای گرم فکر کنید. رنگ‌هایی که باید از آن‌ها اجتناب کنید شامل رنگ‌‌های یخی، خاکستری و مشکی آبی است (ممکن است رنگ نقره‌‌ای هم برای شما مناسب نباشد). رنگ‌های سردتر پوست گرم را سبز رنگ و گاهی خاکستری نشان می‌دهند.

رنگ بلوطی یک انتخاب عالی برای رنگ پوست گرم است. اگر هم می‌خواهید کمی متفاوت باشید، می‌توانید موهایتان را با رنگ کاراملی بالیاژ کنید و یا از بلوند گرم استفاده نمایید. این رنگ‌ها باعث می‌شود پوست و صورت شما خیره کننده تر به نظر برسد.

رنگ موی مناسب پوست گرم

 رنگ موی مناسب پوست سرد

تا آنجایی که برای شما امکان دارد، باید از سایه‌‌های سردتر استفاده کنید. این به معنای استفاده از بلوندهای روشن تر و خاکستری، همراه با قهوه‌ای روشن تر و قرمز است. از هر رنگی که طلایی یا نارنجی است خودداری کنید؛ زیرا به رنگ پوست شما نمی‌آید.

بلوند پلاتینیوم یک رنگ عالی برای رنگ پوست‌ سرد است، زیرا واقعاً ویژگی‌های شما را برجسته می‌کند و آنها را چشمگیرتر می‌کند؛ بلوند خاکستری یکی دیگر از گزینه‌های عالی برای کسانی می‌باشد که پایه موهایشان به اندازه کافی روشن نشده است.

انواع رنگ برای انواع رنگ پوست

در ادامه ما چند رنگ را برای تمامی تناژهای پوست خواهیم گفت که به کمک این راهنما می‌توانید رنگ مدنظرتان را به سادگی انتخاب کنید:

انواع رنگ مناسب انواع پوست
  • رنگ موی مناسب پوست‌های روشن: بالیاژ بلوند خاکستری- پایه قهوه‌ای با هایلایت‌های بلوند- بلوند قهوه ای- پایه تیره و هایلایت‌های روشن- رنگ‌های قهوه‌ای خاکستری- بلوند یخی- بلوند عسلی.
  • رنگ موی مناسب پوست‌های تیره: اگر رنگ پایه طبیعی قهوه ‌ای متوسط تا روشن دارید، تناژ طلایی معروف بیانسه یک گزینه عالی است- مشکی پر کلاغی- مش روشن با پایه تیره- شرابی- قهوه ایث شکلاتی- رنگ فانتزی مثل صورتی، بنفش- نارنجی
  • رنگ موی مناسب پوست‌های گندمی: قهوه ای- قهوه‌ای تیره- بلوند و بلوند تیره. دقت کنید که بلوندهای خیلی روشن به این رنگ از پوست نمی‌آید.

چه رنگ مویی به پوست‌های روشن می‌آید؟

اگر رنگ پوست روشنی دارید و می‌خواهید بدانید که چگونه رنگ موی مناسب را انتخاب کنید، باید در جریان باشید که رنگ موهای روشن تر برای شما مناسب است. سایه‌های قهوه‌ای روشن یا بلوند به خوبی چهره شما را صمیمی و جذاب نشان می‌دهد.

شما می‌‌توانید هر بار به سراغ رنگ‌‌های روشن مو مانند بلوند بروید، اما اگر سایه ‌های تیره را انتخاب می‌ کنید، مطمئن شوید که تیره‌ ترین سایه مانند مشکی یا قهوه ‌ای تیره را انتخاب ننمایید، زیرا ممکن است به نظر برسد که کلاه گیس پوشیده ‌اید.

 چه رنگ مویی به پوست سبزه می‌آید؟

اکثر افراد رنگ پوست سبزه دارند و برای رنگ موهای خود می‌توانند از سایه‌های بسیار تیره یا روشن استفاده کنند. بهترین بخش در مورد پوست سبزه این است که بیشتر رنگ‌های مو، با این رنگ پوست مطابقت دارند؛ بنابراین شما می‌ توانید هنگام رفتن به سالن، رنگ ‌های متنوعی را امتحان کنید.

رنگ موی مناسب پوست سبزه

چه رنگ مویی سن را کمتر نشان می‌دهد؟

اگر به دنبال این هستید که سن‌تان کمتر دیده شود، باید رنگی را انتخاب کنید که زیاد روشن نیست. اغلب رنگ‌های تیره سن را کمتر نشان می‌دهند و طبق یک تئوری که وجود دارد، مناسب ترین رنگ برای شما همانی است که در سن 1 سالگی روی موهایتان داشته‌اید.

به همین دلیل توصیه می‌کنم که اگر پوست گرمی دارید از رنگ‌های قهوه‌ای تیره و اگر خنثی و یا سرد هستید، رنگ مشکی را امتحان کنید.

نتیجه گیری

انتخاب رنگ موی مناسب پوست از اهمیت زیادی برخوردار است؛ زیرا می‌تواند صورت شما را پیرتر و یا جوان تر نشان دهد. همچنین با انتخاب غلط رنگ مو چهره‌تان خسته و یا کدر به نظر می‌رسد. پیشنهاد می‌کنم که هنگام انتخاب رنگ مو به توصیه‌هایی که در بالا داده شد توجه نمایید. اگر دوست دارید که به صورت تخصصی آموزش رنگ مو ببینید، می‌توانید در دوره‌های حرفه‌ای آموزشگاه گل گیس شرکت کنید.

3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب آموزشی

جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها