سالن زیبایی لیلا خانی

آموزش 5 مدل خط چشم جذاب و زیبا (گربه ای، روباهی، گرافیکی و خلیجی)

انواع مدل کشیدن خط چشم
فهرست مطالب

خط چشم یکی از مهم‌ترین قسمت‌های آرایش خانم‌ها می‌باشد که اغلب افراد به آن علاقه دارند. هر مدل از آرایش نیازمند یک مدل خاصی از خط چشم است که باعث تکمیل شدن آرایش چشم‌ها می‌شود. اصولا افرادی که چشم‌های ریز و یا افتاده دارند، با کمک خط چشم می‌توانند به اصلاح ایراد چشم‌ها بپردازند و آن‌ها را زیباتر کنند. البته خود کشیدن خط چشم هنر است و نکاتی دارد که باید حتما رعایت شود.

اگر تا به حال انواع خط چشم و اینکه هر کدام مناسب چه صورتی است را نمی‌دانستید و یا طرز کشیدن خط چشم را نمی‌دانید، در این مقاله همراه ما باشید.

کشیدن خط چشم

انواع خط چشم

برای اینکه کشیدن خط چشم برای شما راحت شود، در ابتدا باید با انواع خط چشم آشنا شوید. اگر در این راه تازه کار هستید، به شما استفاده از خط چشم‌ ماژیکی را توصیه می‌کنیم؛ زیرا با در دست داشتن قلم این محصول، بیشتر احساس تمرکز خواهید داشت و می‌توانید به راحتی انواع خط چشم را بکشید.

در صورتی که حرفه‌ای هستید، خط چشم‌ مایع بهتر است، به این دلیل که می‌توانید حتی نازک‌ترین و ظریف‌ترین مدل‌ها را در عرض چند ثانیه با تکنیک‌هایی که در ادامه اشاره می‌شود، بکشید.

آموزش خط چشم

خط چشم‌ انواع مختلفی دارند که می‌توانید آن را با سبک آرایشی و یا نوع چشمان‌تان انتخاب کنید.

1– خط چشم گربه‌ای

 خط چشم گربه‌ای یکی از محبوب‌ترین مدل‌ها است که به دلیل نازکی و ظرافتی که دارد، افراد نمی‌توانند آن را به درستی بکشند. اما با دانستن مراحل کشیدن خط چشم گربه‌ای کار آسان تر می شود:

خط چشم گربه ای
 • یک خط ساده نازک بکشید: برای اینکه بتوانید تسلط کاملی بر چشم‌ها داشته باشید، بهتر است که از یک خط چشم ماژیکی کمک بگیرید، به این دلیل که شما می‌توانید با تسلط کامل، تمامی ریزه کاری‌ها را انجام دهید. در ابتدا باید از یک زیرساز آرایش کمک بگیرید و پشت پلک‌ها را کاملا آماده کنید؛ این آماده سازی ممکن است که حتی شامل انواع سایه‌ها نیز باشد. سپس باید در امتداد پلک خود یک خط صاف بکشید.
 • دنباله خط چشم را بکشید: حالا نوبت کشیدن دنباله خط چشم است که می‌توانید برای این کار از یک خط فرضی در گوشه خارجی چشم کمک بگیرید. این خط فرضی باید از قسمت خارجی گوشه چشم تا انتهای ابروها باشد. برای ساده‌تر شدن کار، می‌توانید از یک مداد کمک بگیرید. به این صورت که سر مداد را در قسمت خارجی چشم و انتهای آن را در قسمت انتهایی ابروها قرار دهید. در این صورت است که می‌توانید یک خط صاف و موازی را رسم کنید.
 • حالا این خط را به خط صافی که در ابتدا رسم کرده بودید، متصل نمایید و قسمت خارجی آن را به صورت نوک تیز (در گوشه خارجی ) ترسیم کنید. همچنین برای قسمت داخلی پلک نیز می‌توانید یک خط چشم نازک رسم کنید تا چشم‌ها حالت گربه‌ای داشته باشد.

2- خط چشم روباهی

این مدل از خط چشم بسیار نازک است و به همین دلیل باید با دقت زیادی کشیده شود. اصولا در آرایش چشم‌ اسموکی این مدل از آرایش بسیار ترند است و چشم‌ها را زیباتر می‌کند.

خط چشم روباهی
 • زیرسازی مناسب انجام دهید: برای خط چشم روباهی نیاز است تا زیرسازی کامل شود و آرایش را کامل کنید. این کار باعث می‌شود تا خط چشم (که بسیار نازک است) دوام بیشتری روی پلک شما داشته باشد. همین طور سایه چشم مورد نظر خود را بزنید. بهتر است از یک سایه چشم لایت استفاده کنید.
 • مژه‌ها را ریمل بزنید: شما می‌توانید برای اینکه حالت چشم‌هایتان بیشتر مشخص شود، از ریمل استفاده کنید. دقت نمایید که مژه‌ها را بیش از ریمل نزنید چون باعث می‌شود خط چشم دیده نشود. بنابراین تنها حالت‌دار کردن مژه‌ها کافی است.
 • از قسمت میانی آغاز کنید: برای شروع بدانید که خط چشم روباهی از وسط پلک آغاز می‌شود و بسیار ظریف است. به این ترتیب تنها لازم می‌باشد که شما قسمت وسط پلک خود را پیدا کرده و خطی به موازات انتهای خارجی گوشه چشم و ابروها ترسیم کنید. این خط باید کاملا صاف باشد.
 • خط‌ها را پر رنگ‌تر کنید: زمانی که یک خط صاف کشیدید، دقت کنید که بین خط چشم و انتهای پلک فاصله می‌افتد که با کمک خط چشم باید آن را پر کنید. در نهایت دقت نمایید که این خط باید کاملا صاف باشد و هیچ انهنایی در آن مشاهده نشود.

3– خط چشم گرافیکی

یکی از جدیدترین مدل‌‌ها، خط چشم گرافیکی می‌باشد که در یک سال اخیر بسیار ترند شده است. اگر شما هم می‌خواهید خط چشم گرافیکی بکشید، مراحل زیر را دنبال نمایید.

خط چشم گرافیکی
 • زیر سازی کنید: همیشه اولین مرحله زیرسازی است تا یک پوست صاف و تمیز برای کشیدن خط چشم داشته باشیم.
 • ترسیم خط پایه: در این مرحله باید نقطه انتهایی چشم یک خط صاف در امتداد ابروها رسم کنید. سعی کنید که این خط بیش از حد بلند نباشد و یا اینکه خیلی تیز به سمت ابروها نرود؛ بلکه یک خط ملایم و کوتاهی باشد که گوشه خارجی چشم کشیده شده است.
 • ترسیم خط دوم: حالا نوبت این است که روی پلک یک خط بکشید و این دو خط را به یکدیگر متصل نمایید.
 • ترسیم خط سوم: این قسمت مهم‌ترین بخش کشیدن خط چشم گرافیکی است؛ زیرا باید انتهای خط چشم را در نظر بگیرید و یک خطی در بالای آن به موازات هلال چشم رسم نمایید. حالا خط خارجی را با خط بالای پلک به یکدیگر متصل کنید و عیوب آن را برطرف نمایید.

4خط چشم خلیجی

یکی از آرایش‌هایی که سال‌های سال‌ است محبوب خانم‌ها می‌باشد، آرایش خلیجی است. کشیدن خط چشم خلیجی بسیار ساده می‌باشد اما باید تکنیک‌ها آن را به خوبی یاد بگیرید:

خط چشم خلیجی
 • پشت پلک را سایه بزنید: در ابتدا باید پشت چشم‌ها را سایه بزنید و به هر مدل و رنگی که می‌خواهید، آن‌ها را آرایش کنید.
 • خط کشیده و بلند: از قسمت ابتدایی چشم تا انتهای آن را یک خط چشم بلند بکشید؛ سپس زمانی که نوبت به قسمت انتخایی رسید، گوشه آن را امتداد بدهید تا چشمان شما را دو چندان زیبا کند.
 • پلک پایین را فراموش نکنید: یکی از تفاوت‌های آرایش خلیجی با ساده این است که در این مدل، شما پلک پایین را با مداد و یا خط چشم سیاه می‌کنید؛ این کار باعث می‌شود تا افسونگری چشم‌ها دوچندان شود.
 • فید کردن آرایش: برای اینکه آرایش زیر پلک زیباتر دیده شود، از یک براش و سایه قهوه‌ای تیره کمک بگیرید و زیر مژه‌های پلک پایین را سایه بزنید.
 • گوشه داخلی چشم: شما باید با کمک خط چشم، یک خط نازک در گوشه داخلی چشم ترسیم کنید تا چشم‌ها کشیده‌تر دیده شوند.

نتیجه گیری

کشیدن خط چشم شاید برای خانم‌ها یکی از سخت‌ترین مراحل آرایشی باشد، اما با توضیحاتی که در رابطه با هر مدل خط چشم داده شد، این کار آسان‌تر انجام می‌شود. اگر به آموزش میکاپ و گریم حرفه‌ای علاقه دارید، می‌توانید با ثبت نام در دوره میکاپ و گریم آموزشگاه گل گیس ثبت نام کرده و پس از دریافت مدرک معتبر از سازمان فنی حرفه‌ای وارد بازار کار شوید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب آموزشی

جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها