سالن زیبایی لیلا خانی

اکستنشن مژه کلاسیک یا والیوم ؟ کدام بهتر است؟

اکستنشن مژه والیوم یا کلاسیک
فهرست مطالب

یکی از روش‌های زیبایی که به تازگی در بین خانم‌های ایرانی رایج شده است، اکستنشن مژه می‌باشد. در حال حاضر روش‌های متفاوتی برای اکستنشن مژه وجود دارد که می‌توانید با توجه به سلیقه شخصیتان، مدل مدنظر را انتخاب نمایید. دو نوع پرکاربرد و پرطرفدار این روش اکستنشن مژه کلاسیک و اکستنشن مژه والیوم است که به لحاظ ظاهری با یکدیگر متفاوت می‌باشند. کاشت مژه والیوم بهتره یا کلاسیک از جمله سوالات رایجی است که در این مقاله سعی داریم تا با بررسی تفاوت بین این دو مدل به پاسخ آن برسیم.

اکستنشن مژه یا کاشت مژه

اکستنشن مژه چیست؟

مژه‌هایی مشکی و ضخیم از آرزوهایی است که تمامی خانم‌ها دارند. به همین دلیل روشی جدید در زمینه افزایش حجم مژه به صورت نیمه دائم ابداع شده که اکستنشن مژه یا کاشت مژه نام دارد. اکستنشن از تارهایی با ترکیبات مصنوعی که به جنس مو بسیار نزدیک است و در رنگ ها، ضخامت و اندازه های مختلف وجود دارد، تهیه می‌شود و کاربردهای متفاوتی در زمینه زیبایی دارد؛ اکستنشن مژه نیز یکی از راهکارهای زیبایی چشم می‌باشد که با قرار گیری این الیاف مصنوعی، سبب افزایش حجم و تعداد مژه‌ها می‌گردد.

 در اکستنشن مژه، مژه‌های مصنوعی (اکستنشن) به صورت تک به تک، لابه لای مژه‌های پلک بالا به وسیله چسب، اضافه می‌شود و به این ترتیب شما مژه‌هایی طبیعی و پرپشت خواهید داشت. با به کارگیری چسب قوی و مخصوصی که در این فرآیند وجود دارد، ماندگاری کاشت مژه افزایش می‌یابد و از 2 تا 4 هفته متفاوت است.

 انواع اکستنشن مژه

اکستنشن مژه روش‌های متفاوتی دارد که از جمله مهم ترین انواع اکستنشن مژه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اکستنشن مژه طبیعی یا نچرال (کاشت مژه تار به تار)
 • اکستنشن مژه اسپایکی
 • کاشت مژه ترکیه ایی
 • کاشت مژه ابریشمی
 • کاشت مژه ال
 • اکستنشن مژه خط چشمی
 • اکستنشن مژه بوته ای
 • اکستنشن مژه هیبریدی
 • کاشت مژه کیم کارداشیان
 • اکستنشن مژه عروسکی
 • کاشت مژه گربه ای
 • اکستنشن مژه روباهی
 • اکستنشن مژه سنجابی
 • اکستنشن مژه خلیجی
 • کاشت مژه اداری
 • کاشت مژه هیدن یا مخفی
 • کاشت مژه کایلی

از مهم ترین و متداول ترین روش‌های موجود در ایران می‌توان به اکستنشن مژه تار به تار، کلاسیک، طبیعی، والیوم، مگا والیوم، عروسکی و اکستنشن مژه اسپایکی  اشاره کرد. از آنجایی که مژه ها بسیار متنوع هستند و هر کدام ویژگی های خاص خود را دارد، باید توجه داشت که برای هر نوع چشم، اکستنشن مژه خاصی مناسب است و تشخیص این از مهارت‌های متخصص کاشت مژه می باشد. (برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله انتخاب نوع اکستنشن مژه مناسب انواع چشم را مطالعه کنید.)

تفاوت اکستنشن مژه کلاسیک و والیوم چیست؟

مژه والیوم و کلاسیک تفاوت هایی با هم دارند. در اکستنشن مژه کلاسیک مژه های مصنوعی به صورت تار به تار متناسب با مژه های مشتری انتخاب و چسبانده می شود. اکا در کاشت والیوم چندین مژه مصنوعی به هر مژه فرد چسبانده می شود و معمولا نسبت به مدل کلاسیک ماندگاری بیشتری هم دارد. در ادامه هر روش را به طور کامل توضیح می دهیم.

اکستنشن مژه کلاسیک چیست؟

نوع اکستنشن با توجه به طول آن و تعداد مژه‌ها متفاوت است. در اکستنشن مژه کلاسیک، مژه‌های مصنوعی به صورت تار به تار روی مژه‌های طبیعی قرار می‌گیرد، اما حجم آن نسبت به سایر مدل‌ها (والیوم و مگاوالیوم) کمتر می‌باشد و به ازای هر یک عدد مژه، تنها یک اکستنشن چسبانده می‌شود. مدل مژه کلاسیک اغلب برای افرادی مناسب است که مژه‌های طبیعی و اکستنشن مژه نچرال را دوست دارند.

کاشت مژه کلاسیک

 مزایا و عوارض کاشت مژه کلاسیک

از مزایای کاشت مژه کلاسیک به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • طبیعی بودن
 • داشتن دوام بیشتر در مقایسه با مژه‌های مصنوعی
 • انجام این مدل دردی ندارد
 • نیازی به کشیدن خط چشم وجود ندارد
 • عدم لزوم به استفاده از ریمل
 • امکان استفاده همزمان از لنزهای چشم

این روش کاشت مژه برای افرادی که مژه‌های خیلی کم دارند مناسب نیست؛ زیرا در این روش به هر یک از تارها تنها یک عدد مژه می‌چسبد و امکان دارد که مژه‌ها حجم زیادی پیدا نکنند. همچنین اگر این کار با رعایت اصول بهداشتی و توسط فرد ماهری انجام نشود، ممکن است مشکلاتی برای فرد بوجود بیاید. افرادی هم که به مواد یا چسب اکستنشن حساسیت دارند، بهتر است از انجام این کار صرف نظر کنند.

کاشت مژه کلاسیک مناسب چه کسانی است؟

کاشت مژه کلاسیک برای افرادی مناسب می‌باشد که به دنبال داشتن چهره‌های طبیعی هستند. این روش مژه‌های شما را به صورت طبیعی زیبا و پرپشت می‌کند به صورتی که افراد نمی‌توانند مصنوعی بودن مژه‌های شما را تشخیص دهند. همچنین افرادی که مژه‌هایی کوتاه دارند، کاندید مناسبی هستند؛ زیرا می‌توانند آن‌ها را بلندتر کنند و در عین حال طبیعی بماند.

 کاشت مژه والیوم چیست؟

کاشت مژه والیوم باعث می‌شود تا مژه‌های شما پرپشت تر و پررنگ تر شود. بنابراین در این مدل شما نیازی به استفاده از ریمل و یا فرمژه نخواهید داشت. شاید تصور کنید که این مدل باعث ایجاد سنگینی روی پلک شما خواهد شد؛ اما باید گفت که با وجود پرپشتی، وزن کمی دارد و شما احساس سبکی خواهید کرد. در این روش روی هر یک تار مژه 2 تا 3 تار چسبیده می‌شود تا حجم آن افزایش یابد.

کاشت مژه والیوم

 مزایا و عوارض اکستنشن مژه والیوم

ازجمله مزایای این روش می‌توان به پرپشتی و در عین حال سبک بودن وزن آن اشاره کرد. همچنین به دلیل حجم زیادی که مژه‌ها دارد، بدون آرایش‌هایی مثل ریمل و یا خط چشم، بسیار زیبا است و حالت چشم را کشیده می‌کند. همچنین معایبی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به هزینه بالا، مراقبت بیشتر، مراحل کاشت دشوار و زمان بر اشاره کرد.

 کاشت مژه والیوم مناسب چه کسانی است؟

اکستنشن مژه والیوم برای افرادی مناسب است که به دنبال داشتن مژه‌هایی پرپشت و مشکی هستند. همچنین افرادی که مژه‌های بسیار کم پشت دارند، کاندید خوبی برای کاشت والیوم به حساب می‌آیند. اما نکته‌ای که در این بین وجود دارد، این است که کاشت والیوم نیاز به مراقبت بیشتری دارد و به همین منظور برای افرادی که زمان کافی برای رسیدگی به مژه‌هایشان را ندارند، مناسب نیست.

مراقبت های بعد از اکستنشن مژه

برای اینکه بخواهید مژه‌های کاشت شده خود را در مدت طولانی تری نگه دارید و ماندگاری کاشت خود را افزایش دهید، باید همیشه از آن به خوبی مراقبت کنید. شستشوی اصولی و شانه زدن اکستنشن، یکی از نکات اصلی برای نگهداری از مژه‌ها است. همچنین سعی کنید که هرگز آن‌ها را ریمل نزنید و از پاک کننده‌های چرب و روغنی استفاده ننمایید. از دستکاری و مالیدن یا کشیدن مژه‌های خود خودداری کنید. اگر تصمیم به ریموو یا برداشت اکستنشن مژه خود دارید، از روش‌های درست استفاده کنید تا مژه‌های طبیعی خودتان از بین نروند.

نتیجه گیری

اگر به کار حرفه‌ای در این حوزه علاقه دارید و به دنبال شرکت در دوره آموزش کاشت مژه هستید، می‌توانید همین حالا با آموزشگاه آرایشگری زنانه گل گیس ارتباط برقرار کرده و در این دوره ثبت نام نمایید تا در نهایت مدرک معتبر فنی حرفه‌ای دریافت کرده و به راحتی وارد بازارکار شوید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

یک پاسخ

 1. با سلام من خودم اکستنشن مژه کلاسیک عروسکی و گربه ای رو انجام دادم خیلی راضی بودم از مدلش…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب آموزشی

جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها