گل گیس

اکستنشن مژه والیوم یا کلاسیک؟ کدام بهتر است؟ تفاوت و مزایا و معایب هر کدام را بدانید

اکستنشن مژه والیوم یا کلاسیک

یکی از روش‌های زیبایی که به تازگی در بین خانم‌های ایرانی رایج شده است، اکستنشن مژه می‌باشد. در حال حاضر روش‌های متفاوتی برای اکستنشن مژه وجود دارد که می‌توانید با توجه به سلیقه شخصیتان، مدل مدنظر را انتخاب نمایید. دو نوع پرکاربرد اکستنشن مژه کلاسیک و والیوم است که به لحاظ ظاهری با یکدیگر متفاوت می‌باشند. در این مقاله سعی داریم تا به بررسی تفاوت بین این دو مدل و مزایا و معایب آن بپردازیم.

اکستنشن مژه یا کاشت مژه

اکستنشن مژه یا کاشت مژه چیست؟

مژه‌هایی مشکی و ضخیم از آرزوهایی است که تمامی خانم‌ها دارند. به همین دلیل روشی جدید در زمینه افزایش حجم مژه به صورت نیمه دائم ابداع شده که کاشت مژه و یا اکستنشن مژه نام دارد. اکستنشن از تارهایی با ترکیبات مصنوعی که به جنس مو بسیار نزدیک است، تهیه می‌شود و کاربردهای متفاوتی در زمینه زیبایی دارد؛ اکستنشن مژه نیز یکی از راهکارهای زیبایی چشم می‌باشد که با قرار گیری این الیاف مصنوعی، سبب افزایش حجم و تعداد مژه‌ها می‌گردد.

 در این روش مژه‌های مصنوعی (اکستنشن) به صورت تک به تک، لابه لای مژه‌های پلک بالا به وسیله چسب، اضافه می‌شود و به این ترتیب شما مژه‌هایی طبیعی و پرپشت خواهید داشت. با به کارگیری چسب قوی و مخصوصی که در این فرآیند وجود دارد، دوام کاشت افزایش می‌یابد و از 2 تا 4 هفته متفاوت است.

 انواع اکستنشن مژه

اکستنشن مژه روش‌های متفاوتی دارد که از جمله مهم ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

انواع اکستنشن مژه
 • اکستنشن مژه طبیعی (کاشت مژه تار به تار)
 • کاشت مژه ترکیه ایی
 • کاشت مژه به روش ال
 • اکستنشن مژه بوته ای
 • اکستنشن مژه هیبریدی
 • کاشت مژه کیم کارداشیان
 • اکستنشن مژه عروسکی
 • کاشت مژه چشم گربه ای
 • اکستنشن مژه خلیجی
 • کاشت مژه اداری
 • اکستنشن مژه نیمه
 • کاشت مژه از داخل
 • کاشت مژه با چشم باز
 • کاشت هیدن یا مخفی
 • اکستنشن مژه اسپایکی

از مهم ترین و متداول ترین روش‌های موجود در ایران می‌توان به اکستنشن تار به تار، کلاسیک، طبیعی،  والیوم، مگا والیوم، عروسکی اشاره کرد. البته باید توجه داشت که انتخاب نوع اکستنشن مژه مناسب انواع چشم یکی از مهارت‌های متخصص کاشت مژه است.

اکستنشن تار به تار: در این روش مژه‌ها به لحاظ جنس، رنگ، ضخامت و اندازه شبیه به مژه‌های طبیعی است و در نهایت مژه‌هایی کاملا طبیعی و پرپشت خواهید داشت.

اکستنشن کلاسیک: برای این کار، آرایشگر مژه‌های مصنوعی را در کنار مژه‌های طبیعی قرار می‌دهد و تفاوت آن اندازه مژه‌های مصنوعی می‌باشد که بلندتر است.

اکستنشن والیوم: در این روش مژه‌های بیشتر نسبت به نوع کلاسیک روی پلک قرار می‌گیرد.

اکستنشن مگاوالیوم: در این روش نسبت به روش والیوم مژه‌ها بلندتر و بیشتر هستند.

کاشت مژه کلاسیک چیست؟

نوع اکستنشن با توجه به طول آن و تعداد مژه‌ها متفاوت است. در اکستنشن مژه کلاسیک، مژه‌های مصنوعی به صورت تار به تار روی مژه‌های طبیعی قرار می‌گیرد، اما حجم آن نسبت به سایر مدل‌ها (والیوم و مگاوالیوم) کمتر می‌باشد و به ازای هر یک عدد مژه تنها یک اکستنشن چسبانده می‌شود. این مدل اغلب برای افرادی مناسب است که مژه‌های طبیعی و نچرال را دوست داشته باشند.

کاشت مژه کلاسیک

 مزایا و معایب کاشت مژه کلاسیک

از مزایای کاشت مژه کلاسیک به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • حالت طبیعی و دوام بیشتر آن نسبت به مژه‌های مصنوعی
 • انجام این مدل دردی ندارد
 • حفظ حالت طبیعی مژه‌ها و چشم ها
 • نیازی به کشیدن خط چشم وجود ندارد
 • عدم لزوم به استفاده از ریمل
 • امکان استفاده از لنزهای چشم

مژه‌های کلاسیک برای افرادی که مژه‌های خیلی کم دارند مناسب نیست؛ زیرا در این روش به هر یک از تارها تنها یک عدد مژه می‌چسبد و امکان دارد که مژه‌ها حجم زیادی پیدا نکنند. همچنین افرادی که به مواد اکستنشن حساسیت دارند، از انجام این کار باید صرف نظر کنند.

کاشت مژه کلاسیک مناسب چه کسانی است؟

کاشت مژه کلاسیک برای افرادی مناسب می‌باشد که به دنبال داشتن چهره‌های طبیعی هستند. این روش مژه‌های شما را به صورت طبیعی زیبا و پرپشت می‌کند به صورتی که افراد نمی‌توانند مصنوعی بودن مژه‌های شما را تشخیص دهند. همچنین افرادی که مژه‌هایی کوتاه دارند، کاندید مناسبی هستند؛ زیرا می‌توانند آن‌ها را بلندتر کنند و در عین حال طبیعی بماند.

 کاشت مژه والیوم چیست؟

کاشت مژه والیوم باعث می‌شود تا مژه‌های شما پرپشت تر و پررنگ تر شود. بنابراین در این مدل شما نیازی به استفاده از ریمل و یا فرمژه نخواهید داشت. شاید تصور کنید که این مدل باعث ایجاد سنگینی روی پلک شما خواهد شد؛ اما باید گفت که با وجود پرپشتی، وزن کمی دارد و شما احساس سبکی خواهید کرد. در این روش روی هر یک تار مژه 2 تا 3 تار چسبیده می‌شود تا حجم آن افزایش یابد.

کاشت مژه والیوم

 مزایا و معایب اکستنشن مژه والیوم

ازجمله مزایای این روش می‌توان به پرپشتی و در عین حال سبک بودن وزن آن اشاره کرد. همچنین به دلیل حجم زیادی که مژه‌ها دارد، بدون آرایش‌هایی مثل ریمل و یا خط چشم، بسیار زیبا است و حالت چشم را کشیده می‌کند. همچنین معایبی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به هزینه بالا، مراقبت بیشتر، مراحل کاشت دشوار و زمان بر اشاره کرد.

 کاشت مژه والیوم مناسب چه کسانی است؟

این مدل از کاشت برای افرادی مناسب است که به دنبال داشتن مژه‌هایی پرپشت و مشکی هستند. همچنین افرادی که مژه‌های بسیار کم پشت دارند، کاندید خوبی برای کاشت والیوم به حساب می‌آیند. اما نکته‌ای که در این بین وجود دارد، این است که کاشت والیوم نیاز به مراقبت بیشتری دارد و به همین منظور برای افرادی که زمان کافی برای رسیدگی به مژه‌هایشان را ندارند، مناسب نیست.

نکات مهم برای نگهداری درست از اکستنشن مژه

برای اینکه بخواهید مژه‌های کاشت شده خود را در مدت طولانی تری نگه دارید، باید همیشه از آن به خوبی مراقبت کنید. شستشوی اصولی و شانه زدن اکستنشن، یکی از نکات اصلی برای نگهداری از مژه‌ها است. همچنین سعی کنید که هرگز آن‌ها را ریمل نزنید و از پاک کننده‌های چرب و روغنی استفاده ننمایید. از دستکاری و مالیدن یا کشیدن مژه‌های خود خودداری کنید. اگر تصمیم به ریموو یا برداشت اکستنشن مژه خود دارید، از روش‌های درست استفاده کنید تا مژه‌های طبیعی خودتان از بین نروند.

نتیجه گیری

اگر به کار حرفه‌ای در این حوزه علاقه دارید و به دنبال شرکت در دوره آموزش کاشت مژه یا اکستنشن مژه هستید، می‌توانید همین حالا با آموزشگاه گل گیس ارتباط برقرار کرده و در این دوره ثبت نام نمایید تا در نهایت مدرک معتبر فنی حرفه‌ای دریافت کرده و به راحتی وارد بازارکار شوید.

4/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
لیلا خانی

لیلا خانی

لیلا خانی هستم، مدیریت آموزشگاه گل گیس با 10 سال سابقه‌ی کاری در زمینه آموزشی در خدمت تمامی هنرجویان و هنرآموزان عزیز می‌باشم.

شبکه های اجتماعی

محبوبترین مطالب

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *