سالن زیبایی لیلا خانی

آموزش بافت مو کره ای جذاب

فهرست مطالب

شواهد تاریخی حاکی از آن است که بشر از حدود ۳۵۰۰ سال پیش از میلاد یعنی بیش از ۵۵ قرن پیش روش بافتن موها را ابداع کرده است که در ابتداع به صورت بافت سنبلی ساده ای که همه ما می شناسیم بوده است اما به تدریج روش های دیگری برای بافت مو هم ابتداع شده است مثل بافت مو کره ای، بافت فرانسوی، بافت آلمانی، بافت چهارتایی و بافت های دیگری که هرکدام به یک نشانه فرهنگی و مذهبی خاص در جامعه زمان خود تبدیل شده اند. بافت مو کره ای یکی از محبوبترین بافت های در عصر امروز است. در این مقاله آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس) از بهترین آموزشگاه های فنی حرفه ای در تهران، به آموزش بافت کره ای می پردازد.

تضمین بهترین قیمت و کیفیت 

ثبت نام و مشاوره رایگان 

آموزش بافت مو

بافت مو کره ای

یکی از زیباترین مدل های آرایش مو خصوصا برای دختران و بانوان جوان، بافت مو کره ای می باشد. بافت مو نه تنها برای موهای بلند و قسمت پشت سر، بلکه برای جلوی موها نیز بکار می رود. بافت مو کره ای، مدلی مناسب برای دانش آموزان و دانشجویانی است که مقنعه سرشان می کنند و می خواهند موهای مرتبی در زیر روسری، شال یا مقنعه خود داشته باشند. این مدل علاوه بر زیبایی و جذابیتی که دارد، باعث جمع شدن موها و بهم نخوردن حالت آن ها نیز می شود.
مدل های بافت مو جلوی سر فقط برای تیپ های اسپرت و دانشجویی به کار نمی رود، بلکه یک مدل پرطرفدار و شیک برای مهمانی ها و مراسم ها نیز می باشد. تا جایی که از این مدل برای شینیون های مجلسی و حتی شینیون موی عروس نیز استفاده می شود.


مقاله مرتبط : معرفی انواع بافت مو ۲۰۲۱

معرفی انواع بافت مو ۲۰۲۱ + تصاویر


آموزش بافت مو کره ای

آموزش بافت کره ای در آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس)

۱. موهای خود را شانه کنید

بافت مو کره ای هم می‌تواند روی موهای خشک انجام شود و هم موهای مرطوب. اما در هر دو صورت لازم است که موهایتان را شانه کنید و تمام گره‌های آن را باز کنید. اگر امکان دارد، موهایتان را کمی با آب غوطه ور کنید یا با یک محصول صاف کننده مانند سرم آن‌ها را صاف کنید.

  • بافتن موهای خیس یک روش عالی برای فر کردن موها بدون استفاده از ابزارهای حرارتی است. اما باید توجه داشته باشید که حتما باید موها کاملا خشک شوند و سپس بافت را باز کنید.

۲. موهای خود را صاف به عقب شانه کنید

موهای خود را صاف به عقب شانه کنید، به طوری که تمام موها در پشت سر شما جمع شود. انگشت شست خود را در میان موهای خود بکشید تا بخشی از آن را از قسمت خط رویش مو جدا کنید. این قسمت باید به عرض پیشانی شما باشد.

  • با این روش، شما یک گره بزرگ در وسط سر خود ایجاد خواهید کرد.
  • بجای این کار می توانید موهای خود را دم اسبی ببندید. به صورتی که دم اسبی شما هم تراز با ابرو یا چشم‌هایتان باشد.

۳. دسته‌ای که جدا کرده‌اید را به ۳ قسمت مساوی تقسیم کنید

رشته سمت راست را در دست راست خود و دو رشته دیگر را در دست چپ خود بگیرید. اجازه دهید رشته میانی روی انگشت وسط شما قرار بگیرد و رشته چپ را با کف دست خود نگه دارید. با این کار رشته‌ها را از هم جدا خواهید شد.

  • اگر راست دست هستید، بافت را از سمت راست و اگر چپ دست هستید، می‌توانید بافت را از سمت چپ شروع کنید. تفاوتی ندارد!

۴. بافت را با یک گره استاندارد شروع کنید

رشته راست را از زیر رشته میانی رد کنید، سپس رشته چپ را از زیر رشته میانی جدید عبور دهید. بسیار مهم است که به جای عبور دادن رشته از روی رشته‌های دیگر (مانند بافت استاندارد)، از زیر آن‌ها عبور دهید. اگر این کار را انجام ندهید، بافت هلندی درست نمی‌شود.

۵. قبل از عبور رشته از زیر رشته میانی، قسمت نازکی از موهایتان را به رشته سمت راست اضافه کنید

یک رشته موی نازک از سمت راست خط موی خود جمع کنید و آن را به رشته سمت راست اضافه کنید. دو رشته را یکی کنید و آن را از زیر رشته میانی عبور دهید. از انگشتان خود برای صاف کردن موهای شلخته استفاده کنید و از محکم بودن بافت اطمینان حاصل کنید.

آموزش بافت کره ای در آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس)

در صورت داشتن سوال یا ابهام در زمینه آموزش بافت مو در قسمت نظرات بیان کنید تا آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس شرق تهران(تهرانپارس) به شما پاسخ دهد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب آموزشی

جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها